Риболов на шарани в България

Риболов на шарани в България
Дата и час: Вто Окт 16, 2018 18:49

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 21 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Текен дере?
МнениеПубликувано на: Пон Май 14, 2018 06:54 

Да се върнем малко на темата.
Язовирчето е хубаво с хубав път до него.
Секторите са обособени и никой на никого не пречи.
Единственото което трябва да знаят колегите,които отиват за първи път ,че водоемчето е пъно с трева и водорасли.
Една преграда, която прави риболова доста труден за вадене на каквато и да е риба.
На секторите от 1 до 4 дълбочината първите 60 метра е под 1 метър.
Взети са мерки за премахването водораслите.

Върнете се в началото
 Профил  

Re: Текен дере?

Sponsor

Sponsor

МнениеПубликувано на: Сря Май 16, 2018 22:01 

коко6око в първия си пост го е казал много правилно ,не знам какво ще е удоволстието да хвана 15+кг риба като знам че преди месец -2 е била на съвсем различно място,на мен такова място кеф не можи да ми направи(лично мнение), свалям шапка и на Димитър Чаушев.Човек трябва да взима поука и да се учи от хора като вас!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Май 17, 2018 14:57 

нито съм лизал нито ще лижа на някой ....,просто постовете им ми харесват и са на място.Как ще има риба като едни фърлят мрежи да продават,други фърлят да си пълнят тяхния гьол трети фърлят за да заредят фризера и фризерите на комшиите и т.н..Едно е да си купиш рибата да я отгледаш и храниш години и след това да го пусниш в употреба ,друго е да изхваниш рибата с хайвер от свободния и да я пусниш в твоя гьол нали ? Със сигурност съм по-малак от доста колеги тук,влизам в форума да чета постове на хора които са запознати с риболова и които могат да научат младата аудитория на нещо,а не да се караме.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Май 17, 2018 17:02 

Всяко начало е трудно. За първия си милион никой милионер не иска да говори. За да има елитни водоеми трябва рибата да дойде от някъде, кой би чакал 20-30 години за да направи елитен водоем. Ако някой е навит да направи и аз съм жив ще отида да ловя на него. Практиката е доказала че общото не се пази. Проблема според мен е че се прекалява с прехвърлянето и затова се плюе по платените водоеми. Да излъжеш голяма риба на платено отнема седмици, често съм виждал тестери на дадена фирма брадясали като корабокрушенци и с безумен поглед да държат най големия трофей на водоема. За диво трябва лодки, сонари и много свободно време за риболов. Колко човека могат да си позволят лукса да ходят със седмици за риба.Аз ако мога да отделя един ден за риболов съм щастлив. Частни водоеми ще има иначе елитните шаранджии ще ходят по чужбина да ловят и там да си оставят парите.

ПС: да питам , имали ограничения в храната, че минахме 200кг.
Да има.
До три камари на 150м до 1м над водата

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Май 18, 2018 10:29 

Images: 0
Ако рибата е купувана от развъдник-няма лошо!
Но ако е от държавен водоем, това е долно

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Съб Май 19, 2018 19:12 

Около Язовира няма никаква сянка и риболовът през лятото би бил невъзможен.Според мен трябва още зарибяване с риби над 20 кг,за да стане хубав и посещаван (топ) водоем,2 риби пролет не правят.Все пак адмирации за собственика,че прави нещо.Пожелавам му успех и да продължава в същия дух.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 21 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа