Риболов на шарани в България

Риболов на шарани в България
Дата и час: Пет Апр 03, 2020 03:37

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 02, 2019 09:51 

За това стои тази дилема пред мен от две години и не мога да се реша какъв такъм да си взема. До сега съм риболовствал с една въдица ЖРС 390 пауърплей с макара Осако или нещо такова (която се скапа и я изхвърлих не след дълго ) и един готов комплект на филстар. Та мисълта ми е, искам нещо качествено, което ще ми прави кеф и което ще издържи 3-5 години, след като не правя повече от 10-15 излета на година.
И седя си аз и чета въдици формакс , макари ФЛ, Диамант и т.н ... много добри, бюджетни. И си викам щом са толкова добри трябва да имат официален сайт, за да мога да седна и да прочета по-обстойно за марката . Е да ама к*р и стигнах до извода, че са китайчета с налепени стикери в Каспичан. Разбира се отказах се.
След това се огледах в ЖРС Кокуун 3 пръчки за 350 лв викам си те тва е! Поразгледах в интернет почти няма ревюта или каквото и да било относно тази сопа, пак започнах да ставам скептичен. После чета във форумите големите рибари казват, че всички рано или късно стигат до шимано и си викам , като така или иначе накрая ще си взема шимано, дай да си избера пръчки и макари и да се приключва отсега. Да ама тук идва другият проблем , такъма не трябва да е от най-евтиния ценови клас на скъпа марка , за това започнах да гледам Shimano tribal tx 2 или 5 и понеже 5цата е с някакъв карбон 200 плюс биофибри (нямам никаква идея какво значи това) реших да взема нея .
После относно макарата ултегра 14000 или биг байтръннър . Първата давала някакви проблеми ( не разбрах какви ) а втората била байтръннър и всички големи шаранджии, които видях на живо ми казаха, че не се кефят на гореспоменатата система (защо ? и аз не разбрах .) На мен обаче някак си повече ми допада байтрънъра . Остана въпросът дали да е обикновен xtb lc 280 лв или Ci4 440 лв
Та колеги , въпросът ми е правилно ли разсъждавам или не ?
П.п относно колегата, който спомена нещо за някакъв представител на нордфишинг, не го разбрах дали е сериозен или е някакъв неуспешен опит да бъде ироничен. Както и да е, доставката от там е 12 евро а размера на пакета е 300 см дължина (др размери не ги казват) и 30 кг. От anglingdirect е безплатна за поръчки над 200 паунда . Смятам , че е редно да се разглеждат от време на време, защото цените тук в България са меко казано неизгодни , да не кажа , че си е истинско изнасилване :) Мое мнение не искам да го налагам на никого !
Благодаря още веднъж !
Поздрави!

Върнете се в началото
 Профил  

Re: Малко въпроси от начинаещ

Sponsor

Sponsor

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 02, 2019 14:13 
неможач

Images: 7
Правилно ръсъждаваш!
Ся да видим дали съм разбрал !
Поръчал си тх 5 и ББЛЦ ХТ—Б.
И тия „големите ” шаранджии къде казват ,че байтрънара не става ,си ги сложи на ........
Айде успех !

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 02, 2019 14:45 
Аватар

Images: 18
Вземи си Shimano FLIEGEN 35 SD 5SA60C000 и едни сопи TX 2 като начало.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 02, 2019 15:48 

Все още не съм, само набелязах сайтовете и очаквам да прочета и вашите мнения по въпроса. А може ли някой да ми обясни на по-прост език какво значат тези цифри на карбона 30-60-200 ... ?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 02, 2019 20:05 
Аватар

Която от двете макари да вземеш няма да сбъркаш(ultegra и big baitrunner,ползвал съм и малките и големите модели),разбира се ако имаш възможност вземай и по скъпите Ci4.
Щом те тегли към двойният аванс вземай нея,според мен си има някой предимства,но не са кой знае колко големи.Коя е по здрава не знам,и с двете съм нямал проблеми(поне за сега).Минуса на ultegra си е прословутата пластмаса на бигела,и там съм нямал проблеми(поне за сега).
За въдиците,помисли си какво точно искаш.В какви условия ще ловиш и т.н.,много е писано за избора на въдици.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 02, 2019 23:52 
неможач

karasko89 написа:
Все още не съм, само набелязах сайтовете и очаквам да прочета и вашите мнения по въпроса. А може ли някой да ми обясни на по-прост език какво значат тези цифри на карбона 30-60-200 ... ?

Бях се нагледал на едни тх2 ама ми размина , смених ги с изпитана марка ( евтини не манекенски ) като знам , че вероятността да ги счупя е 90% размислих да си давам парите,та ! Ако не държиш на марка мога да те насоча към правилните пръчки , това при положение че не ти дреме какво пише на тях . За ББЛЦ какво да ти кажа , ми ...... получаваш повече от колкото си платил (някаде някой го беше написал и е много точно ) .

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Сря Сеп 04, 2019 21:36 
Аватар

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 06, 2019 16:53 

Да , гледах въпросното видео, май няма голяма разлика в дистанцията .... А относно "не манекенската" правилна пръчка бих искал да знам коя е , вече поръчах Тх 2ки , но никога не е лошо човек да знае нещо ново ! Благодаря на всички, които се включиха с коментари, наистина ми оказахте голяма помощ !

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 06, 2019 17:04 
Аватар

Какви ще са макарите колега?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 06, 2019 18:08 

https://bigfish.ro/bg/%D1%80%D0%B8%D0%B ... er-xt-b-lc това реших , прецених , че няма да усетя липсата на ci4 , след като не съм особено опитен.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 06, 2019 22:00 
неможач

karasko89 написа:
Да , гледах въпросното видео, май няма голяма разлика в дистанцията .... А относно "не манекенската" правилна пръчка бих искал да знам коя е , вече поръчах Тх 2ки , но никога не е лошо човек да знае нещо ново ! Благодаря на всички, които се включиха с коментари, наистина ми оказахте голяма помощ !

„Правилните” говорех за себе си . Със здраве да си гиползваш !

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 07, 2019 07:43 
Аватар

Images: 2
Колкото повече хора питаш,толкова по-объркано ще ти е.Скоро си купих въпросните макари на Шимано,още не съм ги пробвал,но визуално ми харесват.Мерак ми е да имам : Daiwa Infinity X BR 5500.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 08, 2019 10:19 
Аватар

Images: 18
Изображение
Аз имам три малки и големи от модела и не мечтая за други а ги ползвам от зората на риболова, наскоро взех и naxo и не съжалявам за покупката. Моята мечта е за Shimano FLIEGEN 35 SD 5SA60C000 на този етап.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа