Риболов на шарани в България

Риболов на шарани в България
Дата и час: Пон Окт 15, 2018 19:51

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Авг 01, 2018 15:40 
Аватар

Здравейте, колеги.
През последните няколко години популярността на яз. Малко Шарково сериозно нарастна, успоредно с постоянните усилия от страна на немалко колеги за опазването на язовира.
След като осъществихме няколко последователни години зарибявания, всеки от нас си задаваше въпроса "как да опазим и занапред това място" ...
Радвам се, че най-после няколко сърцати колеги се обединихме зад каузата ни да продължаваме опазването и по-нататъшното развитие на този водоем като прекрасно място с уникална природа и добра популация на рибни ресурси.

От тази година (2018) функционира клон на Централна Рибно-Опазваща Организация и на язовир Малко Шарково. Няма да влизам в излишни обяснения, основната ни цел е да помагаме на ИАРА да се спазват законите и да противодействаме ефективно в борбата срещу бракониерството. Както знаете добре, деянието "бракониерство" вече е инкриминирано с последните промени в законодателството - вече ще ни бъде една идея по-лесно в усилията ни. Действията ни са в пълен синхрон с тези на ЦРОО и ще продължават да бъдат такива - имаме пълната им подкрепа, за което изказваме искрени благодарности! Имаме също така и подкрепата на ИАРА, респективно те също разчитат на нашата такава.

Апелирам от името на всички наши членове, нека всеки колега, посещаваш яз. Малко Шарково да се съобразява с правилата и да спазва законите. Нека НЕ задържаме маломерни рибета. Нека всички заедно си помогнем в общата ни цел да запазим това уникално място. Бъдете АКТИВНИ, защото нещата зависят И ОТ ВСЕКИ ЕДИН ОТ НАС!

Сигнали можете да подавате директно до телефон 112, също така и на телефон 0894 202316. Скоро ще има и други телефони, разбира се.

Както може би се досещате, разчитаме и на вашата подкрепа, ще се радваме ако действията ни са оценявани от колегите риболовци.
Банковата ни сметка е следната:
Пощенска Банка,
IBAN: BG89BPBI79344082947902
Титуляр: Георги Костадинов

Върнете се в началото
 Профил  

ЦРОО яз. Малко Шарково

Sponsor

Sponsor

МнениеПубликувано на: Сря Авг 01, 2018 16:39 
Аватар

Images: 67
Една добра новина. Едва ли е кой знае колко, ама тия дни ще внеса 150 лв по сметката. Т. е. сумата от продажбата на стария ми сонар.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 01, 2018 16:43 
Аватар

kameno karp написа:
Една добра новина. Едва ли е кой знае колко, ама тия дни ще внеса 150 лв по сметката. Т. е. сумата от продажбата на стария ми сонар.

БЛАГОДАРНОСТИ от сърце! РЕСПЕКТ!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 06, 2018 05:07 
Аватар

Images: 18
http://iara.government.bg/?p=22700#!prettyPhoto

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 08, 2018 08:09 
Аватар

badcarp написа:
http://iara.government.bg/?p=22700#!prettyPhoto

Традиция стана Стоян да дарява рибки за каузата Малко Шарково, за което сме му искрено благодарни!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 08, 2018 17:13 
Аватар

Images: 12
От доста години не съм посещавал язовира и не съм в час със ситуацията там сега. Въпроса ми е за какво е тази сметка, само за зарибяване ли е или и за други деиности.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 13, 2018 08:55 
Аватар

YordanDanev написа:
От доста години не съм посещавал язовира и не съм в час със ситуацията там сега. Въпроса ми е за какво е тази сметка, само за зарибяване ли е или и за други деиности.

Привет, Данчо!
Извинения за закъснелия отговор (отпускарско време е).
Няколко години подред организирахме акции за събиране на средства за зарибявания, до момента (благодарение на много наши колеги и спонсори) сме пускали многократно шаран, амур, сом. Мисля за всички стана ясно, че само зарибяване без охрана е наливане от пусто в празно ... Тази година успяхме да сформираме клон на ЦРОО за охрана и контрол по язовир Малко Шарково, като до момента няколко групи колеги периодично обхождат по суша и вода язовира. Ясно е, че това е сериозно начинание и изисква не малък финансов ресурс (освен ценното лично време на всеки един). Затова и решихме да отворим сметка, по която желаещите да помагат финансово да подкрепят дейността на ЦРОО Малко Шарково - периодични проверки и обход по вода и суша. Така че основната цел на сметката е да набираме средства за текуща дейност (патрулиране). Разбира се, ако има желаещи да даряват средства за зарибяване изрично, молбата ми е в превода да е изрично упоменато "дарение за зарибяване".

Ако мога да съм полезен с допълнителна информация, насреща съм :-)
Митко

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 13, 2018 19:32 
Аватар

Images: 12
Благодаря за отговора Митак. Следващите дни ще преведа пари, няма да са много, но се надявам повече хора да се включат в тази акция. Желая ви успех в опазването на язовирът.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа