Риболов на шарани в България

Риболов на шарани в България
Дата и час: Чет Май 28, 2020 05:32

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 64 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Фев 19, 2020 17:19 
Аватар

Images: 67
Димитър Чаушев написа:
Аз имам едно !
Без регистрация да не може да се влиза във форума.

До колкото знам, без регистрация може само да четеш, но не и да пишеш. Ако не можеш дори да четеш, как ще разбереш дали това е твоя форум или въобще не е за теб!?

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Re: ФБ профилите на членовете ш сайта???

Sponsor

Sponsor

МнениеПубликувано на: Сря Фев 19, 2020 17:24 
Аватар

koko6oko написа:
ще ти кажа защо не трябва,Почти всеки нов Ако пита нещо го прави така все едно ти си му длъжен,по-младите да са нагли и арогантни за тях е норма,,като почне да клепа наред и дискусия на никой не му се прави

Частично подкрепям мнението (че да не кажа 90% подкрепа), повече от хората след като зададат някакъв въпрос и след това никой не им отговори конкретно, или пък отговорят също със въпроси за конкретизиране, и след 2-3 разменени поста се "сърдят" и спират...все пак това е форум, никой на никого не е длъжен!
А в повечето случаи, когато се поразровиш във форума в по-старите публикации - отговори и разсъждения на почти всички въпроси има. Аз лично сигурно за 2-3 години съм изчел всичко, абсолютно всичко от форума поне по 2 пъти.
Да, има много хора тук, които помагат и пишат конкретни и смислени мнения (за което не са длъжни), но има и много, които се "големеят" и гледат подигравателно "отвисоко" на някои зададени въпроси (молби за помощ). Да, има нови потребители, които са "нетърпеливи", че да не си кажа направо мързеливи, и вместо да прочетат, да потърсят отговор от стари публикации - те направо "през просото"...
Забелязал съм през годините и следното: Ясно е, че също и активните участници тук (а и не само в този форум) са си продавачи на нещо от областта на риболова, та те постоянно говорят със загадки, постоянно се недоизказват, или пък понякога абсолютно в противоположна посока насочват дадена дискусия...заради облаги, разбира се!
И според мен, когато става дума за бракониери, имам в предвид, че много често на дадени въпроси не се отговаря или от "придаване на важности", или от "ами няма да кажа, че много бракониери слухтят тук"...ами какво да кажа, те бракониерите, много по-добре от всички риболовци си знаят кога и къде има риба, какви мрежи да пуснат, тази и другата седмица къде да ги пуснат точно, пък ако решат случайно да ловят на 8-10-12 въдици - знаят в кой месец на кой водоем точно с каква стръв да ловят, на каква дълбочина и така...ама именно те си мълчат и не казват и не пишат никъде нищо, опитвал съм се да получа информация от такива хора преди време, и то нееднократно - нищо! "Хвърлят те по върбите" и това е, ама и абсолютно смислено те "хвърлят", така че да повярваш чак :) (Добре, че ходя основно на Жребчево, познавам го от 30-тина години и няма как да се "хвана", инак мале-мале, досега да съм покъсал слънчевките).

Та...форума ще замре напълно, ако всички продължим да не си казваме и пишем нещата директно (аз лично, когато говоря с някой колега на място на язовира, никога не съм си премълчавал на въпроси, не съм лъгал или заблуждавал някого, а ако видя че не е нагъл - директно му казвам къде и какво да направи...ако ме чуе, естествено), няма кой да ни "открадне занаята", не сме състезатели в турнири, всички сме хора, които са решили да разпуснат малко по един или друг начин...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Фев 19, 2020 17:53 

Подкрепям Димитър Чаушев стига анонимност,нека всеки да стой зад мненията си прозрачно,ограничение в едновременни обяви за продажба,отваряне на видео раздел със пускането на свобода на рибите и годишна награда за най голяма риба документирана-по този начин ще се насърчат публикациите!!!може да се помисли за членски внос минимален ,който да се насочи в посока сбирки на желаещите членове на живо със приятелски риболови на язовири организирани от Медиаторите с цел опознаване на членовете, който иска. music

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Фев 19, 2020 17:59 
неможач

Images: 7
kameno karp написа:
Димитър Чаушев написа:
Аз имам едно !
Без регистрация да не може да се влиза във форума.

До колкото знам, без регистрация може само да четеш, но не и да пишеш. Ако не можеш дори да четеш, как ще разбереш дали това е твоя форум или въобще не е за теб!?

Точно така ,да не може да чете . Има от къде да разбере ,какво аджеба се пише в тоя форум !
Най мразя да дойде някой на гьола с 3 шиана ,да ме гледа в очите и да ми цитира carp bg без да е член а сао „копирач ” или ти както им казваш папагали .
Да участва поне на една дискусия публично ,па да го видя на жив после . Взимат теми от тук и се правят на разбирачи в ония клюкарник ФБ .

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Сря Фев 19, 2020 18:06 
Аватар

Ти пък къде видя живи хора на "твоя" гьол? loud Ти там си все едно на Марс.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Сря Фев 19, 2020 18:25 
неможач

Аз ода и на други ,и чат пат се намира по някой .
Еле па в Гръция ,късат ми нервите направо !

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Сря Фев 19, 2020 19:33 
Аватар

Защо да ходя чак до Гърция, те на мен и тук си ми ги късат. :lol:

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Сря Фев 19, 2020 23:01 
вносител
Аватар

Images: 5
carpbg написа:
В мнението на всеки от вас има истини.
Да, истина е, че промених правилата за продажба, за да могат и тук да си продават потребителите нещата, а не във ФБ и ОЛХ.
Да, модераторите от 2015-та също не допринесоха с нищо.
Оставаих малко по-голяма свобода на потребителите, защото все бях обвиняван в несправедливо модериране и винаги имаше сърдити. И това не доведе до нищо добро.

Но, до тук не видях нито едно конструктивно предложение. Виждате нещата, които не ви харесват, но не казвате как да се променят.
Със сигурност, мога да ви кажа, че форума не е умрял и тук продължават да влизат много истински шаранджии, чиято единствена цел не е търговията и рекламата.

Отворен съм за всякакви предложения относно реорганизацията на форума!

Тази платформа "форум" т.е. говорилня , просто си остаря . Предшественик е на фейс,туит,иста и др. и си и мина времето . Както умря скаип и смс , малко по малко и това ще приключи . То се и случва де .
Отделно от както централна и западна България придобиха излаз на Средиземно море , за шарана не остава време . За какво да пише тука ? Че хванал 300 калмара ? Или че не го качили на ферибота за Самотраки , щото хладилните му чанти с мекотели са като за още една кола ?
Та , какво остана и кой ? Хора отдадени на МШР които ......... какво точно да напише и какво да обясни на въпроси - "коя от двете да избера ? Някой ползвал ли е да сподели как е ? Този монтаж става ли ? Как се държи с риба ? Колко държат батерийте ?.......... глупост до глупост ! На 2-3 месеца някой пита нещо смислено , което наистина си иска отговор от хора с опит .
Лично аз приемам форума като библиотека на споделения същия този опит . Който се интересува наистина ,всичко е казано .
Но "гумата" наистина трябва да играе много сериозно , защото е затлачено !Ама затлачено!

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 20, 2020 10:52 
Аватар

Foti написа:
carpbg написа:
Да, истина е, че промених правилата за продажба, за да могат и тук да си продават потребителите нещата, а не във ФБ и ОЛХ.
Оставаих малко по-голяма свобода на потребителите, защото все бях обвиняван в несправедливо модериране и винаги имаше сърдити. И това не доведе до нищо добро.

Но, до тук не видях нито едно конструктивно предложение. Виждате нещата, които не ви харесват, но не казвате как да се променят.
Със сигурност, мога да ви кажа, че форума не е умрял и тук продължават да влизат много истински шаранджии, чиято единствена цел не е търговията и рекламата.

Тази платформа "форум" т.е. говорилня , просто си остаря . Предшественик е на фейс,туит,иста и др. и си и мина времето . Както умря скаип и смс , малко по малко и това ще приключи . То се и случва де .
Отделно от както централна и западна България придобиха излаз на Средиземно море , за шарана не остава време . За какво да пише тука ? Че хванал 300 калмара ? Или че не го качили на ферибота за Самотраки , щото хладилните му чанти с мекотели са като за още една кола ?
Та , какво остана и кой ? Хора отдадени на МШР които ......... какво точно да напише и какво да обясни на въпроси - "коя от двете да избера ? Някой ползвал ли е да сподели как е ? Този монтаж става ли ? Как се държи с риба ? Колко държат батерийте ?.......... глупост до глупост ! На 2-3 месеца някой пита нещо смислено , което наистина си иска отговор от хора с опит .
Лично аз приемам форума като библиотека на споделения същия този опит . Който се интересува наистина ,всичко е казано .
Но "гумата" наистина трябва да играе много сериозно , защото е затлачено !Ама затлачено!

БИНГО !
Та дайте фейсове тези дето имате :)

Бий бракониера по главата...бий,бий,бий...!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 20, 2020 11:11 
неможач

Аха ! У фейсо само градивни ,конструктивни ,сериозни и практични теми разисквате !
На ти телефона ми ,от това по добро за да се разберем няма .имам и вайбър за тия които ги е страх да говорят .0889588773 .

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 20, 2020 11:37 
Аватар

Images: 19
MARIO написа:
Foti написа:
carpbg написа:

Фоти, няма как да се избегнат такива теми. Все пак, всеки е бил млад, прохождащ и неук. Да, дразнещо е когато се повтарят едни и същи въпроси, без да се направи усилие и да се прочете предварително. От друга страна, на пазара излизат много нови неща, които могат да се коментират, в едната или другата посока. Ако искаме смислени теми и коментари, всеки от нас трябва да сподели нещо интересно от собствен опит. Примерно, ти с Живко и Чакмака, можете да разкажете много за дестинации, които малко хора могат да си позволят. Има раздвижване, в положителна посока, на някои от държавните водоеми и това също е интересно за коментари. Видно е в последните дни, че има присъствие от доста "стари" членове. Това означава, че влизат все още във форума, но никой не споделя.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 20, 2020 11:43 
Аватар

Images: 26
нека Фоти разкаже за Мароко ;) че мене ма е срам :lol: :lol: :lol: :lol:

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 20, 2020 12:04 
неможач

mega-chakmaka написа:
нека Фоти разкаже за Мароко ;) че мене ма е срам :lol: :lol: :lol: :lol:

Пак ли оди там да се излагаш :lol:
Да се дадеш на Фотев да те бие ........ :lol:

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 20, 2020 19:00 
Аватар

Images: 25
тези групи във Фейсбук са голяма пръдня,бях останал в диво ловящи, но и от там напуснах не се спират да публикуват разни глупости един Красимир има той е Първенец,онова наркоманче тафо администратор ли е какъв е егати групата :D А Аз преди си мислех ,че тук е кофти,,

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Съб Фев 22, 2020 09:10 
Аватар

carpbg написа:

Доста предложения се изказаха и според всеки писал ги са конструктивни. А сега накъде?

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 64 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа