Риболов на шарани в България

Риболов на шарани в България
Дата и час: Вто Юли 23, 2019 14:17

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 119 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: яз.Ивайловград
МнениеПубликувано на: Вто Юни 18, 2013 11:00 

Някой ходил ли е към Сеноклас (яз.Ивайловград)? Излизали нещо ?

Върнете се в началото
 Профил  

яз.Ивайловград

Sponsor

Sponsor

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 19, 2013 09:10 

Колеги не съм за рибата просто някой ако е ходил да каже в какво състояние е пътя ? Ще съм много благодарен :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 19, 2013 15:30 
Аватар

Images: 3
Бях там на закриването, пътя е добър с изключение на 1-2 места. Долу на самия бряг беше мочурливо и имаше коловози там където стича вода отгоре. Аз съм с миниван който е малко по висок от нормалните коли и не съм имал проблем. Сега в тия жеги би трябвало да е изсъхнало.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 09, 2013 18:12 

Благодаря колега ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 15, 2013 12:48 
Аватар

Images: 59
http://www.svilengrad24.info/news_details.php?nm=nv6212

Който удря в гръб го прави само защото знае , че лице в лице НИКОГА няма да успее!!!

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 16, 2013 08:41 
Аватар

Images: 62
Някой ходил ли е скоро на язовира ,планувам 4/5 дни идната седмица ,определени места и стръв ме интересуват,който има инфо да даде едно рамо.поздрави и наслука

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 16, 2013 09:28 
Аватар

Images: 19
Преди 20-на дни, до залива делящ местата между Малки воден и Дъбовец, дистанция- 250м., дълбочина -4м. , стръв- царевица, суха, кисната, ароматизирана. Единствено каракуди. Четири стойки на прилично разстояние, различно захранване, но резултата е такъв.
...а може и толкова да си можем :lol:
Мои познати бяха тази седмица отново на Малки воден, но откъм Бориславци. Наричат брега "воден свят". Дълбочина 2,5м. и отново каракуди и за цвят няколко амурчета около 2кг.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 16, 2013 10:16 
Аватар

Images: 62
Йордан Лачев написа:
Преди 20-на дни, до залива делящ местата между Малки воден и Дъбовец, дистанция- 250м., дълбочина -4м. , стръв- царевица, суха, кисната, ароматизирана. Единствено каракуди. Четири стойки на прилично разстояние, различно захранване, но резултата е такъв.
Мои познати бяха тази седмица отново на Малки воден, но откъм Бориславци. Наричат брега "воден свят". Дълбочина 2,5м. и отново каракуди и за цвят няколко амурчета около 2кг.

мерси колега за инфото goood

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 16, 2013 10:45 

Images: 7
Йордан Лачев написа:

Не е до можене само , просто в момента не върви ! Преди около 25 дни рибата отново излезе да хвърля хайвер. Три-четири дни беше луда работа . Май сте отишли точно като се е прибрала . И от тогава насам , трябва да си голям късметлия за да извадиш приличен шаран за два три дни престой .

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 16, 2013 12:07 
Аватар

Явно можеш да следиш ситуацията отблизо :) Съгласен съм, че за кратък излет би било късмет да имаш добър успех, иначе групата бе от вторник, а аз се присъединих в четвъртък, та до неделя.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 16, 2013 12:53 

Токущо проверих . Бил съм на 14,15 и 16 юни . Два дни по-късно : на 18 , 19 , 20 и 21 на същото място , където бях аз имат изкарани 12 риби от 5 до 12 кг и много късания . За късанията им вярвам също , понеже там се работи без аванс и аз лично съм бил потърпевш от атомни подводници , които не признават 0.35 за влакно .
Лошото е , че такива случаи са 2-3 пъти в годината и трябва да си голям късметлия да се случиш точно тогава там . Аз се разминах само с два дни . През останалото време Ивайловград си е изпитание за нервите и търпението на риболовеца , особено летните месеци . Както и всичките ни държавни водоеми де .

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 16, 2013 14:06 
Аватар

Любопитен съм къде са тези закачки, та работите без аванси. Единствено се сещам за дърветата в залива на Бориславци, до срутения мост.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 16, 2013 15:24 

Йордан Лачев написа:
Любопитен съм къде са тези закачки, та работите без аванси. Единствено се сещам за дърветата в залива на Бориславци, до срутения мост.

След дърветата има и сухи дървета а след тях пък единични върбички . Там повечето време се работи на дълбочина 0.3 - 1.5 m . Трябва много добре човек да познава навиците на рибата в язовира и особеностите на самото място , за да застане там , обаче .

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 16, 2013 16:01 
Аватар

В периода, когато хвърля хайвера, но трябва да има и вода, а забелязах, че това продължава доста по-късно от края на забраната.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 16, 2013 16:29 

Йордан Лачев написа:
В периода, когато хвърля хайвера, но трябва да има и вода, а забелязах, че това продължава доста по-късно от края на забраната.

Водата в този язовир непрекъснато се подменя , като влиза много студена вода от Студен кладенец . Нивото играе нон стоп и температурите на водата също . Термоклина е толкова динамичен , че е почти безсмислено да се търси . Рибата може да излезе да се храни за няколко часа само и да се прибере пак за дни .

Там където сте били вие последния път , по това време на годината дава по някой що годе сносен амур 6-10кг . Но не може да става въпрос за сериен риболов . Ако сте се разходили по надясно от вас със сонара сте открили огромна полоса от треви . Горе -долу на 150-180 м от брега .Там се въртят торпедата .

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 119 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа