Риболов на шарани в България

Риболов на шарани в България
Дата и час: Чет Юни 20, 2019 16:15

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 135 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Юни 25, 2014 11:20 

Малко да разлая кучетата и аз.
1. Лодката според мен е супер и не виждам условия в които би се провалила. Все пак като си дал 1000-1500лв за лодка, няма значение тази или друга, и има 40-50см. вълни на дивия язовир(другаде просто няма как да ги има) и ако до тебе няма паркирана недолюбваната Уфимка не виждам кой би се жертвал и би си пуснал лодчицата във водата.
2. Формата на лодката въобще не е проблем казвам го от опит, ние ползваме много подобна, но дори по-тясна. Няма ли сме случай в който лодката да се обърне или да криволичи или да обикаляме и да си е търсим с другата лодка или по бреговете.
3. А за това как изглежда и какви кукли да се возят ми идва в главата приказката за мъжете с малките п...и и големите комплекси.
4. Единствения и голям недостатък за мен е крайната цена. Вярно че и този който е прави трябва да има печалба и съм сигурен че сега ще почне да ми се обяснява кое колко струва, няма нужда. Аз знам че лодката която ползваме излезе 350лв., като всичко е купуване по отделно. И само да дам пример 6 канално управление което в специализирания магазин е 155лв. беше закупено за 76лв. Просто човек трябва малко да се по разрови и да намери верните неща.

Дано никои не се почувства обиден. Успех на всички в начинанието аз отивам за РИБА :D :D :D

Върнете се в началото
 Профил  

Re: Нова лодка за захранка

Sponsor

Sponsor

МнениеПубликувано на: Сря Юни 25, 2014 21:11 
Аватар

Images: 13
IVAYLO написа:
Малко да разлая кучетата и аз.
1. Лодката според мен е супер и не виждам условия в които би се провалила. Все пак като си дал 1000-1500лв за лодка, няма значение тази или друга, и има 40-50см. вълни на дивия язовир(другаде просто няма как да ги има) и ако до тебе няма паркирана недолюбваната Уфимка не виждам кой би се жертвал и би си пуснал лодчицата във водата.
2. Формата на лодката въобще не е проблем казвам го от опит, ние ползваме много подобна, но дори по-тясна. Няма ли сме случай в който лодката да се обърне или да криволичи или да обикаляме и да си е търсим с другата лодка или по бреговете.
3. А за това как изглежда и какви кукли да се возят ми идва в главата приказката за мъжете с малките п...и и големите комплекси.
4. Единствения и голям недостатък за мен е крайната цена. Вярно че и този който е прави трябва да има печалба и съм сигурен че сега ще почне да ми се обяснява кое колко струва, няма нужда. Аз знам че лодката която ползваме излезе 350лв., като всичко е купуване по отделно. И само да дам пример 6 канално управление което в специализирания магазин е 155лв. беше закупено за 76лв. Просто човек трябва малко да се по разрови и да намери верните неща.

Дано никои не се почувства обиден. Успех на всички в начинанието аз отивам за РИБА :D :D :D

Може би си прав за цената,колега,ако я правех за мен сигурно щеше да стъпи и на по малко от 350 лева за части.Но при положение че се прави по поръчка и с гаранция,надали ще си позволя да я събера от части които са ми хартисали из гаража.Всичко,до най малкото болтче е чисто новоАпаратурата която монтирам няма нищо общо с твоята за 76 лева,макар че много колеги използват точно такива.Според мен е груба и тежка а лодката е само помощно средство и когато отидем за риба,трябва да ни е удобно.Предполагам че не си обърнал внимание че в цената влиза и интелигентно зарядно чиято цена е почти 100 лева.
И ако искаш вярвай,но тези лодки ги правя за спорта.Отнема ми около 18-20 дена за лодка.И аз си мисля че се престаравам с детайлите като необслужваем дейдвуден вал,лед ксенон осветление от типа орлово око,габарити с бликове и още доста глезотийки но това е защото този който ползва лодката да няма грижи.Обърна ли внимание на боядисването-не със спрейче за 6 лева.
П.П. Няма да ти се обяснявам повече кое колко струва а ще ти благодаря за отзивите за самата лодка drink3

В мен непрекъснато се борят Доброто и Злото и винаги побеждава Простотията.

Последна промяна mitaka2001 на Сря Юни 25, 2014 21:20, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 25, 2014 21:15 
Аватар

Images: 44
И двамата сте прави, но наистина за мен цените са високи. Аз съм с интелигентно зарядно imax b6, което държа да поодчертая, че е оригинал (защото се продават основно ментета) и ми стъпа под 60лв с доставката при цена на дребно от магазин (не производител).

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 25, 2014 21:23 
Аватар

a21 написа:
И двамата сте прави, но наистина за мен цените са високи. Аз съм с интелигентно зарядно imax b6, което държа да поодчертая, че е оригинал (защото се продават основно ментета) и ми стъпа под 60лв с доставката при цена на дребно от магазин (не производител).

Сподели тогава от къде го намери оригинално за 60 лева в БГ и още колко ти излезе захранването за 220 волта

П.П.Цената на лодката е 800-850 лева.Не знам от къде изкарахте теова над 1000 лева

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 25, 2014 21:30 
Аватар

Не съм казал от бг. От китай е hobbyking е магазина. 220в захранване с това зарядно не е необходимо да е от скъпите. Не ме разбирайте погрешно, че защитавам или оплювам едната или другата страна. Не е лесно да се направи лодка, нито е евтино. Просто споделям опит.
За мен добра лодка без сонар може да се направи за на не повече от 350-400лв. Ако искаш мерцедес, вадиш и плащаш и си знаеш защо. Въпросът е, че е играчка и аз нямам нито времето, нито желанието да го направя и за това си плащам.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 25, 2014 21:38 
Аватар

Не искам това да се превърне в поредния спор между производители и консуматори. Прекрасно знам в случая как стоят нещата и от двете страни. Това като да си кола - Мерцедес или Шкода? И двете са добри, ти решаваш какво ще караш.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 25, 2014 21:40 
Аватар

Да не съм голословен.Това е най ниската цена на IMAX B6 а точно това е dual power което значи с вградено захранване за 220 волта.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... UINE_.html
При цена от 37 долара и доставка за 1096 грама от 27 долара се получава 64 долара или 98 лева с банковия превод и таксите към пейпал.
Ако някой може да го намери на по ниска цена,моля да се обади.Ще почерпя drink3

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 25, 2014 21:56 
Аватар

Не искам да се обясвявам как се пазарува по интернет нито да се правя на интересен и т.н. За това само ще кажа, че лятото поръчах 2 такива зарядни с две апаратури и една липо батерия като ми взеха 34 долара за доставка на цялата поръчка. Повече няма да пиша в тази и подобни теми.

Става въпрос за същия сайт.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 25, 2014 22:19 
Аватар

a21 написа:
Не искам да се обясвявам как се пазарува по интернет нито да се правя на интересен и т.н. За това само ще кажа, че лятото поръчах 2 такива зарядни с две апаратури и една липо батерия като ми взеха 34 долара за доставка на цялата поръчка. Повече няма да пиша в тази и подобни теми.

Става въпрос за същия сайт.

И аз не искам да се обяснявам но сигурно не е било това лято.От малко повече от година в Хонг Конг имат голям проблем с всякакъв вид батерии особено с Липо.Просто държавата е забранила всякакъв износ.От тогава търговците търсят всякави начини за шипинг на такива неща.В момента ако си поръчаш лопо батерия за трансмитер която струва около 8 долара я получаваш с 30 долара доставка.Можеш да я поръчаш от Европейския склад но там почти винаги няма нищо.
Между другото в този сайт има таблица за доставка и всеки сам може да си сметне какво ще му струва.Цената на доставка винаги е според грамажа.

А това че цената на лодка трябва да е 350-400 лева го кажи на тези от Техно Х или Квалитет,където най евтината лодка е 960 лева.Преди година мой приятел даде 340 лева с транспорта за смяна на корпус на малкия карпонайзер а се спука от самосебеси.Дори не бяха го изтървали.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Чет Юни 26, 2014 13:07 

Може би си прав за цената,колега,ако я правех за мен сигурно щеше да стъпи и на по малко от 350 лева за части.Но при положение че се прави по поръчка и с гаранция,надали ще си позволя да я събера от части които са ми хартисали из гаража.Всичко,до най малкото болтче е чисто новоАпаратурата която монтирам няма нищо общо с твоята за 76 лева,макар че много колеги използват точно такива.Според мен е груба и тежка а лодката е само помощно средство и когато отидем за риба,трябва да ни е удобно.Предполагам че не си обърнал внимание че в цената влиза и интелигентно зарядно чиято цена е почти 100 лева.
И ако искаш вярвай,но тези лодки ги правя за спорта.Отнема ми около 18-20 дена за лодка.И аз си мисля че се престаравам с детайлите като необслужваем дейдвуден вал,лед ксенон осветление от типа орлово око,габарити с бликове и още доста глезотийки но това е защото този който ползва лодката да няма грижи.Обърна ли внимание на боядисването-не със спрейче за 6 лева.
П.П. Няма да ти се обяснявам повече кое колко струва а ще ти благодаря за отзивите за самата лодка drink3[/quote]

Извинявам се първо ако някъде има правописни грешки но пиша от телефона. Та да си дойдем на думата :D. Първо в лодката няма нищо събрано от гаража и от магазина по левче (все пак е правена за лично ползване). Аз не съм от хората които обичат постоянно да поправят и да чоплят, така че не съм се правил на циганин (ако има роми да ме извиняват agagsdfkuk ). За апаратурата само ще кажа, че не е произведена на изток от нас, а в една по-западна държава, но да си призная че там имах и малко късмет да познавам човек в града на завода производител и дори и доставката ми излезе без пари :D. Да си призная и за един грях към нашия любим вид риболов не ходя за повече от три дни. За тези три дни при каквито и да е условия нямам никакъв шанс да изхабя батерията на лодката + резервната така че за мен няма никакво значение какво зарядно ще включа у нас в контакта. А за спрейчета не ми говори че такива не съм ползвал даже за рафтовете си в гаража а камо ли за лодката която е правена с мерак. Айде drink3, че чакам заветния звук пиууууууууууу :D .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юни 26, 2014 13:48 
Аватар

Едно нещо струва точно толкова, колкото можеш да го продадеш. И до там.
Корубата на моя параход е от една вехта яхта - модел от плексиглас на над 25 години, оборудван с дойчовско маторче, витло, рул и двуканално управление, дето сега си го държа за тестове, 130 см. дълга, купих я за 70 лв. + още 120-130 за жълтурско управление, батерии, 2-3 сервота и 4 контейнерчета от практикер( взех ги скъпо мамка им скъпари). Зарядно за батериите си имах. Боядисах я с баданарката с боя за 2,60 лв. и и сложих 3 леда оригинални за 1 долар от ибей.
Пък за превоза, понеже го бяхте споменали някъде, заради размера на лодката ... с останалите пари до 1000 лв. и още малко добавени си купих Субару и в него побирам спокойно лодката, баджанака, въдиците, 2 каси бира и остава място за един циганин с цигулка или кларинет. Пък да не казвам, че стигам до места, спокойни, където си искам да вкарам монтажите с лодката, а не докъдето шефа на паткарника с 15+ "трудни" и "борбени" шарани ми е асфалтирал или заравнил.
Нищо лично и всеки прави това, което му е кеф и както му е кеф. Моите разбирания за т.н. по-горе в темата "мъжки спорт" са малко по-различни и не се влияя от модерните тенденции в този спорт.
Поздрави
П.С.

Малко историите с марковите сакове, връзчици, екипчета, лодчици, прилежно прибирани и почиствани ми прилича малко на тоя виц:

- Чедо, това калкулатор ли е?
- Не бабо, това е iPad
- А?
- Таблет бабо...
- К'во?
- Уфф... компютър бабо, измислили са го Бил Гейтс, Стив Джобс ...
- Заеби, исках само да ти кажа, че изглеждаш като педал с него.

:))))

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юни 26, 2014 22:29 
Аватар

Баси.Тук май започнахме да се катерим по вавилонската кула и да си говорим на различни езици.25 годишни плексигласови яхти едва ли се намират толкова лесно вече :D

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Пет Юни 27, 2014 08:20 
Аватар

mitaka2001 написа:
Баси.Тук май започнахме да се катерим по вавилонската кула и да си говорим на различни езици.25 годишни плексигласови яхти едва ли се намират толкова лесно вече :D

хехехе да. ама аз да се похваля, защото съм много доволен от сделката дето се вика. доста оффтопик, ама намерих трибуна и юруш на бананите .... :-))))))

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Сеп 30, 2014 21:38 
Аватар

Здравейте отново.Опитах се да направя няколко лодки с -както каза МАРИО с мъжки цветове но се оказа -ядец,след 200 метра май не се виждат па дори и с бинокъл.Така че моля,помагайте за цвят и окраска които ще свършат работа.Ето няколко снимки.

Прикачени файлове:
Снимка0680.jpg
Снимка0680.jpg [ 185.53 KiB | Прегледано 3600 пъти ]
Снимка0678.jpg
Снимка0678.jpg [ 173.1 KiB | Прегледано 3600 пъти ]
Снимка0677.jpg
Снимка0677.jpg [ 101.6 KiB | Прегледано 3600 пъти ]

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Вто Сеп 30, 2014 21:40 
Аватар

Продължавам със снимките:

Прикачени файлове:
Снимка0746.jpg
Снимка0746.jpg [ 91.18 KiB | Прегледано 3692 пъти ]
Снимка0745.jpg
Снимка0745.jpg [ 119.91 KiB | Прегледано 3692 пъти ]
Снимка0683.jpg
Снимка0683.jpg [ 129.67 KiB | Прегледано 3692 пъти ]

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 135 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа