Риболов на шарани в България

Риболов на шарани в България
Дата и час: Сря Ное 14, 2018 08:50

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Окт 09, 2018 21:33 
Аватар

Твърдо " ЗА" разрешаване на нощния риболов!

Върнете се в началото
 Профил  

Re: Петиция За промяна в закона

Sponsor

Sponsor

МнениеПубликувано на: Сря Окт 10, 2018 17:01 

Images: 70
keksoni_xm написа:
Твърдо " ЗА" разрешаване на нощния риболов!

Почти всички колеги са на това мнение. Получих обещания от твои съградски от Раднево, които пое ангажимента да събира подписи в града, след като подписката стартира. Ще се включат и всички риболовци от гр. Николаево.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Сря Окт 10, 2018 18:09 

Пожелавам ви успех, очевидно едва ли някой ще е пробив. От кратковремената ми практика като риболовец още не съм срещнал на нито един водоем колега практикуващ принципа хвани и пусни. (И ако си мислите че добрите ви намерения ще бъдат подкрепени в името на спортния риболов грешите.) Но когато съм се опитвал да го дискутирам винаги съм срещал пренебрежително отношение. При споделяне на не законен лов с парашут вместо съдействие, съм ставал свидетел на спонтанно подражание и ваденето на такива устройства и от останалите. Като не съзнателно съм ставал подбудител за бракониерство. Една евентуално приемане на такъв закон е отдавна чакана възможност за неконтролируем и див лов по водоемите, за който ще гласуват всички. И така внимавайте за какво се борите. Комунизма също беше една хуманна идеология на теория, подкрепена от вярващите в доброто, но развързала ръцете на диктаторите, довела до непоправими щети и депресии.
Осмелих се да напиша и последният си пост в тази тема и моля да ме извините, повече няма да ви се бъркам.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Окт 10, 2018 20:37 

Валентин=17 написа:
...

Това, че си нов в риболова си личи от всеки твой коментар. Ясно е, че не практикуваш нощен риболов и не си запознат с него. Дали бабата не те пуска, или си имаш други причини, си е твоя работа и никой не ти се меси в това.
Всеки истински шаранджия ще пусне обратно маломерен шаран, за разлика от повечето колеги с пружинки, които ловят предимно през деня. На последния ми риболов накарах доброЗоно, колега пружинкаджия от Габрово да върне обратно във водата три маломерни шаранчета от живарника си. Всичко е до самосъзнаниети на риболовеца.
Надявам се, че това наистина беше твоя последен коментар в темата. :idea:

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Сря Окт 10, 2018 20:41 

Имам уверението и на колеги от Казанлък, че ще се включат в подписката.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Чет Окт 11, 2018 21:23 
Аватар

Да кажем, че промяната стане факт по нашите водоеми.. Това дали ще помогне на момчетата от сдружения, като Олимп и ЦРОО? Как ще влачат вечер за мрежи, като във водоема ще е плетеница от влакна? Скоро имаше човек във фейсбук, който поиска публично обяснение от ИАРА и сдружение Олимпик за изпокъсан влакна на ,,колеги,, през тъмната част на денонощието :shock:, осъзнавайки напълно забраната за нощен риболов! Активният сезон си отива, идва зима. Тия момчета продължават да ходят за мрежи и за бракониери! Сега е ясно, че има ли лодка във водоема вечерта (да кажем януари месец), 99.9% са бракониери. Другият 1% го оставям за някой много запален шаранджия :D Ясно е за всички, че по това време на годината и денонощието, нормален човек няма да иде да лови риба с лодка. Да обаче ако законът му позволява, що да не. Човека си е отишъл за риба, от къде да знае на кой са тия мрежи! Разрешаването на нощният риболов е още една вратичка за ония утрепки дето ни ограбват всички! Валентин един път да напише нещо смислено и вие да го смъмрите :lol: Аз също мисля, че не сме дорасли, не че не ми се иска. Не знам за вашият регион, но в нашият пловдивдски, ние дължим много на момчетата от Олимпик! И си ги уважаваме и подкрепяме с каквото можем, защото вярваме, че това е пътя.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Окт 12, 2018 06:07 

Remzy написа:
....

Прочете ли условието на предложението? Както зимата, така и лятото лодка вечер в язовира няма да има.
По нашия край също ценим усилията на ЦРОО и съдействаме с каквото можем.
Факт е, че там където вечер има рибари, няма мрежари поне на километър във видимия спектър. Мрежарите са активни в периода ноември - април, когато вечер е трудно да видиш риболовец на язовира. През този период мрежите си стоят дори през деня във водата.
Забраната за нощен риболов ще обезлюди язовирите и през летните вечери, което е добре дошло за мрежарите.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Нед Окт 28, 2018 18:28 

Получих уверението и на колеги от гр. Гурково, че ще се погрижат за събирането на подписи по тяхния край, когато подписката излезе на "бял свят". drink3

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа