Риболов на шарани в България

Риболов на шарани в България
Дата и час: Чет Яну 23, 2020 00:47

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Мар 23, 2016 17:25 

Здравейте колеги, реших да отворя тази тема за да ви споделя как реших въпроса с усукването на влакното. Дали са сполучливи начините оставам на вас да решите. Начините който до сега ми хрумнаха са три. Първия хеликоптер риг при него е достатъчно като построите линията да сте сигурни че вирбела на оловото се върти свободно. Шок абсорбера който поставяте долу при вирбела да не го блокира. Втория начин с хибриден клипс на Корда. Той е със вграден вирбел и в горния си край има ухо да свържете линията там поставяте вирбел със здрава карабинка или свързвате вирбела с подходяща бърза връзка. Остава проблема с конуса той се решава като конуса се скъси. Отрязва се горната най тясна част, понеже конусите на Корда са еластични при натоварване оловото се освобождава и сейфти ефекта се запазва. Третия начин е обикновенни клипсове на Корда те са достатъчно дълбоки за целта. Купувате вирбели с ромбоидна форма на телчето. При тях телчето е с по малък размер от тялото на вирбела. Намирате такъв размер вирбел който тялото му влиза достатъчно трудно в клипса проверявате дали се върти свободно вирбела и сте готови. Третия начин е доста играчка да се направи но си струва да си поиграе човек. Недостатък е че след извесно време вирбела почва да влиза хлабаво но сменяте клипса и се оправя. Трите начина ги ползвам от 3-4 години. Нямам никакво усукване на влакното независимо дали разпъвам с лодка или хвърлям от ръка. Ползвал съм клипсове на Корда не се цепят не създават ядове ако някой иска да пробва с други нека го направи. Ако някой има по добра идея или усъвършенства някоя от моите нека сподели.

ПС: да питам , имали ограничения в храната, че минахме 200кг.
Да има.
До три камари на 150м до 1м над водата

Върнете се в началото
 Профил  

Усукване на влакното

Sponsor

Sponsor

МнениеПубликувано на: Сря Мар 23, 2016 17:52 
Аватар

Images: 67
Браво колега за ентусиазма,ама нищо не си направил.Единия вариянт да си усучеш линията е като разпъваш на аванс.Другият е като прибираш,нещо да и придава въртеливо движение.Най-често някоя дребна рибка,която се върти като вентилатор!Ако ще и 222 вирбела да имаш,все тая ;) Влакното дава най-малко съпротивление и то се усуква :!:

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Сря Мар 23, 2016 19:06 

kameno karp написа:
Браво колега за ентусиазма,ама нищо не си направил.Единия вариянт да си усучеш линията е като разпъваш на аванс.Другият е като прибираш,нещо да и придава въртеливо движение.Най-често някоя дребна рибка,която се върти като вентилатор!Ако ще и 222 вирбела да имаш,все тая ;) Влакното дава най-малко съпротивление и то се усуква :!:

Не разбирам какво искаш да кажеш колега това което съм описал работи. Ползвам го от няколко години независимо как разпъваш влакното не се усуква. Ако решиш да го изпробваш ще се убедиш.

ПС: да питам , имали ограничения в храната, че минахме 200кг.
Да има.
До три камари на 150м до 1м над водата

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Сеп 12, 2017 10:56 
Аватар

Ще изпробвам за да видя резултата.Чак интересно ми става.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 07, 2019 16:45 
Аватар

Images: 24
Влакното се усуква и само при вадене на монтажа с оловото,затова Ванката е споделил за спомагателни средства които да предотвратят усукването на влакното!Обаче трябва да знаете как проектирате линията за да поставите на първо място сейфтито да сработва,при липса на такова монтажа е неправилен!

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 07, 2019 19:47 
Аватар

Images: 46
'' Първия хеликоптер риг при него е достатъчно като построите линията да сте сигурни че вирбела на оловото се върти свободно''

Доколкото знам,оловото за''хеликоптер риг''няма вирбел! :roll:

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 07, 2019 20:45 
Аватар

Валката написа:
'' Първия хеликоптер риг при него е достатъчно като построите линията да сте сигурни че вирбела на оловото се върти свободно''

Може със,може и без вирбел.Аз го режа(вирбела) за да скъся разстоянието до оловото,но може и да е грешка.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 08, 2019 04:23 
Аватар

pulsar написа:
Валката написа:

Може със,може и без вирбел.Аз го режа(вирбела) за да скъся разстоянието до оловото,но може и да е грешка.
+1 За рязането на вирбела за да се скъси разстоянието което да бъде покрито от гуменият буфер, но много хора го ползват без да го режат.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Май 04, 2019 18:27 
Аватар

Images: 25
от миналата година ловя без шок директно с кордата,,,нанасям с лодката за захранка след няколко риболова предните два три метра ги махам просто не стават така са накъдрени,,сега като ти прочетох темата Ванка ми хрумна да прекъсна на метър влакното с вирбел предполагам ще обере въртенето :roll:

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Съб Май 04, 2019 20:04 
Аватар

koko6oko написа:
от миналата година ловя без шок директно с кордата,,,нанасям с лодката за захранка след няколко риболова предните два три метра ги махам просто не стават така са накъдрени,,сега като ти прочетох темата Ванка ми хрумна да прекъсна на метър влакното с вирбел предполагам ще обере въртенето :roll:
вирбел на хеликоптер ? Монтаж убиец на риби, буквално...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Май 04, 2019 21:49 
Аватар

Images: 25
на хеликоптер не ловя

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа