Риболов на шарани в България

Риболов на шарани в България
Дата и час: Сря Окт 17, 2018 09:24

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 30, 2010 22:18 
вносител

Images: 6
дръжка за лопата поне за мен става най добре от първата част на двуколена въдица а ако искате да е по дълга си режете и от втората част колкото искате само че на снадката слагате метална втулка

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Sponsor

Sponsor

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 01, 2010 03:26 

Images: 36
Радвам се, че се получи някакво разискване по темата goood Искам да изкоментираме кои са добрите прашки на пазара и съответно да ми препоръчате някоя, защото може и с нова прашка да си реша проблема,все пак не говоря за много големи дистанции.Аз сега имам на Stonfo за Groundbait, която е с доста стегнати ластици.Ако имате по-добри предложения, с които ще мога да си реша проблема давайте :)

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 01, 2010 09:30 

sribar написа:
Есента един колега беше писал за риболов на река Искър и как бил метнал 20 ракети за начало и имаше силен резултат.Та от тогава ми се върти в главата и на мен да пробвам с ракета,макар и да противоречи на желанието ми за максимално безшумен риболов.Бъдещето ще покаже.

Ловя предимно на р.Искър и с тоя колега където е написал, че е метнал 20 ракети бяхме заедно. И двамата мятахме ракети и двамата имахме рънове. На р.Янтра също ходя.
Винаги преди риболова (докато разпъна циганията) мятам 10-15 ракети спод микс и след това дохранвам с прашка или с лопата по-малко, но на често. Не съм забелязал да се плашат от ракетата, даже напротив. Имало е случай непосредствено минути след последната ракета да имам удар.
Всичките ми опити да хвана риба на топче на реката засега са безуспешни, въпреки че в микса присъстват натрошени и цели топчета (от доказани производители) и не може да не са ги опитали шарковците.

ПС. От прашките на Дренан съм много доволен. Имам за топчета, царевица топки от тази марка и се представят блестящо

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 01, 2010 11:50 

mil написа:
sribar написа:
Есента един колега беше писал за риболов на река Искър и как бил метнал 20 ракети за начало и имаше силен резултат.Та от тогава ми се върти в главата и на мен да пробвам с ракета,макар и да противоречи на желанието ми за максимално безшумен риболов.Бъдещето ще покаже.

Ловя предимно на р.Искър и с тоя колега където е написал, че е метнал 20 ракети бяхме заедно. И двамата мятахме ракети и двамата имахме рънове. На р.Янтра също ходя.
Винаги преди риболова (докато разпъна циганията) мятам 10-15 ракети спод микс и след това дохранвам с прашка или с лопата по-малко, но на често. Не съм забелязал да се плашат от ракетата, даже напротив. Имало е случай непосредствено минути след последната ракета да имам удар.
Всичките ми опити да хвана риба на топче на реката засега са безуспешни, въпреки че в микса присъстват натрошени и цели топчета (от доказани производители) и не може да не са ги опитали шарковците.

ПС. От прашките на Дренан съм много доволен. Имам за топчета, царевица топки от тази марка и се представят блестящо

Това се казва точен отговор от човек, който е пробвал.Благодаря колега.Гледам и ти споделяш моето мнение за топчетата по реката.Пробвам и на собствено производство и на производители, които са се доказали ама няма резултат.
За прашките на DRENNAN също съм се убедил, че са с много високо качество, но засега имам само за червеи от по малките модели.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 01, 2010 11:55 
Аватар

Images: 23
sribar написа:
Гледам и ти споделяш моето мнение за топчетата по реката.Пробвам и на собствено производство и на производители, които са се доказали ама няма резултат..

=================================================
А защо вместо да стават на топчета когато ги правиш и сложиш на дъската , само натисни даската и те стават едни плоскости. Тогава нема да се тръкалат в водата , ще остават подълго на хранителното место.
Даже и за ловене са поудачни.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 01, 2010 12:49 
Аватар

Images: 34
Според мен всички начини до тук изброените са подходящи за река вече зависи от местата дистанциите и начина на дохранване Имам приятели които ловят шарани на янтра и хранят с малките ракети на Фокс и имат резултати като правят спод микс семена топчета и всичко др в него
Илийката спомена за качамака за мен това е перфектната стръв за дунава(понякога и за нашите язивири)
Има един човек който може да ви разясни за риболова на топчета по реките и по точно за Дунава а той е FISHERMAN надявам се Асен да сподели някоя тънкост ;)

Лично аз предпочитам да храня с прашка без да вдигам мн врява по реките с топки и ракети храня в зависимост от течението на реката и преценявам колко на горе по него да храня С хубава прашка и варена цареица се постигат доста хубави дистанции (винаги храня с варена царевица хем лети повече хем потъва по-бързо ;) )
В зависимост от активноста на рибите храня постонно защотото както знаем доста често имаме рънове от катакури с размери 800 1кг че и по-големи Оловя основно с корда 0.40 ин-лайн монтаж с не по-малко от 80 грама плоско олово Куки #1,2 само Гамакатсу
Като финал на бързото си мнение пускам няколко снимки от един стар риболов на Янтра ;)
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

;)

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 01, 2010 13:36 
Аватар

Images: 23
Попитай слави253 за прашка на дренан,ще ти каже точно коя ти трябва.Аз имам черната и около 30 метра няма ядове,стига да не я препълвам с царевица,имаше и една с по дебел и твърд ластик,син или червен беше май,не се сещам.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 01, 2010 15:24 
Аватар

Images: 37
Добрата прашка покрива и по-голяма дистанция от 30м с царевица и то варена-само че трябва и попътен вятър... За късмет обаче вятъра духа не винаги накъдето искаме ние.Топчетата си летят доста надалеч с прашка-всички сме го пробвали.
Аз също нямам удар на топче по Марица-може би трябва да се настоява повече на тия пущини... :lol:

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 01, 2010 17:30 

Images: 17
carp_87 написа:

Илийката спомена за качамака за мен това е перфектната стръв за дунава(понякога и за нашите язивири)

;)

Лятото съм решил да направя 1 няколко дневен на Дунава и да захранвам и ловя само и единствено на топчета.Бях си намислил да слагам качамак във мойте но след тези мнения качамака ще е задължителната съставка.(заедно със течен мед) :roll:
А ако може Асен найстина да каже някоя и друга дума за топчетата и Дунава защото поне за мен а и много други колеги тук това ще е една абсолютно нова и непозната среда. ;)

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 02, 2010 00:34 

Дано да не се капотираш само. Аз прекалено малко време имам сега за излети да си правя такива експерименти и да хвърлям само на топчета. Имай си въдици на топчета, но не забравяй добрата стара царевица ;)
Едно време преди десетина години без качамак не отивах на реката и то както казваш с течен мед. Слагах го директно на куката във формата на топче или сплескано около стъблото и резултатите бяха впечатляващи. Сега на метод фидер с качамак и царевица за стръв имам удари, но с топче качамачено или от реномиран производител не. Правя какви ли не форми, комбинации от аромати, видове топчета и неще и това е.
Докато царевица си работи прекрасно във всичките и възможни видове, начини на приготвяне, ароматизирана, неароматизирана, сладка, солена, люта абе царевица да е.
Впечатленията ми са от три реки - Тунджа, Янтра, Искър.
Топчетата, които съм ползвал на рекита са: Карамел, Мед, Шокобан, V-Plus , Ягода на Христокарп; Скопекс, Ананас, Ягода, Халибут, Октопод (едно соме няма кило), Тигров фъстък на Динамит байтс; Пробиотик, Демон Хот Демон на СтарБайтс, Фрутилишъс на ТФГ (имам едно кълване, но не знам дали беше шаран) и мои царевични (качамачени).
Топ стръв за гореописаните реки - леко вкисната подсладена царевица, силно ароматизирана със скопекс или тути фрути.
Топ монтажи - Safety bold rig, Хеликоптер.
Куки - единствено и само Гамакатсу.
Поводи - 25 либри с покритие, без покритие, флуорокарбон (нямал съм проблем с повода досега)
Основно влакно и шок лидер- ей тука не мога да нацеля правилната комбинация, която да спре 10+ див шаран от 30 метра дистанция да не влезе във върбите и да мога да спра бесния рън. Имам скъсани невероятни лидери и влакна. За тази година съм се снабдил с разни магии, които уж правят влакната и лидерите абразивоустойчиви и ще ги пробвам да видим дали ще подействат.
Ако някой колега има успех с топчета на река нека сподели ще ми е много интересно.
Прашката на Дренан с червените ластици е супер.
Ами това от мен - надявам се не съм досадил много, но реките са болната ми тема и май се поулях в писането

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 02, 2010 01:38 

Не си досадил на никой.Полезно инфо.Виждам, че и ти си болен като мен на тема реки, въпреки че на този етап моя опит е само по Янтра, но общо взето 99.9 % от излетите ми незазависимо дали ходя за шаран или за каквото и да било е по реката - просто си е голяма страст особено, ако израстнеш като мен по реката :)

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 02, 2010 11:43 
Аватар

Images: 17
Аз не съм експерт в улова на шаран на река, но и аз съм израстнал край реката (Осъм) и за мен няма по-голям релакс да съм край нея :) С интерес следя темата и чета всичко свързано с реки. Гледам, че е голямо предизвикателство да се хване шаран на топче. Прочетох какви топчета сте ползвали и аромати, но не видях един от най-работещите миксове за диви шарани, а именно CLUB MIX на SOLAR. http://www.kfishing-hunting.com/index.p ... ry_id=2530
До колкото съм чел е давал страхотни резултати на реки
Цената няма да я коментирам, но може да се пробва. Тази стръв се споменава и като топ стръв за Радута в тамата на Васил "как ловят майсторите" и я използват едни от най-именитите шаранджии в Европа
http://www.solartackle.co.uk/carpfood/article01.html
http://carp.sukicarp.com/?p=899
Аз лично бих правил топчетата с начупени черупки от яйца - шарана по реките е свикнал да троши миди и звука, който издава трябва да го настървява да се храни.
:)

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 02, 2010 15:27 

carp_87 написа:
Според мен всички начини до тук изброените са подходящи за река вече зависи от местата дистанциите и начина на дохранване Имам приятели които ловят шарани на янтра и хранят с малките ракети на Фокс и имат резултати като правят спод микс семена топчета и всичко др в него
Има един човек който може да ви разясни за риболова на топчета по реките и по точно за Дунава а той е FISHERMAN надявам се Асен да сподели някоя тънкост ;)

Лично аз предпочитам да храня с прашка без да вдигам мн врява по реките с топки и ракети храня в зависимост от течението на реката и преценявам колко на горе по него да храня С хубава прашка и варена цареица се постигат доста хубави дистанции (винаги храня с варена царевица хем лети повече хем потъва по-бързо ;) )
В зависимост от активноста на рибите храня постонно защотото както знаем доста често имаме рънове от катакури с размери 800 1кг че и по-големи Оловя основно с корда 0.40 ин-лайн монтаж с не по-малко от 80 грама плоско олово Куки #1,2 само Гамакатсу
Като финал на бързото си мнение пускам няколко снимки от един стар риболов на Янтра ;)
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

;)

няма мищо по хубаво от удара на дивак в река :D ,на тунджа ловя с уирплаш на беркли,0.28 иначетрудно се удържа 10+ goood

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 02, 2010 15:27 

carp_87 написа:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

;)

няма мищо по хубаво от удара на дивак в река :D ,на тунджа ловя с уирплаш на беркли,0.28 иначетрудно се удържа 10+ goood

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 10, 2010 18:47 
Аватар

Images: 3
За да не се повтарям във всички форуми ето линк:
http://ribargo.bulgarianforum.net/forum ... ic-t68.htm
а храненето с прашка ми е приоритет 40 метра ги покривам та затва нямам нужда от ракета,90% от риболова ми е на Янтра та всичко изписано по горе съм го прилагал,ама мога само едно да гарантирам-царевицата си е царевица ;) никога не ме е предала

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа