Риболов на шарани в България

Риболов на шарани в България
Дата и час: Вто Окт 15, 2019 11:43

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Май 02, 2013 09:19 

Здравейте колеги!
Преди седмица ходихме на един язовир който е от позволените през забраната.Шаран има,но има също така и само 4-5места за риболов,а всичко друго е шавар.Риболова протече динамично с малки шаранчета около кило,които разбира се бяха пуснати и тук там някоя червеноперка и каракудка.Кълвяха на плувка на малка дълбочина и имаше само един удар на пак такъв малък на качамак,на дъно.Та въпросът ми е как можем да накараме по-големите риби да се хранят,които според нащо мнение всичките са в шаварите?
Това което мисля да направя е да си намеря подходящо място,да захраня с лодката и да разпъна 2въдици на косъм с царевица.Но от това което видяхме рибата се храни в близост до шаварите,а местата до шаварите са крайно неподходящи поради водораслите в близост до тях.

Върнете се в началото
 Профил  

Как да изкараме по-големите шарани от шавара

Sponsor

Sponsor

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 02, 2013 11:17 
Аватар

Images: 25
Къде са тези шарани ,да дойда да ти покажа :D

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 02, 2013 12:37 
Аватар

Images: 176
Може да пробвате с гребен да разчистите водорослите на място близо до шаварите, и да си направите хранително петно на това място.
Препоръчително е изчистването на водорислите да стане няколко дни преди риболова за да може рибата да се успокои, или риболова да е продължителен.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 02, 2013 12:38 
Аватар

....или ползвайте зиг-риг ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 02, 2013 12:45 

Images: 4
Разчистването на водораслите е най лошата идея :idea: .Така се разваля ,пътя' на шараните,аз ловя на почти същия водоем рибата не излиза от водораслите,тогава единственият начин е да вкараш с лодка до самите водорасли...здрави линии и монтажи,затегнати аванси и хлабави нерви :lol: ,при удар,или ти го обръщаш да излезне на чисто или се получава 1-0 за него,Идеята на Върбанов за зиг риг не е никак лоша ;)

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 02, 2013 21:04 

това със зиг-рига ще го пробвам задължително и ще ви споделя какви са резултатите скоро.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 03, 2013 00:34 
Аватар

Images: 1
Bojko_sof написа:
Разчистването на водораслите е най лошата идея :idea: .Така се разваля ,пътя' на шараните....

goood

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 13, 2013 10:07 

в крайна сметка шараните не искат да взимат на дъно :D
Пробвахме и зиг риг и косми и сякакви щуротии но водораслите са мн гъсти а и има стабилно тиня от долу. Но за сметка на това влезнах с лодката и на плувка на 30-40см със сладка царевица и търпение хванах 3-4 по 1.300,1.400кг.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 13, 2013 10:13 

Images: 4
dichkata10 написа:
в крайна сметка шараните не искат да взимат на дъно :D
Пробвахме и зиг риг и косми и сякакви щуротии но водораслите са мн гъсти а и има стабилно тиня от долу. Но за сметка на това влезнах с лодката и на плувка на 30-40см със сладка царевица и търпение хванах 3-4 по 1.300,1.400кг.

След като на плувката си успял....проблемите с дънните въдици са във вас.И все пак да не забравяме че това са наплашени шарани и се иска много висене там и търпение,аз бих пробвал така:дълги поводи-флуорокарбон(30-40см)критично балансирана стръв...и търпение.Все ще се излъже(от гладът по силно нема :lol: )

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 13, 2013 10:30 
Аватар

ivanltd написа:
Може да пробвате с гребен да разчистите водорослите на място близо до шаварите, и да си направите хранително петно на това място.
Препоръчително е изчистването на водорислите да стане няколко дни преди риболова за да може рибата да се успокои, или риболова да е продължителен.

На противно мнение съм ходя за лин и таранка на подобно място. Чистя с кука и въже и ги почвам практиката показа ,че желае на мътиляк на другият ден на същото място много по слобо дава. Това е от мен..:)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 13, 2013 17:01 

До водорасли се лови много лесно , понеже като удари и влиза във водораслите и стои с часове там.. влизаш с лодката и си го вадиш..
На мен като ми удари през ноща и го вадим сутринта .. понеже в тъмното не ми се занимава с лодки и светлини..

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 13, 2013 23:54 
неможач

Images: 7
carpsliven2 написа:
До водорасли се лови много лесно , понеже като удари и влиза във водораслите и стои с часове там.. влизаш с лодката и си го вадиш..
На мен като ми удари през ноща и го вадим сутринта .. понеже в тъмното не ми се занимава с лодки и светлини..

:lol: :lol:

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 01, 2013 12:28 

Оти да се мориме :bira:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 05, 2013 15:38 
Аватар

Аз имах успех с един много лесен монтаж както е линията вирбел и монтажа и от вирбела назат към въдицата наредих съчми за плувка мало по голям грамаж през 5-7см около 8-10бр и готово монтажа беше повдигнат и стои цялата линия на водораслите :D ;) ;) :pray: :pray: :bira: :bira:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 07, 2013 20:20 
Аватар

paco troqn написа:
Аз имах успех с един много лесен монтаж както е линията вирбел и монтажа и от вирбела назат към въдицата наредих съчми за плувка мало по голям грамаж през 5-7см около 8-10бр и готово монтажа беше повдигнат и стои цялата линия на водораслите :D ;) ;) :pray: :pray: :bira: :bira:

Аз ли не разбирам нещо или? Как така нареждаш съчми и повдигаш монтажа с тях?(не схващам нещо)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа