Риболов на шарани в България

Риболов на шарани в България
Дата и час: Пет Яну 24, 2020 19:00

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Яну 07, 2020 09:54 
Аватар

Images: 6
Конструкцията, размерите и теглото на тази палатка са точно това, което търся. Някой има ли вече пряки наблюдения за качеството на материалите (особено на рейките) и стабилността във вятър? Ще се ползва със зимно покривало:

https://carpfishing-mall.com/produkt-2440-/%D0%BF%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BA%D0%B8-%D0%B8-%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B5%D1%81%D0%BE%D0%B0%D1%80%D0%B8/2020-anaconda-cusky-prime-dome-190-%D0%BF%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BA%D0%B0-%D1%81-%D0%BA%D0%BE%D0%B7%D0%B8%D1%80%D0%BA%D0%B0.html

Изненадва ме относително ниското тегло (13кг) на тази палатка в сравнение с такава от подобен калибър на Карп Фокус, която е 23кг. Някакво обяснение?

Благодаря за всички мнения.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

2020 Anaconda Cusky Prime Dome 190 палатка с козирка

Sponsor

Sponsor

МнениеПубликувано на: Вто Яну 07, 2020 11:47 
Site Admin
Аватар

Images: 244
фокуса е 23 кг, но заедно със зимното покривало.
Все пак, тези палатки не се носят на гръб, за да е от огромно значение теглото им.
Разликата идва от промазката на плата, а не толкова от тръбите - според мен.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 07, 2020 12:27 
Аватар

Images: 39
Голямата ми палатка е 360/335/180 см . и тежи 19.500 кг. Има обаче и още 1 рейка плюс това е и от по-дебел плат ( 10000 мм. ) , така че мисля теглото е ок . Имам и малка Анаконда , на която рейките са с много добра изработка и доста темелни . При тази не мисля че качеството ще е занижено . Според мен палатката е добра , даже и аз я бях загледал ( стария модел ) преди да ми изпадне на добра цена JRC Quad 2G XXL .

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 08, 2020 01:15 

На пръв поглед всичко е ок,но тези 1,90см височина ми идват излишни за самото пространства,а са много опасни при силен вятър.Помисли добре music

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 08, 2020 06:20 
Аватар

Много силен вятър ме е духал и единствено козирката е проблемна . При JRC-то е направена да се сваля с цип при подобно време . Другото е плата между двете секции рейки при страничен силен вятър , доста поддава навътре . Но се шашкаш само при първият вятър . А и друго си е да влизаш изправен в палатката , а не лазейки .

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 08, 2020 13:45 
Аватар

Освен да стойш изправен, което е основното, когато прекарваш почти цял ден в нея, има друго предимство да имаш висока палатка - ползваш цялото пространство по ъглите и вече 3м ширина са си 3м. Това, което имам предвид е, че моят ехманс двуместния също е 3м широк, но реално можеш да сложиш само стол и една масичка в средата на палатката, заради куполната конструкция при 145см височина. Крайщата остават неопозотворени и реално слагам калъфи и друг малък багаж, но дори и отоплителна пита не мога да включа там. Друг е въпросът, дали конструкцията на Анакондата и по-тънкият плат (както казаха колегите по-горе) ще издържи на ветровете и зимните условия на риболов.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 08, 2020 16:53 
Аватар

blizard написа:
Освен да стойш изправен, което е основното, когато прекарваш почти цял ден в нея, има друго предимство да имаш висока палатка - ползваш цялото пространство по ъглите и вече 3м ширина са си 3м. Това, което имам предвид е, че моят ехманс двуместния също е 3м широк, но реално можеш да сложиш само стол и една масичка в средата на палатката, заради куполната конструкция при 145см височина. Крайщата остават неопозотворени и реално слагам калъфи и друг малък багаж, но дори и отоплителна пита не мога да включа там. Друг е въпросът, дали конструкцията на Анакондата и по-тънкият плат (както казаха колегите по-горе) ще издържи на ветровете и зимните условия на риболов.

Значи при Анаконда метро дом 1 , рейките са много солидни . За палатка с размери 315/230/145 са брутално здрави , и не виждам защо на тази да са слаби . Много по-добре направени са от на голямата ми палатка и на доста други които съм виждал . Усилени са с дебели втулки на сглобките и са с по-голям диаметър .

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 08, 2020 17:39 
Аватар

Цитат:
Значи при Анаконда метро дом 1 , рейките са много солидни . За палатка с размери 315/230/145 са брутално здрави , и не виждам защо на тази да са слаби . Много по-добре направени са от на голямата ми палатка и на доста други които съм виждал . Усилени са с дебели втулки на сглобките и са с по-голям диаметър.

Много полезни мнения, благодаря ти.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 08, 2020 19:31 

Поръчваш с право на оглед,хубаво оглеждаш!!!и ако не ти хареса си вътре само може би 20лв music

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа