Риболов на шарани в България

Риболов на шарани в България
Дата и час: Пон Сеп 24, 2018 08:27

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 431 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 25, 26, 27, 28, 29  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Юни 28, 2017 14:42 

Къде има амурчета с такъв размер? Ако някой знае-да помогне. Имаме събрани пари.

Върнете се в началото
 Профил  

Re: малко инфо за Малко шарково

Sponsor

Sponsor

МнениеПубликувано на: Чет Юни 29, 2017 16:02 
Аватар

kameno karp написа:
Като четях темата,наистина мислех,че става въпрос за зарибяване,а то какво било?!Гледах клипа от "зарибяването" ,пускат се 400 000(по спомен) ЛИЧИНКИ.На практика това значи,че от тях до полова зрялост ще достигнат около николко риби. :lol: Имайки предвид,че един шаран люпи по няколко стоин хиляди рибки,май е по-добре да пазим това което е във водата от колкото да "зарибяваме".

А ако ти се обадя и те викна "аре да ходим на патрул на Шарково", дали ще се вдигнеш и дойдеш с нас на патрул на място? А ако навън е студено и ти си нейде на топло, би ли се замислил за Шарково тогава? Зад компа лесно се дава акъл, ама май по действията никой не си пада! Съмнява ме, че и ти би се размърдал!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юни 29, 2017 16:05 
Аватар

Скорпионът написа:
Шарково има нужда от амури шарани има предостатъчно

Пускахме и такива, при това със съвсем прилични размери. В момента масово тъпчат кило и нещо амурчета в телени живарници ... А и темата със зарибителя далеч не е тривиална ... не е като да идеш у магазина, за съжаление

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юни 29, 2017 21:13 
Аватар

Images: 67
Далеч съм от мисълта да давам акъл, просто си казвам мнението.Общо взето, като не съм на работа съм за риба,та долу горе 1/3 от годината съм на язовира, пък дали е топло или студено не е от абсолютно никакво значение.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Чет Юни 29, 2017 21:58 
Аватар

Images: 39
Гледайки зарибителния материал и аз се замислих кое е по-добре, да зарибим с личинки и да се надяваме да оцелеят колкото може повече от тях... или да търсим начин да запазим големите и оцелели до тук риби в язовира. Октомври миналата година ние хванахме 3 риби по 6 кг, и всичките бяха върнати във водата, но групата до нас извади десетина класни риби, и ги отнесе всичките, без прошка, барабар със сезалите, за които бяха вързани през дните на плен. Решил съм да се обаждам на ИАРА от тук нататък, ако отново видя такава ситуация.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Пет Юни 30, 2017 06:16 
Аватар

mita4eto написа:
Момчета, за да не отварям нова тема, ще ползвам вече наличната такава за яз. Малко Шарково.
Както добре знаете, през последните няколко години положихме (и продължаваме!) много усилия в зарибяване и опазване на язовира и превръщането му в едно прекрасно място за любимото ни хоби. Резултатите са очевидни за всички мисля.
Ред е да се замислим много по-сериозно за постигането на устойчивост в усилията ни. До момента много и различни групи от колеги са правили много в името на каузата Малко Шарково, но е ред нещата да станат доста по-централизирани и отговорни. Визирам конкретно усилията по опазване и съхранение на язовира.

Осъществили сме контакт с Централна Рибно Опазваща Организация (ЦРОО), за да почерпим от техния богат опит, хората многократно ни помагат със съвети, идеи, а и директно се ангажираха да ни подкрепят и занапред. Идва моментът обаче ние, колегите от Ямбол, Сливен и Бургас, които най-често посещаваме водоема, да сформираме група от доброволци, с които да се ангажираме пряко с дейността на ЦРОО - опазване на язовира. ДЕБЕЛО ПОДЧЕРТАВАМ - става дума за НЕКОМЕРСИАЛНА насоченост, категорично! Вярвам, че има и други колеги като нас от региона, които милеят и на които язовирът им е дълбоко в сърцата - към вас се обръщам най-вече момчета. Нуждаем се от поне десетина колеги със сърце, които са се доказали и са готови да дават помалко от своето време (и сърце) в усилията да опазваме това уникално място. Имаме уникалния шанс да станем част от една прекрасно работеща машина, да черпим от богатия им опит и да даваме от нашия такъв и в същото време да допринесем за опазването на риболовните обекти в нашия регион. Имаме и пълната подкрепа на ИАРА, излишно е да го казвам. Надявам се, че има хора с големи сърца, които да откликнат на нашия апел. Ако ние не си помогнем - не чакайте никой друг да ни помогне. Благодаря предварително, момчета!

Ако все още не е станало ясно, целта ни НЕ Е едно или две или няколко зарибявания. А чрез зарибяванията да отсеем хората, които имат желание да спомагат за запазването на водоема. И да се организираме. Но за две години, не можахме да намерим и един човек (извън тези, които знаем), който да подаде ръка И ЗА патрулиране. Не за риба. Не за банкети. За работа!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юни 30, 2017 10:56 
Аватар

Images: 0
Язовира е толкова необятен като големина и дълбочини и с толкова капризна риба , че няма как да се изхваща.
Трябва да се забранят моторните и безмоторни лодки като на яз. Йовковци

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 04, 2017 08:56 
Аватар

Images: 6
Зарибяването с поотраснали риби също крие рискове, свързани с оцеляването им. Забелязал съм, че където сме пускали шарани между 1-2кг, много бързо някой ги хваща. За щастие, това се е случвало на някой от нас и рибите отново се радват на свободата си, но следващия път няма гаранция на кого ще се закачат...Това за мен са риби с неизграден инстинкт за самосъхранение и не са подходящи за зарибяване на свободен водоем като Шарково, където шаранските люспи са "задължителен интерьор" на почти всяко риболовно място. Колегите са направили правилен избор с пускането на стотици хиляди мъници, част от които ще се научат да оцеляват, докато достигнат полова зрялост. Успех, аз лично ще подкрепям това начинание.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Пет Юли 07, 2017 11:43 
Аватар

blizard написа:
Зарибяването с поотраснали риби също крие рискове, свързани с оцеляването им. Забелязал съм, че където сме пускали шарани между 1-2кг, много бързо някой ги хваща. За щастие, това се е случвало на някой от нас и рибите отново се радват на свободата си, но следващия път няма гаранция на кого ще се закачат...Това за мен са риби с неизграден инстинкт за самосъхранение и не са подходящи за зарибяване на свободен водоем като Шарково, където шаранските люспи са "задължителен интерьор" на почти всяко риболовно място. Колегите са направили правилен избор с пускането на стотици хиляди мъници, част от които ще се научат да оцеляват, докато достигнат полова зрялост. Успех, аз лично ще подкрепям това начинание.

Благодаря ти, има много смисъл в думите ти, напълно съгласен!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юни 05, 2018 15:57 
Аватар

Images: 18
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Кратка разходка до Шарково но без шаран, мислих да сме другаде но лошото време ни накара да сме тук с цел лесно измъкване. Пробвахме и за шука и бяла но излизат само дребни, боклука от снимката е 40% който открих на площ стотина метра.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 06, 2018 06:32 
Това до лудницата ли е?

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Сря Юни 06, 2018 13:16 
moderator
Аватар

Images: 22
да

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Пет Юни 15, 2018 09:28 
Аватар

Images: 25
амура като изяде водораслите и с шараните до там,с една наша дупка до Сливен Точно това стана,,Аз съм сигурен, че едва ли има по миризлива риба от този язовир,как някой я ядат не знам,,няколко групи има от Ямбол постоянно са там и взимата риба с чували когато кълве, но тази година хващат на някомо дедовия,,

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Пет Юни 15, 2018 10:58 
Аватар

Images: 0
Не знам за хората от Ямбол но има едни от Грудово много големи шарани измъкнаха ноември месец на Бялата плъст и нищо не върнаха обратно.
Аз ходя изцяло на реката заради вкусовите качества на рибите.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юни 15, 2018 14:13 
Аватар

Images: 25
От Грудово са ми приятели повече от 20 години се познавам с тях, единия Кирето такъв нюх има за риболова,че един шаран да остане ще го намери,,вярно е рибите ги хапват но тези под три килограма ги пускат,,те вече не ходят на Шарково,че се понатровиха от тези миризливи риби

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 431 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 25, 26, 27, 28, 29  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа