Риболов на шарани в България

Риболов на шарани в България
Дата и час: Пет Авг 23, 2019 01:12

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 191 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Мар 15, 2019 23:22 
Аватар

Images: 15
Dimov78 написа:
batefaio написа:
Ти верно си рядко тъпо парче, само не казваш чия поръчка изпълняваш....

Разкри ме :oops:
Изпълнявах тайна поръчка по общ заговор на КГБ, ФБР, ФСС, МОСАД, Сикрет сървиз, МИ-5,6 и 7, Интерпол. Но сега твоят гениален ум ни разконспирира и ще трябва тези служби да бъдат закрити, а агентите елиминирани. loud loud loud drink3

Малиии, каква оригиналност, що не вземеш да пишеш сценарии за холивуд...

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Re: Анкета ЦРОО - ЯЗОВИРИ РАЗРЕШЕНИ ЗА НОЩЕН РИБОЛОВ

Sponsor

Sponsor

МнениеПубликувано на: Пет Мар 22, 2019 17:44 
Аватар

Images: 0
Аз съм за :
Яз.Тича
Яа.Ястребино

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Мар 27, 2019 22:15 

Аз съм ПРОТИВ включване на яз. Ивайловград в разрешените за нощен риболов язовири. Това не е язовир, на който може да се спре влизането на лодки през нощта. Който е ходил знае какво представлява каньона, както и има представа за разстоянията. Това прави почти невъзможно опазването, дори в широката част. Това ми е аргумента.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 08, 2019 15:29 
Аватар

+1 за яз. Тича

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Апр 14, 2019 16:38 

Огоста последно разрешен ли ще е за любителски риболов през ноща?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 18, 2019 20:35 

Images: 41
Чакаме решението на министъра. 343

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Пет Май 31, 2019 20:30 

Решението знае ли се приблизително кога ще излезе защото сезона започна drink3

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юни 01, 2019 12:20 

За СЪЖАЛЕНИЕ нещата няма да се случат. :(
Поне по думите на председателя на ЦРОО, идеята за разрешаване на нощния риболов e посрещната с пълно неудобрение в министерството (информацията ми е от телефонен разговор с него, проведен вчера). Освен че са отказали тотално промяната, явно планират и по-чести проверки през нощта.
Не мога да си обясня, защо толкова държат на този член от закона в този му вид. Дали лобират за интересите на мрежарите? Дали защитават финансовата стабилност на собствениците на „паткарници за платен риболов”? Дали искат да изгонят всички рибари от язовирите, а те спокойно да си ги източват с ВЕЦ-овете? Не знам, но за мен това е поредния абсурд в нашата държава - да се защитава толкова яростно съдържнието на този недомислен член от закона. Анкетата в сайта на ЦРОО и дебатите по форумите показаха големия интерес и желание от риболовците за промяна в закона, но явно на тези ”горе” не им дреме за това, което искат хилядите въдичари.
Аз оставам твърдо "ЗА" разрешаването на риболова през нощта и ще търся други начини или подходящо време за промяната на този член от закона.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Съб Юни 01, 2019 16:08 
Аватар

Images: 15
loud loud loud

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Съб Юни 01, 2019 20:45 
Аватар

Images: 44
Dimov78 написа:
За СЪЖАЛЕНИЕ нещата няма да се случат. :(
Поне по думите на председателя на ЦРОО, идеята за разрешаване на нощния риболов e посрещната с пълно неудобрение в министерството (информацията ми е от телефонен разговор с него, проведен вчера). Освен че са отказали тотално промяната, явно планират и по-чести проверки през нощта.
Не мога да си обясня, защо толкова държат на този член от закона в този му вид. Дали лобират за интересите на мрежарите? Дали защитават финансовата стабилност на собствениците на „паткарници за платен риболов”? Дали искат да изгонят всички рибари от язовирите, а те спокойно да си ги източват с ВЕЦ-овете? Не знам, но за мен това е поредния абсурд в нашата държава - да се защитава толкова яростно съдържнието на този недомислен член от закона. Анкетата в сайта на ЦРОО и дебатите по форумите показаха големия интерес и желание от риболовците за промяна в закона, но явно на тези ”горе” не им дреме за това, което искат хилядите въдичари.
Аз оставам твърдо "ЗА" разрешаването на риболова през нощта и ще търся други начини или подходящо време за промяната на този член от закона.

Аз бих предположил, че се дърпат, защото нямат ресурс за нощните проверки. В момента всеки през нощта е нарушител. Ако решат да проверяват - лесна работа. Представете си какъв ресурс ще е нужен при проверки, ако се разреши нощния риболов.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Нед Юни 02, 2019 20:06 
Аватар

Не са решили не са намерили ресурса :idea: Ще си избият тройно всичките инвестиции само за месец проверки вечер! Не са стигнали до там просто ;) Избори ги чакат на есен и целия ресурс е засилен там , като ги боли к,ра за риба и язовири !

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юни 04, 2019 21:38 

Иван Туртев написа:

Аз бих предположил, че се дърпат, защото нямат ресурс за нощните проверки. В момента всеки през нощта е нарушител. Ако решат да проверяват - лесна работа. Представете си какъв ресурс ще е нужен при проверки, ако се разреши нощния риболов.

Същия ресурс като сега. :( :idea:
Дали проверяват за нарушители на забраната за нощен риболов или на останалите правила от закона, ресурса е един и същ.
Явно риболовците на държавните язовири пречат на нечии идеи за забогатяване. think

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Вто Юни 04, 2019 21:48 
Аватар

Images: 44
Не мисля, че пречат. Все тая със или без тях. Но, ако се вкара нощният риболов, ще трябва да има и нощни смени - още хора, още пари и т.н. Това ми е мисълта. За да покриеш 24/7 ти трябват минимум 3 човека, а с отпуските (особено държавните) ще са 4 човека. Т.е. сегашният ресурс, но умножен по 4.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 05, 2019 09:21 
Site Admin
Аватар

Images: 244
Аз ги виждам нещата в следния ред:
Първо: Увеличаване на контролните органи
Втотро (следствие от 1-вото): Увеличаване на провеките
Трето (следствие от 2-рото): Спазване на закона по всичките му точки и параграфи
Четвърто (следствие от гоните): Богат рибен ресурс

И тогава изобщо не ти трябва да се занимаваш с нощен риболов

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Съб Юни 08, 2019 01:03 

batefaio написа:
Dimov78 написа:

Прав си колега. Но, не разбра ли, че тези 4-5 колеги от форума ги интересува само яз. Пъсъчник. За тях целта е "или Пясъчник или нищо", всички останали нямат значение. С тях, и без тях кампанията си върви. Надявам се накрая всичко да завърши както трябва.

Вие на улави ли се правите или сте си, като се разреши нощния риболов всичкото пенсионер и месар ще прибира каквото хване през нощта и ще има среднощни отскачания до близкия град/село. ИАРА няма хора през деня да огрее, камо ли през нощта. Кой ще контролира 200-300-500 човека през нощта какво правят с рибатана големите язовири, обяснете ми господин анкета и петиция?
Съжалявам ,че пиша с такова голямо закъснение,но колега работата на ИАРА е да проверява тези язовири 24/7 365 дни в годината независимо дали е ден или нощ и независимо дали ще има рибари или не !

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 191 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа