Риболов на шарани в България

Риболов на шарани в България
Дата и час: Вто Сеп 02, 2014 03:48

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 27, 2009 17:04 
moderator
Аватар

Images: 17
Заб. Чукни два пъти върху снимката :oops:

Изображение

Врътнах капото на Монтана..... та да разкажа как стана ..
След като разбрах от Христо Карп , че риболов е възможен само от 23 ти до 26 ти септември .... а после чак след сресата на ноември ..реших да не пропускам тази възможност ..
Решението го взех на 22ри следобяд , търсих другари но неможах да намеря .
Закарах комшията да ми прави моабет ../Благодаря на ИЦО че го уреди да присъства без да лови и без да ПЛАЩА /
Събрах набързо багажа и тръгнах ..
12 часа вечерта пристигнах в София и се срещнах с ИЦО от който си Купих
- Топчета
-Палети
- Нови 4 бр Сигнализатори със безжична станция FLAJAR
Получих добри съвети за язовира и ОТЛИЧНИ цени за стоката - БЛАГОДАРЯ ти ИЦЕ !!!
След София най добре е да пътувате през Ботевград , Враца -Монтана .
След село Смолянци язовира се пада в ЛЯВО .. но отбивката трудно открих .../може би щотопътувах през ноща -- иначе стената се вижда от пътя /
За да няма притеснения ... около 500 метра след отбивката в ляво на самия път Е 79 има бензиност Лукойл ...
Връщате се от бензиностанцията назад и ТРЕТАТА обвивка В ДЯСНО ..има около 30-40 метра асфалт в началото на самата отбивка..
----
До местата "Барбекюто 1" и "Митко Рупите 2" / от снимката / се стига с кола .., а до другите ЧЕТРИ места със ПВЦ лодки ..
За всяко място си има отделна лодка ...
Във водата е ПОЗВОЛЕНО да си слагаш маркери ..
Разрешени са Радио лодки и всекъкви собствени лодки ..
На Всичките 6 места има опънати по две палатки и 1 броли ..
Има Легла и Столове ..
Ако сте си забравили въдиците , род пода или кепа -- няма проблеми -- ще ви датът да ползвате безплатно ..
Предлагат се много видове РИБНИ топчета на цена 25 лв за кило , пелети -5лв кило , коноп и т.н ..
Носете си сонарче ---- почти е задължително - за намиране на перспективни места ..
На Язовира МАГАЗИН НЯМА .., няма и питейна вода ../ ако не се брои предлаганата от барчето в бутилки по 0,5 литра /.
В Село Белотинци - има доста бедно магазинче което отваря след 16 часа ..
По данни от пазача има 600 риби над 12 кила , имало и 6 бройки по над 30 ...

---------------------------

На място "Барбекюто1" застана Асен и "Салатата" от Перник .../ Асен се представи ОТЛИЧНО за което го ПОЗДРАВЯВАМ ...
Успя да излъже риби Дори когато си беха " заключили" устите /
Място "5" и "6" - свободни ..
На място "3" - ловеше Непознат човек - който вкарваше пред СИПЕЯ и района около него .
Резултата му беше 72 часа без удар .
На Място "4" - до тоалетната застана Cucko от Павликени от Форума -и облавяше района показан със БЕЛИТЕ ЧЕРТИ ...
Шапка му свалям на тва младо момче - беше дошло само ...разпъваше през авансите и т.н .. Положи Максимум усилия .
Оглеждаше с малък сонар - сондата на който се връзва за влакното .. и т.н .., влизаше с лодката навътра да оглежда ..
След като се освободи / за последните 24 часа / "Място 3" ... Гочко вкара И срещу Сипея -- но БЕЗ Резултат ..
От Лоби бара също беше застанал некъкъв ВИПаджия който облавяше половината стена -БЕЗРЕЗУЛТАТНО 72 часа . .
Стената е дълга около 150 метра ..
Максимална дълбочина - 7 метра ...
Управлението и Охраната са Много Свестни и ЛИБЕРАЛНИ хора -- както Пламен от Костенец ....
Дано само не се Усерем с БГ поведението си и на този язовир ...
--------------------------------------------
Мойта Тактика

Първия ден
лових на 2и 3 метра дълбочина със три пръчки между МЯСТО 3 и МЯСТО 4 - ---
4та пръчка - на 2-3 метра дълбочина -- пред "кучешката" колиба ---- тази позиция я ДЪРЖАХ до КРАЯ --72 часа ....като презараждах СУТРИН -ВЕЧЕРи редувах ИцовитеТопчета БАНАН и ТОФИ ..... /Дипнати , Не дипнати , снежно човече със ананас на динамит байтс и тн ...
смених и 2,3 повода и монтажи на тва място ..... флурокарбони и тн ... --- БЕЗ УДАР ....
От целия риболов Най ме е ЯД - че тази пръчка не се обади ...........

Втори Ден
Дръпнах въдиците от 3то и 4то място малко по на дълбоко ..../редувах ги 2,3 до 4 метра/
При всеко ново вкарване - хранех с по 3 шепи захранка върху монтажа - топчета , пелети и варени семена
Купих по препоръка на Мирката /благодаря ти Мирка за Подкрепата и съпричастността по GSMma /...Рибни топчета от ЯЗОВИРА ..
и некакви Плуващи Палети -- дипнати в гаден рибен дип /
Монтажа беше топче и отгоре пелетка ......... 2,3 пъти извадих само Пелетката -
Явно има Раци които ядът иначе здравите и твърди Топчета
Хвърлих 1 пръчка и към Шавара ...
НА Всички Пръчки им Направих и ПВА чорапи с Пелети и Топчета .....
Един Монтаж го вдигнах със стиропорова шайба - на 5 см на дъното ...
Куки № 2 и№4 Гамакатзу поп уп .... и №2 Корда лонг шанг
Поводи Кристън и Флурокарбон.....дълги до 30 см ...
Следобяд - Вкарах 2 пръчки в посока стената - на 5 и 6 метра .....
По препоръка на Ицо винаги вкарвах с ПВЦ лодка от язовира --
щото шума издаван от тая лодка привличал рибите ..

Трети Ден ...
Най Сетне/след заминаването на ВИПаджията-/ вкарах 2 пръчки На стената / от там всяка сутрин Асен дърпаше по 1 риба /
Но уви този ден стената не даде риба дори и на Асен....

Ей тва е КАПОТО .......
Язовира е голямо предизвикателство ..
Успех на всички запътили се към Монтана Лейк !!

------------------------
Ето и малко ТТ данни ... не ,че по горе става въпрос за риболов , но все пак да съм пролезен с нещо ...

Топчетата и пелетите от язовира
Кутийка пелети е 25 лв
кило тончета също 25 лв

Изображение
Изображение
Изображение

Всички снимки съм снимал от мойто място

Ето Стената в Десно ,а Барбекюто отсреща
Изображение

Брегът на места 3 и 4 - между които ловех първия ден
Изображение

Стената ,шавара в десно и лоби бара - от който последните две нощи излъчваха здраво и мощно Чалга до дупка ...
Изображение

поглед към ръкава с Многото закачки
Изображение

.

Последна промяна Mitko_Rupite на Пон Сеп 28, 2009 06:36, променена общо 3 пъти

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Капото на Монтана лейк

Sponsor

Sponsor

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 27, 2009 17:20 
Аватар

Images: 0
:( :( :( Много жалко, но и капото е част от риболова.Следващият път ти пожелавам да е точно обратното. ;) goood goood goood

ЖИВЕЙ ТАКА, ЧЕ КОГАТО УМРЕШ И ГРОБАРИТЕ ДА ПЛАЧАТ ЗА ТЕБ

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 27, 2009 17:44 
moderator
Аватар

Images: 7
цццц наистина жалко,но кво да се прави капото е неизбежно :cry: лошото е че е на тоя гьол

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 27, 2009 18:14 
Аватар

Images: 24
Mitko_Rupite
Коригирай се.... аз съм cucko...
Значи аз бях точно на тоалетните и бях разпънал точно както той е начертал....
Първоначално бях без маркери и дълбочините варираха най-лявата 4 м. средната 6 м. и дясната 5 м. обаче пълно тишие и оставих въдиците до следващия ден понеже ги бях разпънал след обяд към 13:30ч.
На втория ден рискувах да губя дистанциите за да се ориентирам къде да разпъвам въдиците взех от там 2 маркера за да си набележа...най-лявата ми беше на 3 м. дълбочина т.е. на не повече от 20 м.от брега и в близост до Малкото деренце(на снимката) а средната беше малко по-навътре на около 5 м. дълбочина където на 5,5м бях поставил Н маркера (който Иван ми даде 2 бр.) а дясната я разпънах срещу Лоби бара на около 50-60 м. и 5 м. дълбочина и от сутринтта не обаде и аз вече бях разпънал вечертта с надежда да удари през нощтта но явно съм заспал сутринтта се сварвам средната въдица със отпуснат до долу обтегач и реших да я извадя и какво извадих 50 см. клон...
Митко вече беше преместил въдиците и освободил ръкава защото срещу Сипея нямаше вече никой и ми предложи да ги разпъна точно под Сипея....съгласих се аз, че след обяд ще разгледам мястото със сонара понеже вече беше свободно и попитах Иван дали ще ми разреши да разпъвам чак до там където ми е на около 200-220 м.
И отивам със сонара и като стигнах до Сипея и точно пред мен на около 5 м. ми скочи огромен шаран на 2 м. от брега....е почнаха вече шараните да скачат в 3-тия ден....викам си точно сега ли бе...?!?!?!?!
Е разпънах последната вечер като направих 3 различни петна...където най-лявата захранката се състоеше само от пелети 4-5 шепи и 2 шепи коноп с 10-15 цели топчета като стръвтта-стръв 28 мм на Ocean Oil crab и захранка 22мм пак на Ocean Oil crab....средната я разпънах малко в дясно от лявата на около 5-10 м. там петното се състоеше от вкисната царевица и трошени топчета с аромат на риба (Христо Карп) и стръв също на Риба 22 мм. а дясната я разпънах още по-надолу към висящите корени на дърво....там захранката се състоеше от вкисната царевица коноп и 10 цели топчета и 15 натрошени на Динамит Байтс Fishmeals Oilies 26 мм.Всичките петна бяха на около 5-6 м. от брега при дълбочина 4-4,5м. защото там е много стръмно и от 2м. до 4 м дълбочина е под наклон и няма как да заложа въдиците там...
Е в 22ч. на най-лявата ми въдица ми се обади леко сигнализатора и на всеки 30 мин. по един пип така до към 1:30ч. 4-5 пъти по един пип....е няма да вадя вече въдицата за да видя какво става и да разпъвам наново посреднощ, пък и не ми се рискуваше!На сутринтта вадя и какво да видя...косъма и повода са се завързали на възел по стеблото на куката....а няй дясната е попаднала в закачка някаква че се наложи да вляза с лодката да я извадя!
Ето това беше моето капо...неподходящ момент и неразчитащ късмет!Общо взето някой беше казал че рибите си бяха заключили устата а аз бих казал че при мен са играели футбол с моите топчета за стръв.....убедих се за това още с пристигането където от Лоби бар-а и Сипея ми казаха че са капо...и би беше ясна задачата че ще го имам предвид....е да но не съм очаквал да сваря поне 3 въдици със възани на възел повода с косъма по стеблото....Въпреки това на последната ми вечер бях вързал един монтаж без да беля покритието и това е на дясната ми въдица където в последствие попадна в закачка!
Ето малко снимки и може да погледнете подред как са минали дните ми!
Пробвал съм на косъм със самостоятелно топче,топче+плуващо,топче+1/2,2 топчета ...разменях също и аромати,така също правех и комбинаций....
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Ето всичките ми монтажи...
Изображение
Изображение
Малко природа!
Изображение
Изображение
Изображение
Е наслука колеги!Според мен рибата отново взе да се активизира в края на капото ни!...

p.s.Зад мен 3 дни некакъв тракторист бръмча из нивата и на 2 пъти я ора тази нива.... :evil:

Последна промяна cucko на Нед Сеп 27, 2009 20:16, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 27, 2009 18:22 
moderator

Images: 82
Koфти и същевремено показателно, че на всеки водоем си има лошите моменти.Другия-път ще се реваншираш agagsdfgsdf

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 27, 2009 19:06 
Аватар

Images: 6
Наистина жалко че сте капотирали :cry: .

Определено водоема си е сложен, за това се убедих през общо 168 си часа прекарани на язовира тази година, но пък това го прави много интересен за мене. Следващият път съм сигурен, че рибата ще ви се реваншира :D !

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 27, 2009 20:32 
Аватар

Images: 21
Митак адмираций за подробното обяснение на отминалия ти риболов и за това че си намерил сили да споделиш с всички нас за неприятното капо (много колеги спестяват неуспешните си излети). Аз знам че си от хората който ще си извлекат само поуки от случилото се. Пожелавам ти при следващият риболов да ги разбиеш ;)

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 27, 2009 20:56 

Подготовката е на ниво-така,че...тва си е-Шаранджийство :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 27, 2009 21:01 
Аватар

Images: 1
Митаче , Митаче има го и тоя момент, но нема да е се така. Другия път реванш и за тоя. НАСЛУКА И drink3 drink3 goood

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 28, 2009 08:57 
Аватар

goood god Благодаря за репорта... Капото е най-малкият проблем. Всички правим капота. Важна е страста и желанието с което си правим изводите. Спорта ни е всичко друго но не точна наука. И при най-перфектната подготовка нямаш гаранции за успех, че като решат хайванчетата могат да ни се подиграват със седмици.
Дано има повече такива репортажи...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 28, 2009 09:12 
Аватар

Images: 17
Шапка свалям за обширния репортаж. Отдавна не бях чел по-подробно описание на успешен излет, камо ли за неуспешен :? Никой не е застрахован от капо, на който и да е язовир, ако щете и Редута. Важното е, че сте положили максимум усилия. goood

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 28, 2009 09:39 
Аватар

Images: 12
Поздрав и адмирации Митак за репортажа. ти си първият и след теб Cucko дет пишете за капо на тоз водоем, всички останали им се види меко казано неудобно, но само така с информация ще се намалят неприятните моменти от капотата. Пиша основните грешки които си направил, а ти ще си направиш извода
1. не се обади че отиваш за да направя едно палене на свещи в Руската църква
2. не си взел Калина с теб и резултата е налице
3. минавайки през софия не се обади да ти дам от вълшебната течност дет сбира и риби и риболовци
4. га виде след 24 часа че нема пипане се не обеди да пратим подкреплението леководолази с рибите от Метро.
Така че скъпи ми приятелю за другия път да си знаеш.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 28, 2009 10:15 
производител

virbela написа:
...3. минавайки през софия не се обади да ти дам от вълшебната течност дет сбира и риби и риболовци...

Т'ва да не е оня полски ликьор "Трапер", дето щях да го изпия по погрешка бе Краси? agagsdfgsdf :lol:
Момчета, нема се отчайвате. При променливо време често нещата стоят така. Рибата се шашка и спира да се храни, или се храни 1 час в денонощието и изтървеш ли го...нъц. Другият път повече!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 05, 2009 06:52 
Аватар

Images: 23
И там си е като на всеки друг водуем... Защо мислите - подчертавам почти всички снимки на повечето колеги,които хванаха там лични рекорди и направиха ,смея да твърдя по-добрите излети са на еднО и също място...
И да не спорим защотото не само Митко ,но има и други колеги с капота или със супер малко риби и то е цяла година така...
Ходих и аз два пъти тази година благодарение на един познат ,не мога да кажа че не хванах и двата пъти - вория едва отървах капото,но моя познат му се виеше свят като си тръгна от там ...
Та някои ако си мислят ,че там е ''фул-макс'' и там се ходи смея да твърдя пролет на 2 сигурни места и сега на 1 -просто сондирайте всички мнения и фото материали и да видим(имам в предвид 60-100 лв на ден и едва 2-3 риби на другите места или най-вероятно капо,а...?- да не се срамуваме -ЕВАЛА НА МИТКО,ЕВАЛА) ,защо сички КЪДЕТО СА НОМЕР ЕДНО НЕ ХОДЯТ КАТО НЕ Е СВОБОДНО МЯСТОТО ПОД ХИЖАТА И СА ТАМ КОГАТО Е СВОБОДНО ...
Мнения много - доволни,недоволни ,но за мен там така стоят нещата...
-Поздрави и сори ако съм наранил чувствата на някои...

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа