Риболов на шарани в България

Риболов на шарани в България
Дата и час: Сря Юни 26, 2019 04:02

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 490 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Авг 05, 2014 21:55 
неможач

Images: 7
Здравей колега !
Имали точен брой яйца който да се слага на кило сух микс ? И пречи ли добавянето на вода ако тестото остане сухо , ако да , защо ?

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Въпроси за протеинови топчета към Diman!?

Sponsor

Sponsor

МнениеПубликувано на: Сря Авг 06, 2014 08:35 
Аватар

Само Диман ли има право да отговаря ? :lol:

Не съм сигурен ,но според мен бройката зависи от състава на микса.Освен това яйце с яйце не си прилича - едно яйце може да варира от 30-40-50 мл.Доста относително е.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 06, 2014 11:07 
неможач

Не цапайте :lol: Такава е темата ,сигурен съм че много хора могат да изкажат мнение но въпросите са към конкретен човек ,ако има желание да отговаря разбира се ;)

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 06, 2014 12:37 

Димитър Чаушев написа:
Здравей колега !
Имали точен брой яйца който да се слага на кило сух микс ? И пречи ли добавянето на вода ако тестото остане сухо , ако да , защо ?

Здравей, Димитър!
Най-после пощенската ми кутия ще бъде празна и няма да се налага да обяснявам на всеки едни и същи неща.

На първият ти въпрос отговарям - НЕ, няма. Има ориентировъчна цифра 8. Аз слагам 6 бр XL. Купувайте само пресни яйца, от един и същ доставчик, един и същи размер. Така ще си изградите точна рецепта и нещата ще се получават винаги от раз.

На вторият въпрос ще отговоря с въпрос. Колко хранителна е водата за шарана и какво постигаме, като добавим вода. Бях споменал някъде термина "Течна храна". Би трябвало много да ви говори, защото ТОВА различава добрата стръв от "царевичната хапка" с кръгла форма.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 06, 2014 12:48 
Аватар

Images: 44
И аз имам един въпрос, който е много дискутиран във форума, но така и не съм намерил конкретен отговор. При положение, че нито царевицата, нито топчетата са естествена храна за шарана, а топчета са по-активни (ако мога така да се изразя) и по-хранителни, защо на диво се лови предимно на царевица? Причина финансова ли е или има нещо друго?

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 06, 2014 14:08 

a21 написа:
И аз имам един въпрос, който е много дискутиран във форума, но така и не съм намерил конкретен отговор. При положение, че нито царевицата, нито топчетата са естествена храна за шарана, а топчета са по-активни (ако мога така да се изразя) и по-хранителни, защо на диво се лови предимно на царевица? Причина финансова ли е или има нещо друго?

Това е тема, която предизвиква безкрайни спорове, а на мен ми свършва мастилото (разбирай). На каквото върви, на такова ловете. Има много водоеми, на които с царевица ще се капотирате. За трофеи не си и мечтайте.
Има много водоеми, в които все още шарана подхожда предпазливо към топчето. Може би не харесва формата, цвета, големината... :lol:, не- топчето издава прекалено силен или неправилен сигнал. Мога да дам много примери, за това как риби се ловят на ПТ на диви водоеми. Риболовците, които имат този успех могат да пишат тук. Но мисля, спора е излишен.
Моето мнение е: Царевицата привлича шарана за кратко и в никакъв случай няма да задържи рибата за дълго в хранителното петно. Причината е в хранителния състав.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 06, 2014 14:37 
Аватар

Images: 30
Възможно ли е да се направят някакви изводи за дадено топче,поставено в малък съд,дори и минимални или условията спрямо язовирът са прекалено различни за каквито и да е иводи.

mega-chakmaka написа:
всичко купено с мерак е хубаво 200-500- 1000лв кой каквото му хареса

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 06, 2014 14:50 

Да. Може да се прецени степента на разтворимост. Нищо повече. Съществуват бързо и бавно разтворими топчета. Разликата е в слепващата съставка. В първия случай най-достъпни са яйцата или яйчения прах. При втория случай вариантите са много. Трябва да знаеш времето на разпад, за да презареждаш линиите своевременно в случай, че риболова е тегав.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 06, 2014 15:36 
неможач

Diman написа:
a21 написа:

Това е тема, която предизвиква безкрайни спорове, а на мен ми свършва мастилото (разбирай). На каквото върви, на такова ловете. Има много водоеми, на които с царевица ще се капотирате. За трофеи не си и мечтайте.
Има много водоеми, в които все още шарана подхожда предпазливо към топчето. Може би не харесва формата, цвета, големината... :lol:, не- топчето издава прекалено силен или неправилен сигнал. Мога да дам много примери, за това как риби се ловят на ПТ на диви водоеми. Риболовците, които имат този успех могат да пишат тук. Но мисля, спора е излишен.
Моето мнение е: Царевицата привлича шарана за кратко и в никакъв случай няма да задържи рибата за дълго в хранителното петно. Причината е в хранителния състав.

Аз съм един от колегите който лови на диво (и то не само на един гьол ) вече само на топче , резултатите ми са повече от добри . Не говоря празни приказки ,имам колеги от форума за свидетели , а как съм го постигнал ...... късмета на начинаещия :lol: от първия път уцелих ваксата но с огромната помощ на Димчо Димов goood

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 06, 2014 15:47 

Ти докога ще ме доиш бре?! oo-oo
И без реклама, моля!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 06, 2014 16:10 
неможач

Diman написа:
Ти докога ще ме доиш бре?! oo-oo
И без реклама, моля!

Не е реклама ,нали ти каза че , тези които имат успех да споделят . Е аз точно това направих , къде е рекламата :idea:

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 06, 2014 16:12 
Аватар

Images: 44
Важно ли е мястото (т.е. физическото положение, където сме застанали), ако изключим другите фактори като релеф, температура и т.н?
Или ако мога по-друг начин да попитам, има ли си места/пътеки, където шарана се придържа или ако предложим нещо апетитно, той ще бъде привлечен?
Говоря все за държавните водоеми, които са доста голяма площ и тактиката с "преследвенето" не е много удачна, а по-скоро трябва да се оптиваме да "привлечем" шарана.
Като пример давам някои приказки на по-старите рибари, че рибата пролетта е в еди кой си ръкав, лятото отива в другия и т.н. Вярно ли е това и трябва ли да се местим с нея или хранителните сигнали са достатъчно силни, за да я привикат и в ръкава на другия край на язовира?

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 06, 2014 16:13 
Аватар

Images: 1
имам въпрос към Диман.етеричните масла се добиват по два начина ,единия чрез пресоване другия на пара/синтетичен/та кое от двете е за предпочитане за добавка при правенето на топчета.другия ми въпрос е освен маслата на реномираните фирми за захранки дали другите които намират приложение в козметиката могат да се ползват за направата на топчета.и третия въпрос е какво количество се добавя/например черен пипер/ и след термичната обработка миризмата намалява ли?

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 06, 2014 16:35 
Аватар

Images: 8
Разказах те му играта loud 343 .Само полека dance да него разсърдите goood

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 06, 2014 16:41 
неможач

Аааа не , той си го пожела :lol:

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 490 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа