Риболов на шарани в България

Риболов на шарани в България
Дата и час: Нед Дек 21, 2014 13:59

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 05, 2011 11:50 
Аватар

Images: 26
можеш да се убедиш по следния начин влизаш със лодката на 100м навътре държейки оловото караш колегата ти по риболов да те дърпа-влачи,моя фаворит по разтегливост е шимано техниум,а колкото до макарите работата малко като купуване на микробус дали да е 5 кубика или 10 на първия можеш само 5 кубика да му сложиш на втория-8-9-10

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Sponsor

Sponsor

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 10, 2011 17:55 

tanyo написа:
Аз опит на голями дистанции нямам ( засега :) ) ама ако някой е вадил от 300 метра може ли да сподели как се усеща монофила - не се ли разпъва като ластик, прекалено много.

Също така, понеже моя първоначален въпрос е свързан пряко с купуването на макари - ако плетеното или комбинцията плетено+моно е работеща ще търся макара с алуминиева шпула, а ако пък ще оставам само на моно по-добре е обикн.макара с пластмасова дълбока шпула.

Някой знае ли универсална макара с двоен аванас - аз досега съм се спрял на тези:

1. Daiwa Regal Plus Bri 4000 / 4500
2. Okuma Longbow 60 /Powerliner
3. Shimano Aero Baitrunner 6000/8000

А за тези нищо не знам :

1. Fokus Black Velvet\Magnum\Tournament
2. carp linq - extreme
3.Energo team
4.Evox

по-евтини са но не знам дали си струват риска.

Най-разтегливото влакно, което съм ползвал е Trabucco T-Force като едновременно с това е и здравичко. От 300 метра точно не съм вадил риба с него, но се разтяга много.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 17, 2011 19:49 

Images: 3
Съгласен съм с колегата че Trabucco T-Force е мега ластик ...на мен лично не ми хареса и го смених след няколко риболова .А относно това дали при големи растояния влакното се разпъва , разпъва се но чак пък да пружинира на Ивайловград винаги ловя на растояние 250-300 метра не съм усетил да има голямо разтягане .Не смятам че плетеняк за основно е удачен вариант еластичноста на монофила според мен донякаде е голям плюс при вадене на риба.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 17, 2011 22:49 
Аватар

Images: 26
да особенно на ивайловград на тъй нареченото поле не е нужен и при очакван калибър до 10кг,излизайки над 300м плетеняка си е необходимост-лична убеденост и проверено

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 18, 2011 00:27 
Аватар

Images: 6
Ако имаш пари взимай плетено, издържа повече време от наелона, не се растяга, удоволствието е по голямо при вадене на рибата.При по големи дистанция имаш пълен контакт с рибата.Има два вида потъващо(дунема)и плавъцхто първото е по добро защото е положено добре по дъното.Второто е това което използвам, поради по ниската цена обикновено слагам шок от флоро carbon 0,45 дулаг 15 метра с зел да ми потъва по добре линията след оловото.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа