Риболов на шарани в България

Риболов на шарани в България
Дата и час: Сря Ное 14, 2018 08:51

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Избор на лодка
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 07, 2016 15:11 
Аватар

Гледам лодки и искам нещо леко за вкарване на въдици. Да могат да влизат свободно и двама души. Спрял съм се на Колибри 270Т и Tohamaran light 285. Всяко мнение за тези марки и модели ще ми бъде от полза. Главно ме интересува коя е по-качествена и ще изкара по-дълго време.
Знам, че най-добре е една лодка да се съхранява надута целогодишно, но нямам възможност за това. Ако я спадам след всеки риболов ще изкара ли дълго време, например десетина години.

Върнете се в началото
 Профил  

Избор на лодка

Sponsor

Sponsor

Заглавие: Re: Избор на лодка
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 07, 2016 17:21 
Аватар

Колега, почети малко назад. Има достатъчно мнения във форума. Колко ще изкара една лодка зависи от теб как ще я стопанисваш. Специално за Колибрито от вносителите знам, че гребните им лодки не е нужно да се държат надути. Много са важни и килограмите. Аз оня ден бях в едни чукари и 20кг лодка ме припоти три пъти докато я замъкна на връщане в колата на 60м стръмнина. Представям си с по-тежка. За да влизате двама, може и с по-малките на Колибри 240 или 250. Седалките се местят както ви е удобно. За Tohamaran-а нямам впечатления. Най-добре е да да ги видиш на живо, да седнеш в лодката и тогава решавай.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Ное 07, 2016 17:28 

Здр аз имам тохамаран 2.70м със твърдо дъно.Ползвам я от 5години вече,но започна да се разлепва тук там,но според мен е в следствие на поставянето на извънбордовия двигател.
Според мен гумената лодка е временно решение,но .. понякога има и предимства!
В момента сме с алуминиева и си решихме проблемите генерално.
Успех с покупката и аз лично смятам,че гумената лодка независимо от марката с тези габарити които искаш да си купиш и след всеки излет згъване и разгъване,не би изкара повече от 4-5години без проблеми с кантове,винтили и т.н

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Ное 12, 2016 10:55 

Здравей колега, използвам Колибри КМ280 с плътно твърдо дъно. Лодката е много стабилна и направена от здрави матеряли,не съм имал никакъв проблем, ако трябва пак да си купувам бих си взел отново Колибри.Спорд мен украинците никога не биха се изложили със здравина на лодка :lol: . Ако ще си купуваш те съветвам да си вземеш със твърдо дъно тип книжка,стабилноста когато стъпиш вътре е коренно различна. Лодката става не само за вкарване на въдици, а и спокойно я използвам и за тролинг. Никога не знаеш какъв акъл ще ти дойде по нататък :lol: . Успех!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 24, 2017 14:22 
Аватар

Някой пробвал ли е да си направи такова дъно тип книжка, дори и плоскостите да не са свързани помежду си, а да се редят една до друга в лодката. Какъв материал би бил подходящ, нещо тънко и същевременно здраво? Дайте някаква идея.

Видях, че продават такива дъна, но нямат наличност иначе бих си купил. Все още не съм взел лодката, но гледам гребните и май ще бъде Омега. Каква дължина бихте ми препоръчали, да става за двама човека. По-малки лодки с дължина около 250 стават ли за двама човека или са малки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 24, 2017 15:20 
Аватар

Images: 18
http://naduvaemilodki.com/%d0%bb%d0%be% ... %80%d0%ba/
Погледнете и тези модели?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 24, 2017 16:34 
Аватар

Барк също са хубави. Аз по-скоро не знам с това решетъчно дъно дали човек се чувства стабилно. Не съм се качвал на такава лодка, а само на такава с твърдо алуминиево дъно.Някои ми казват, че е добре, други, че не е добре с него. Ако можех да пробвам някъде и сам да преценя щеше да е добре, но нямам познат с такава лодка.
Обмислям да взема гребна лодка с решетъчно дъно и да й го сменя с такова тип"книжка", за да е по-комфортно. Или пък аз да си направя някакво подобно дъно, знам ли.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 24, 2017 17:22 

Images: 0
Колега, погледни моята. По поръчка ми я направиха по-малка-230см, но има и по големи!
viewtopic.php?f=22&t=40252

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 14, 2017 10:43 
Аватар

Пиша това мнение, защото преди да си купя лодката имах няколко въпросителни, които вече са изяснени за мен, но ако някой колега се интересува, както бях аз преди, да му бъда полезен.
Средата на август закупих Лодка Омега 3 м с дъно тип книжка с транец. Като изработка изглежда много добре направена, а в моят случай документите показват, че е произведена 20 дни преди да я купя, съвсем прясна. Лодката няма кил. Направих 2 излета за по 3 дни. Много съм доволен от лодката, като стабилност вътре в нея. Човек се разхожда съвсем свободно без никакво притеснение. Достатъчно голяма е за двама човека, примерно за риболов на костур на джиг. Едно от опасенията ми беше дали като е без кил ще държи посока при по-силен вятър, когато се нанасят въдици. Нямах особени проблеми, просто човек свиква след няколко влизания. Гребе се с лекота, въпреки че лодката е 3 м и като цяло се движи бързо. Предстои ми закупуваме на електричарка и сонар.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 18, 2017 17:16 

Омегата е много добра лодка дори и без кил

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Мар 24, 2018 18:47 
Аватар

Ето я

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Мар 25, 2018 07:02 
Аватар

Има само една лодка която да отговаря на твоите изисквания!

https://www.fishing-market.com/shop/ome ... 50-lst-(ps)_

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Мар 25, 2018 11:50 
Аватар

Линкът отваря всички лодки и не разбирам, коя имаш предвид. Тази от снимката е моята и ми върши идеална работани за джиг и за шаранджийски риболов. Единственото нещо, като минус е, че не мога сам да сложа дъното и ми трябва помощ от още един човек, но така или иначе аз никога не ходя сам на риболов.

П.п. имам наблюдения и върху лодките с решетъно дъно. Човек може да се изправи вътре, но е малко по нестабилно, предполагам, че се свиква. Друго, което ми направи впечатление е, че и двете лодки, които гледах вътре в тях имаше вода, вкарана при качване в лодката. В моята слагам върху дъното английска трева. След излет отдолу е чисто и сухо, мия само тревата, като се прибера. Не знам на решетка как ще стои такава трева, ако се сложи. Мен лично вода и кал вътре в лодката ме дразни.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Мар 25, 2018 12:25 
Аватар

Ако лодката не ми трябваше за джиг и за риболов на двама души от нея. Имам предвид само за шаранджийски риболов-бих си взел лодка 2,70 м. Мисля, че като вътрешен обем е напълно достатъчна, за да се чувства човек вътре свободно, а и има място и за още един, ако се наложи да се кепва накоя риба вътре във водоема. Качвах се в лодки 2,50 и 2,60м и ми се видяха малки особено, ако се наложи да влиза още един човек вътре. Лично аз предпочитам лодки с транец.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Мар 26, 2018 05:23 
Аватар

ro4eto написа:
Линкът отваря всички лодки и не разбирам, коя имаш предвид. .

Която си избере колегата пуснал темата между. 2,50м и 2,80м. с решетъчно дъно, зелените!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа