Риболов на шарани в България

Риболов на шарани в България
Дата и час: Пет Окт 24, 2014 10:29

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 15, 2012 23:47 
Аватар

Благодаря за инфото,оказа се че баджанака ми си е поръчал вапросния параход и даже му видях презентацията във V-box-a,от видяното от мен бих казал че наистина ще върши работа тая плаваща хранилка,остава като му дойде колета от Русе да направим тест-драйв-а и сигурно и аз ще си дам поръчката :5:

Върнете се в началото
 Профил  

Sponsor

Sponsor

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 16, 2012 16:51 

didiod написа:
лодките на tushe са може би най доброто на бг пазара в съотношение цена-качвство ;) няма да сгрешиш с такава лодка

1+

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 16, 2012 20:38 
Аватар

Искам да благодаря на колегите който се отзоваха по темата особено на Крепежа и Марселчо които ми изпратиха Л.С.,надявам се че информацията беше полезна не само за мен а и за всички които са във този форум защото както са казали хората-Информацията е злато!!!Вече остава да изчакаме със баджанака да му стане готов кораба(както споменах вече)който се прави в момента в корабострителницата в Русе :D ,мисля че засега това наистина е най-доброто предложение на нашия пазар и мисля да се възползвам от него,мисля и за напред да засягам теми които ще обогатят опита на всички нас-заклетите-Carp-манияци,благодаря още веднъж :byebye:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 17, 2012 04:07 
Аватар

Във този ред колеги мисля че темата се разви като полезна,относно поръчването на този аксесоар,във същия ред нека всеки който ползва фабричните лодки да сподели и за тях своите наблюдения за даден модел:плюсове,недостатъци,технически харектеристи и т.н,мисля ще бъде доста полезно като информация,а който разполага със снимки,линкове и клипове още по- добре.
Това не е евтин аксесоар който може да се купи всеки ден,за това нека темата помогне за правилния избор на всеки колега.

Последна промяна dilian_G на Пет Авг 17, 2012 08:39, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 17, 2012 07:40 
Аватар

Ползвам тази лодка:
Изображение
Поръчах си я от тук:http://www.am-angelsport-onlineshop.de/YARIS-SPORTS-Trend-Micro-Baitboat-Futterboot-Bait-Boat-Neuheit-H_p20959_x2.htm
Вече съм на 4-5 риболова с нея и съм доволен,като единственото сравнение мога да правя със SKARP s60,друга лодка не съм карал,така че може да не съм много обективен.Лодката събира 1кг захранка и лично съм я пробвал над 300м(малко трудно се забелязва).С едни батерии съм разпъвал 6 пъти на 200+м.Батериите са 2*6в на 4.2ач.
Към лодката си взех и монтирах сам ето този сонар:
Изображение
От тук на промоция 229евро:http://www.am-angelsport-onlineshop.de/Trend-TRENDIUM-Fishfinder-Q5-Echolot-fuer-Futterboote-Bait-Boat-H_p11929_x2.htm
За парите си мисля че си заслужава,някои забелязани особености:някой път губи дълбочина при движение на лодката(при нагласяне на антената се оправя),работи и при разтояния 300м.
Абе така както съм я обурудвал си ми върши перфектна работа.
Моля някой от разбиращите да ми каже до колко напрежение могат да падат батериите,за да им удължа живота(имам опция за мониторинг на сонара)засега ги карам до към 10волта.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 29, 2012 16:24 
Аватар

След доста време реших да подновя темата и искам да се обърна с една молба към всички колеги тука....Моля ако има колеги които са си направили или им предстои да си правят лодка нека ми пратят някакви схеми,снимки и от къде мога да си поръчам всички салтанати,също и как най лесно се прави корпуса,ако продължението на темата ви е скучна моля тези който се отзоват да ми пишат Л.С.,благодаря предварително god

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 29, 2012 16:47 
Аватар

Images: 44
Wild Carp написа:
След доста време реших да подновя темата и искам да се обърна с една молба към всички колеги тука....Моля ако има колеги които са си направили или им предстои да си правят лодка нека ми пратят някакви схеми,снимки и от къде мога да си поръчам всички салтанати,също и как най лесно се прави корпуса,ако продължението на темата ви е скучна моля тези който се отзоват да ми пишат Л.С.,благодаря предварително god

http://baitboat.alle.bg/%D0%BD%D0%B5%D0%BE%D0%B1%D1%85%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B8-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B7%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B1%D1%8F%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D0%BA%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%B0/

http://253carpbaits.com/

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 29, 2012 17:31 

http://korab.alle.bg/Ето един уебсайт за консултация! Моля не го приемайте като Реклама ,защото от 1982 до 1993 Бях началник в Габрово на Клуб Моделизми,а производителя не го познавам :!:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 29, 2012 19:38 
Аватар

Моята лодка пристига скоро със сонар и ще бъде изпробвана във реални условия за 48 часа на Тръстиково,ще пусна снимки,видеоклип,харектеристики и т.н.,общо взето инфо от първа ръка. ;) :D

Моето мнение за направата на лодка е че:Едва ли ще излезне по-евтина от купешката,закупена от фирма производител или моделирана он някой колега превърнал хобито си във нещо повече,след като бъдат закупени всички нужни части,като се има във предвид че се поръчват части за първи път и ще има доста ядове.Другото което е че като първи модел ще има куп недостатъци,което е нормално и ще създава куп ядове,докато бъде направена както трябва,което пък неминуемо е свързано със закупуването на още части,което пък е свързано и със правилният им монтаж.Така, лично мнение не ангажирам никой,не е невъзможно,но според мен е Безмислено финансовото упражнението и нервите. :idea: :arrow:

Последна промяна dilian_G на Съб Сеп 29, 2012 19:54, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 29, 2012 19:51 
Аватар

Благодаря за качените линкове но понеже съм малко на вие със електрониката по би ми свършила работа някоя схемичка,чертежче-кое каде е и как се нарича и точно какви части ще ми трябват,габаритите да отговарят на всичко което ще се монтира в нея и т.н. Абе като за съвсем начинаещ :oops: :confuse:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 29, 2012 20:11 
Аватар

Колега Dilian_G не всеки може да си позволи лукса да хвърли 1000 лева за лодка и далеч съм от мисълта че всичко по направата и ще е тип-топ точно заради тези ядове и умуване накрая резултата ще е повече от удоволетворяващ.Например-не можем да сравним един род-под със лодка но казах че ще си направя и така и стана така че във връзка със това което ти твърдиш мога само едно да те попитам-Знаеш ли кои са повече от китайците във света а !!!??? :tongue:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 29, 2012 20:43 
Аватар

Wild Carp написа:
Колега Dilian_G не всеки може да си позволи лукса да хвърли 1000 лева за лодка и далеч съм от мисълта че всичко по направата и ще е тип-топ точно заради тези ядове и умуване накрая резултата ще е повече от удоволетворяващ.Например-не можем да сравним един род-под със лодка но казах че ще си направя и така и стана така че във връзка със това което ти твърдиш мога само едно да те попитам-Знаеш ли кои са повече от китайците във света а !!!??? :tongue:

Аз изказах Лично мнение(моя гледна точка)по темата,неангажираща никой,незнам защо се палиш,а и засягаш тема която не е уместна да се коментира тук(финансова),кой какво можел и Неможел,защото единствено аз във момента знам Мога или Немога,може би отново поради финансови причини,но както и да е..........Ок!!!
Успех със кораба... ;) :arrow:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 30, 2012 08:27 

Images: 0
dilian_G написа:
Моята лодка пристига скоро със сонар и ще бъде изпробвана във реални условия за 48 часа на Тръстиково,ще пусна снимки,видеоклип,харектеристики и т.н.,общо взето инфо от първа ръка. ;) :D

Моето мнение за направата на лодка е че:Едва ли ще излезне по-евтина от купешката,закупена от фирма производител или моделирана он някой колега превърнал хобито си във нещо повече,след като бъдат закупени всички нужни части,като се има във предвид че се поръчват части за първи път и ще има доста ядове.Другото което е че като първи модел ще има куп недостатъци,което е нормално и ще създава куп ядове,докато бъде направена както трябва,което пък неминуемо е свързано със закупуването на още части,което пък е свързано и със правилният им монтаж.Така, лично мнение не ангажирам никой,не е невъзможно,но според мен е Безмислено финансовото упражнението и нервите. :idea: :arrow:

Абсолютно си прав колега,за първата ми направена лодка рекапитулацията е малко над 600 лева.Това включва модели за корпуси,калъпи инструменти,поръчки на неща които не ми трябват,закупени двигатели имам доста/подарявам ги на ентусиасти но не вършат работа/да не говорим за многото часове в интернет от които съм лишил семейството си,загубеното време да направя нещо,което в последствие се оказва че не върши работа,така че реално съм прескочил хилядарката.
Колега Wild Carp моето мнение е че щом си решил потърси някой който да ти помага близо до теб за малките тънкажи и да ти отсее инфото което ще събереш тук,защото не всичко което ще научиш тук ще ти свърши работа.Можеш и на мен да пишеш на лични,ще помагам с каквото мога,имам някакъв опит след 7 направени лодки.
П.П Чудя се,защо много хора се натискат за купешки лодки.Не се ли сещат,че там има надценки,ДДСта,мита щото Китай не е в Европа.Корпусите са еднотипни катамарани с хидродинамични качества колкото на бордюр изработени от ABS /внимавай да не го изтървеш че отидоха 300 лева /Знам за доста хора в БГ които могат да направят доста по добра лодка на по добра цена.Това е мое мнение и дано не съм засегнал никого.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 02, 2012 12:01 
Аватар

Images: 25
Здравейте ентосиасти :)

Така това е творението което аз съм направил

http://vbox7.com/play:b253495431

Изброявам ви частите който са необходими за направата на лодка и малко обяснение коя част за какво е.

1. Корпус - този корпус съм го правил от епоксидна смола (еба ми се майката) и както виждате е един голям ФРАНКЕНЩАЙН грозотия (скоро ще си купя корпус)

2. Апаратура - това ползвам аз

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... de_2_.html

Апаратурата се състои от приемник и предавател. 6 канална е моята

-1-ви канал - напред и назад.
-2-ри канал -наляво на дясно
-3-ти канал отваряне на ляв контейнер
-4-ти канал отваряне на десен контейнер.

другите два канала са ми свободни.

3.Спийд контролер - това ползвам аз

http://www.ebay.co.uk/itm/320A-High-Vol ... 4168c328e8

спийд контролера е устройство което управлява оборотите на двигателчетата. Аз за по евтин вариант използвам един спиййд за двата мотора (СКОРО ЩЕ ДОБАВЯ ВТОРИ )

4. Серво машинки - 3 броя -

http://www.robotev.com/product_info.php ... cts_id=204

- едната машинка ми отваря единия контеинер втората втория контейнер
-третата сервомашинка ми е за прекасване на ляв мотор , десен мотор.

пояснявам - към самата серво машинка от двете и страни съм залепил две КЛЮЧЕТА , като се заварти машинката в едната посока рамото на машинката прекасва веригата за единия мотор, а като се заварти в другата посока прекасва втория мотор. По този начин въртейки само единия мотор лодката завива в съответната посока.

5. ЕЛЕКТРОМОТОРИ - аз ползвам тип 540 четкови 2 броя. няма нужда да обеснявам

6. Дейдвуди 2 броя - тези който ползвам няма как да ви дам линк тъй като са от детска играчка.
Но ето какво е дейдвуд.

http://www.google.bg/imgres?q=%D0%B4%D0 ... 0,s:0,i:68

Образно казано това е стоманена ос минаваща през тръба в която има лагери или втулки , единия край на дейдвудите се слага перката която е във външната таст на лодката, а към другия краи на деъдвуда се свързва електромотора посредством каренце (ще обесня по надолу за карето) С тази система МОТОР -> КАРЕ -> ДЕЙДВУД-> ПЕРКА ние предаваме въртенето на мотора към перката без да влиза вода в корпуса.

МАЛКО БОНАШКИ ОБЕСНИХ НО ДАНО СТЕ МЕ РАЗБРАЛИ.

7.Каренца 2 броя

http://www.google.bg/imgres?q=%D0%BA%D0 ... 2,s:0,i:74

С каренцето ние свързваме оста на мотора с оста на дейдвуда, като по този начин предаваме въртенето.
Тук е добре да се сложи каре (мека връзка) защото ако нямаме точно съосие се получава биене на оста (осукване) което води до редица проблеми.

ОБЩО ВЗЕТО ТОВА СА НАЙ НЕОБХОДИМИТЕ ЧАСТИ ЗА ИЗРАБОТКАТА НА МОЯТА ЛОДКА.

НАЙ НАЙ НАЙ ТРУДНО В ЦЯЛОТО ЗАНИМАНИЕ Е ДА СЕ ИЗРАБОТИ КОРПУСА

СЕГА ИМА И ДРУГИ ВАРИАНТИ МЕХАНИЗМИ ЗА ОТВАРЯНЕ НА КОНТЕЙНЕРИ , КАКТО И ЗА УПРАВЛЕНИЕ НА МОТОРИТЕ

1. ОТВАРЯНЕ НА КОНТЕИНЕРИТЕ - ЕЛЕКТРОМАГНИТИ

2. УПРАВЛЕНИЕ НА МОТОРИТЕ (ВСЕКИ ПО ОТДЕЛНО С РЕГОЛИРАНЕ НА ОБОРОТИТЕ) - ДВА СПЕЕД КОНТРОЛЕРА И МАЛКО НАСТРОЙКИ НА АПАРАТУРАТА ДА МИКСИРА КАНАЛИТЕ.

ДАНО СЪМ БИЛ ПОЛЕЗЕН.

ИЗВИНЯВАМ СЕ ЗА БОНАШКОТО ОБЕСНЕНИЕ

АКО МОГА ДА ПОМОГНА НА НЯКОЙ С НЕЩО ПИШЕТЕ

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 04, 2012 09:59 
Аватар

Images: 39
Браво много хубава лодка колега,супер е,и е доста бърза +сонар,браво

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Окт 07, 2012 13:19 
Аватар

dilian_G написа:
Ето за тази лодка става въпрос,това съм поръчал и аз и очаквам със нетърпение.Тази лодка е моделирана във БГ.Точния модел и начина по който излежда лодката получих от крепежа току що,защото като дизайн и аз нямах напредстава как ще изглежда,ще я получа след 2 месеца.

http://vbox7.com/play:623c2d8083

ако не е тайна какви пари ще ти излезе тази лодка

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Окт 07, 2012 19:10 
Аватар

Колега bronza благодаря за подробната информация но много ме мъчи въпросния корпус на лодката,заслужава ли си да започвам да майсторя калъпи или по добре ще е да търся готов корпус и на какви пари ти седна цялата гимнастика??? :?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 09, 2012 20:27 
Аватар

Images: 25
Wild Carp написа:
Колега bronza благодаря за подробната информация но много ме мъчи въпросния корпус на лодката,заслужава ли си да започвам да майсторя калъпи или по добре ще е да търся готов корпус и на какви пари ти седна цялата гимнастика??? :?

ами ако пресеметниш изработването на калъпи леене на лодката и там всичките ми щуротии докато издокараш корпуса в приличен вид май, не си заслужава да си губи човек времето и нервите и то за минимална разлика.

един корпус струва ололо 300 лв.

за изработката на моя влезна около 2,5 кг епоксидна смола малко над килограм кит и стъкломат ... незнам колко но той е ефтин.

а да не забравям 4е имам около 500 гр 4е и пове4е смола която изхвърлих поради незнание как да работя с нея и тя се втвърди за 15 секунди хаха. има еще много дремби нешица вложени за исработването - фибран , шкурки, лепила и бля бля бля.
Та общо взето ако тегля чертата може би щах да имам купешка лодка 4е барабар със сонар.

но аз преди да закупя дистанционното и спеед цонтролера и сервомашинките лодката работеше със дистанционно изработено от мен 8 канално и изработен от мен спеед контролер и два електромагнита за отваряне на контеинерите. та и в това число включвам и частите за тяхната изработка та за това казвам ЛОДКА + СОНАР :Д

Мое мнение (ЛИЧНО) КОРПУС АКО НЕ ЗНАШ КАКВО ПРАВИШ , или поне не си правил поне ДВА предварително ама изобщо не се занимаваи.
ако имаш излишни пари и искаш да се занимаваш ОК заслужава си да се се знимаваш - НЕСПОЛУКИТЕ ТЕ УЧАТ.
НО ако си мисли човек (като мен) че от първия път ще направя лодка за 200 лв НЯМА ШАНС

ааааа моята поради липса на симетрия бие на ляво.

ТА АКО ИСКАШ МОЖЕ ДА ТИ КАЧА ВСИЧКИТЕ СХЕМИ НА ДИСТАНЦИОНОТО С ПРЕДАВАТЕЛА КОЕТО СЪМ ПРАВИЛ + СОРСКОДА ЗА ПИКОВЕТЕ (PIC 16F624) И СПЕЕД КОНТРОЛЕРИТЕ С PIC 12F629 ТА И 40 КРАКОВИЯ ATMEGA 16 КОЙТО БЕШЕ ЗА ГЛАВНИЯ ПРОЦЕСОР

СНИМКИ В ГАЛЕРИЯТА

ТА КОЛКО ПРОБИ ГРЕШКИ ИМАШЕЕЕЕ НЕ Е ИСТИНА

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 11, 2012 14:38 

Images: 0
Като гледах клипа ......бе убаво ,ама,към 3-тата минута и 35-та секунда ,викам ся ши я вкара за тест в тревата до брега да я прибере от там.ама няма ....не може ли през тревата .щот то по-язовирите не е ,кат морето и що всички ентусиасти правите клипове на вода ,кат тава без вълнички да не им пречи нещо вълната...?
Иначе няма лошо човек да се занимава с нещо ,като хоби допълнително да му щрака мозъка.
Чета тук,майстора от тук,майстора от там ,на тези хора не им ли знаете имената че им викате:Майсторе:
аз кат гледам на някои майстори лодките ...ми те на пазарски чанти приличат ...да им лепнат и надпис примерно ...BILA
:D всеки се сврял в избата поръчва китайски джаджи......връзва кабели перки...........и накрая майсторе :D
Нищо лично нямам ,към теб колега ,който си пуснал темата.но се взимате прекалено на сериозно!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 11, 2012 23:16 
Аватар

Images: 1
Valik написа:
Като гледах клипа ......бе убаво ,ама,към 3-тата минута и 35-та секунда ,викам ся ши я вкара за тест в тревата до брега да я прибере от там.ама няма ....не може ли през тревата .щот то по-язовирите не е ,кат морето и що всички ентусиасти правите клипове на вода ,кат тава без вълнички да не им пречи нещо вълната...?
Иначе няма лошо човек да се занимава с нещо ,като хоби допълнително да му щрака мозъка.
Чета тук,майстора от тук,майстора от там ,на тези хора не им ли знаете имената че им викате:Майсторе:
аз кат гледам на някои майстори лодките ...ми те на пазарски чанти приличат ...да им лепнат и надпис примерно ...BILLA\имаше предвид може би?\
:D всеки се сврял в избата поръчва китайски джаджи......връзва кабели перки...........и накрая майсторе :D
Нищо лично нямам ,към теб колега ,който си пуснал темата.но се взимате прекалено на сериозно!

Притежавам първата произведена лодка от този модел !
Вълни ,вятър и треви - без проблем говоря от опит !
ПП Майстора от който Аз лично съм много доволен се казва Теодор от Русе !

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа