Риболов на шарани в България

Риболов на шарани в България
Дата и час: Пон Юли 16, 2018 14:17

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 25, 2006 12:13 
Аватар

Здравейте всички,
На фона на вашите споделени успехи,реших да напиша няколко думи за един прекрасен излет на яз.Жребчево, на който си изкарахме просто чудесно,но за жалост останахме без риби :cry:
Аз имам предварителна уговорка с Митко-той тръгва от Рупите във вторник сутр,минава през София по негови лични дела и вечерта гостува на Матей от Номиком в Млекарево/чувам че комшийките в Млекарево имали много големи МЛЕКОЦЕНТРАЛИ :lol: /Вечерта се чуваме за пореден път по телефона и правим уговорка да се видим сутр в село Баня от където да се спуснем до язовира и да изберем заедно място за риболов!
Аз не успявам да спазя уговорката по две причини за което съм мъмрен яко от моя верен другар Митака :oops: Първо не разчетох правилно времето за товарене на багажа и второ уж за да спестя време реших да мина през Върбица/щото по магистралата за 35мин бях в Шумен/Та там горе в планината какъв го изпапах - не ми се говори.Най после в 11,30/сряда/ съм горе на стената и вали като из ведро.Митака,Матей и Сребрин/съотборника на Матей/,вече са се установили и разпъват въдици.Звн. на Митко и той ми казва че пътя надолу по черно е като"МАГИСТРАЛА" и да не се кося заради дъжда.След 6км и мн внимателно каране най после съм при групата и съм посрешнат както подобава.Лагера е разположен на един нос след краварника ,където предната седмица са се вадили сериозни риби/предимно амури/.Влизаме с Митко и разглеждаме релефа-маркираме две места-на 8 и на 6м,където разпеваме по 2бр въдици.Залагаме само на царевицата и имаме 16пр на 4и стойки във водата на разл дистанции и дълбочини. С две думи дадохме всичко от себе си ,но за 4ри денонощия останахме без удар!Пробвахме разл.варианти на монтажи и презентации на стръв - ама ядец!Просто времето не беше с нас-непрестанен мн силен вятър и мн дъжд с малки прекъсвания.Затова пък вечерите под шатрата си бяха малък празник-има снимки но тях ще ги качи Митака-лек път Другарю мой и мн късмет в новото ви начинание!!!
В събота на гости ни дойдоха Т.Генев и негов приятел и разбрахме че късмета липсва не само при нас.В неделя сутр. на колегата в ляво който ловеше в залива - имал удар с последващо бясно повличане,но робата скъсала на 20 м от брега.На вниманието на колегите които решат да посетят яз.Жребчево-толкова мида по морето не съм видял.така че внимателно с монтажите и лидерите които ползвате.От търкането по мидите,оловата излизат като нокелирани,а поводите надъвкани,куките затъпени-така че всяко ново вкарване-нов монтаж!
Много непр. момент бе когато лодка влачеща воблери за хишници закачи и повлече въдиците на Матей-нарочно минават в близост до шамандурите :evil: /както казва Бербо: да ги .... у гъзо/
Имаше и една" RESQUE OPERATION", ама за това бе виновна водчицата на Митака ,така че ще оставя продължението по темата в неговите ръце .
Пожелания за мн успех на Матей и Сребрин в предстоящото съсъстезание и до нови срещи и до нови незабравими моменти приятели!!!
В заключение въпреки тежките и екстремални условия - страхотно изкарване,а по въпроса за рибите- естествено вече мислим за реванш :lol:

Сънувам риби,луд ли съм?

Върнете се в началото
 Профил  

5 дневно капо+чудесно изкарване=CARP EXTREEM

Sponsor

Sponsor

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 25, 2006 16:44 
moderator
Аватар

Images: 17
С Юлиан станахме тандем и решихме след Овчарица да посетим ЖРЕБЧЕВО
Жокер ни беше Матей Матев на който публично лагодаря за гостоприемството .... Значи ловихме от северната страна на Язовира като се подмине острова на първия нос.. Язовира беше доста паднал - и мястото беше перфектно .. Както казва Юли - мисля че ние дадохме всичко от нас -- Идеално маркиране хранене и т.н.. Но нямахме удар...
Ловихме 4 човека с по 4 пръчки общо 16 въдици ...
Ето и някоя снимка .. Лошо че няма риби но всичко се компенсира от ЗАДРУЖНАТА КОМПАНИЯ и ПРИЯТНОТО ПРЕКАРВАНЕ ...
Изображение

Изображение

Изображение

Ето един удар ... Бържевзех фотото но кво излезе :roll: удар от влачещ се воблер :evil:
Изображение

Матей даваше всичко от себе си ....... Даже направи и специална "топла подхранка " в момент когато силно валеше :lol:
Изображение

Ето и проби на повдигачите
Изображение
Установихме че най добре повдига и не се мачка от налягането -- Жълтия материал с който правят външни изолации на сгради :idea:

Изображение

Изображение

Изображение

Ето и Уставно вкарване на монтажите :idea:
Изображение

Изображение
Даже и Мултипликатора на Юли заедно с неговата 50 либрова сопа и Рибка на "ченгело " останаха - безмълвни :cry:
Изображение

Ето и приборите за хранене :lol:
Изображение

Ето го Теодор Генев най в ляво , а в дясно е негов приятел който здраво чете у Форума и Списанията ;)
Изображение

Изображение
Изображение

Ето го "Сървайвър Бг " :lol: От тия дъждове даже и ботушите беха мокри вътре :lol:
Изображение
И един велик ДРУГАР - Бинето - съотборника на Матей ...
Бе кво да Ви кажа такива екстри едва ли някой е имал по време на риболов - ПЪржени Картофи :shock:
Барбекюто пък вреше и кипеше НОН СТОП bigsmilies
Изображение
Изображение
Ето го и Живко / с челника / - Треньор на Отбор НОМИКОМ
Бърже му омекват гумите но има време да се регулира момчето :lol:
Изображение

А и най Важното .. По едно време взех да си изпълнявам и служебните задължения .
Щото си бех забравил служебната карта та минавах по тъмно през другите лагери - да им прав проверка на БИЛЕТИТЕ и дали не ловят с повече от 2 въдици на човек..
Всички Нарушители ги наказах да платят глоба по 1 шише ракия .. agagsdfgsdf
Ето го и Комиср - Митко Рупите .. Пазете се много е строг тоя с Фуражката :lol: :lol:
Изображение

.................

Ся майтапа на страна но и без риби прекарахме НЕЗАБРАВИМО ... coll
Благодаря на Всички колеги за Приятните Мигове на Жребчево ..
И мисля че е Тук момента да кажа едно ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ на МАРТИН създателя на този ЧУДЕСЕН ФОРУМ чрез който контактуваме така приятелски всички !!
Марто тва не са само мои думи а са думи на цялата компания от ЖРЕБЧЕВО - Поздравявам те от ВСИЧКИ !!!

----------------
Всички сме си обещали че пак ще се срещнем на този язовир- който без съмнение държи трофейни риби ... Дано следващия път имаме повече СЛУКА ..

..................

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 25, 2006 17:29 
производител
Аватар

Images: 72
goood

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 25, 2006 17:38 
Аватар

много интересна среща се получи наистина,като се затвърди правилото,че най-хубавите неща стават случайно!този път успяхме да се видим за малко,но да се надяваме че за в бъдеще ще успеем да направим нещо съвместно.А треньора на Номиком ще требва да му забранят градусните напитки че иначе трудно ще води отбора :lol: да не се налага хората да си оставят сектора и да го търсят из околността :lol: :lol: :lol: но добре,че така стана,в противен случай как щяхме да получим такава бърза,нагледна и безплатна лекция на тема монтажи ;) жив и здрав Митко да ги мориш и в Испания направо закачай за колата едно ремарке с 2 тона царевица и право на Риба Роха :D

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 25, 2006 17:42 
moderator
Аватар

Images: 132
Снимката с чадъра на Кока кола е култова :lol: :lol: :lol: :lol:

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 25, 2006 17:45 
Аватар

тва е нов вид захранване но в момента се тества в брегови условия ;)

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 25, 2006 17:58 

Images: 29
carphunter написа:
Снимката с чадъра на Кока кола е култова :lol: :lol: :lol: :lol:

Мойта мома бачка в Кока-кола и като и показах тази снимка и изтръпнаха копитата :lol:
Браво за хубавата среща и изкарване aplaus

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 25, 2006 18:06 
Аватар

Хубаво изкарване,но си трябва и поправителен :)

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 25, 2006 18:10 
Аватар

Images: 30
Може да не сте хванали риба ама сте си изкарали незабравимо.
Пожелавам ви още такива излети и много ама много шарковци!!!
Наслука!!!

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 25, 2006 18:19 

Images: 53
Жалко че не е имало риба, но при тази компания човек лесно може да прегльтне валата, МАКАР И С МНОГО РАКИЯ
СУПЕР ИЗЛЕТ. :D aplaus

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 26, 2006 13:29 
Site Admin

goood

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 26, 2006 13:40 

Images: 5
goood drink3 piqni

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 26, 2006 14:48 
moderator
Аватар

Images: 8
goood

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 26, 2006 15:05 
Аватар

Images: 12
Я, Митак появи се у форума снимка с един мъжага по-голем от тебе.
Ако има благородна завист, да знаете всички от общата снимка че я изпитвам докато гледам.
В събота и неделя същото капо - но абсолютно сам, е не беше същото.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 26, 2006 16:38 
Аватар

goood

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа