Риболов на шарани в България

Риболов на шарани в България
Дата и час: Сря Сеп 18, 2019 17:46

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 197 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Мар 01, 2019 10:34 
Аватар

Images: 46
Честита и на теб!Прочети всичко написано до сега и ще разбереш за какво става въпрос!Не ми се пише повече по темата!Безсмислено е!

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Re: Анкета ЦРОО - ЯЗОВИРИ РАЗРЕШЕНИ ЗА НОЩЕН РИБОЛОВ

Sponsor

Sponsor

МнениеПубликувано на: Пет Мар 01, 2019 21:34 

Images: 47
Ludia написа:
Олимпик друга петиция ще внасят. Съгласувана ли е с другите НЛО ?

Изображение

Много точно си избрал никнейма си. Получаваш ли сигнали от тези, така натречени от теб, НЛО организации. Следваш ги, нали. welcome

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 01, 2019 22:11 

Валката написа:
Честита и на теб!Прочети всичко написано до сега и ще разбереш за какво става въпрос!Не ми се пише повече по темата!Безсмислено е!

Валка, защо ти не се опиташ да направиш нещо по въпроса с нощтния риболов, което да е по-угодно за всички? Ако успееш, ще получиш мята подкрепа.
Виж анкетата към момента:
https://www.facebook.com/cro2016.bg/pos ... 3790071786
От всеки 10 човека, 9 са "ЗА", а само 1 "против". Т.е. от 3 400 гласували, само 400 са против(мрежари, токаджии, момиченца на 12години(????), предполагам и вашата четворка).
Обстоятелствата са такива към момента. Ако министъра приеме предложението от анкетата и разреши за тази година, ще сме извоювали първата победа. От там нататък ще се договарят условията за подписката. Не е никак лесно, повярвай ми.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 01, 2019 22:26 

batefaio написа:
danarq написа:
Няма какво да ти се обяснява!!! Гласуваш против, и си караш работата.

Къде гласувам - при арменския поп? Те и британците гласуваха брекзит ама нъцки loud
При гадния комунизъм бъкаше от риба, ама и лодките бяха забранени - капиш.
Това нещо с нощните курсове го гледам всеки път на Борец, който е частен, явно анкетаджията от анкети не е ходил скоро за риба loud

Ходя за риба, но само на диви водоеми. За мен това е истинската тръпка. Знам какво е състоянието при тях и затова искам да се разреши нощния риболов. Не знам как е на Борец, не посещавам "развъдници" и "паткарници". Крадците на риба от рибните стопанства не ме интересуват. Имат си арендатори, те да си ги гонят.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Съб Мар 02, 2019 11:38 
Аватар

Dimov78 написа:
Валката написа:

Валка, защо ти не се опиташ да направиш нещо по въпроса с нощтния риболов, което да е по-угодно за всички? Ако успееш, ще получиш мята подкрепа.
От всеки 10 човека, 9 са "ЗА", а само 1 "против". Т.е. от 3 400 гласували, само 400 са против(мрежари, токаджии, момиченца на 12години(????), предполагам и вашата четворка).
Обстоятелствата са такива към момента. Ако министъра приеме предложението от анкетата и разреши за тази година, ще сме извоювали първата победа. От там нататък ще се договарят условията за подписката. Не е никак лесно, повярвай ми.

Колега Димов78,от тези 9 ''ЗА'' сигурно 8 са ''месари'',които не оставят и жаба във водата!И не знам защо си мисля че и ти си един от тях.Не мога да си обясня,как човек който се''бори''с бракониерите,иска да узакони анархията по язовирите.По принцип аз не съм против нощния риболов,но искам да има орган,който да носи отговорност за безобразията по водоемите.Такива НПО та,ЦРОО та и разни други независими сдружения(независими,защото от тях не зависи нищо)не могат да прилагат закона без съдействието на този орган-ИАРА.Затова,докато ИАРА не се ангажира изцяло с охраната на водоемите,ще бъда против!

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Съб Мар 02, 2019 13:19 
Аватар

Dimov78 написа:
Ludia написа:
Олимпик друга петиция ще внасят. Съгласувана ли е с другите НЛО ?

Изображение

Много точно си избрал никнейма си. Получаваш ли сигнали от тези, така натречени от теб, НЛО организации. Следваш ги, нали. welcome

Твоя прякор трябва да е "смехурко", но предполагам че е бил зает когато си се регистрирал.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Мар 02, 2019 21:45 

Валката,не мога да се стърпя и пак ще се пусна в дебата.Има хора ,които са против всеки и против всичко.Като ти гледам постовете имам усещането ,че си един от тях.А бе колега ,мразя политиката ама ще се върна малко към нея.Онзи "омразният комунизъм" отдавна отмина .30 г. "демокрация".Свобода на мисълта ,на избора ,на изявата,изобщо "свобода".Извинявай за малко грубият тон,ама ако искаш да спамиш темата ,това си е твоя работа.И на Модератора.Значи ,мисля темата е ЗА или ПРОТИВ нощния риболов.Демокрацията е начин на свободния избор.Мнозинството решава.Кой "месар" , кой к....р,всеки е такъв какъвто е.Много лесно лепиш епитети ,без да познаваш хората.То вярно ,че сме в темата "Шаранджийски лаф",ама в края на краищата искаме да решим конкретно начинание,което явно повечето колеги ,одобряват.Та по темата ,ако си За ,гласувай за ,ако си против ,гласувай с НЕ.Всеки ще уважи твоето мнение.Защото си един от нас.Между другото ,риболова на шаран на свободни водоеми е много специфичен.Изисква подготовка ,време,средства, търпение и не на последно място хубави емоции,за които ние "месарите",както ни наричаш ,отиваме най вече.Но ти предполагам не си съпричастен с тези неща ,защото май прочетох в предните ти постове ,че не ходиш на свободни водоеми.Та затова явно тази тема не те засяга,толкова.Извини ме за разсъжденията ми на глас.Нищо лично.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Мар 02, 2019 23:19 

Валката написа:
Dimov78 написа:
Валката написа:

Колега Димов78,от тези 9 ''ЗА'' сигурно 8 са ''месари'',които не оставят и жаба във водата!И не знам защо си мисля че и ти си един от тях.Не мога да си обясня,как човек който се''бори''с бракониерите,иска да узакони анархията по язовирите.По принцип аз не съм против нощния риболов,но искам да има орган,който да носи отговорност за безобразията по водоемите.Такива НПО та,ЦРОО та и разни други независими сдружения(независими,защото от тях не зависи нищо)не могат да прилагат закона без съдействието на този орган-ИАРА.Затова,докато ИАРА не се ангажира изцяло с охраната на водоемите,ще бъда против!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Мар 06, 2019 15:20 

Валката написа:
...затова,докато ИАРА не се ангажира изцяло с охраната на водоемите,ще бъда против!

:D :D Амчи те си го правят, или поне те са държавния орган натоварен с тази работа. Защо си против нощния риболов??? На мен пък ми се струва,че изобщо не знаеш срещу какво си против :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Мар 06, 2019 17:31 
Аватар

Kronos написа:
Валката написа:
...затова,докато ИАРА не се ангажира изцяло с охраната на водоемите,ще бъда против!

:D :D Амчи те си го правят, или поне те са държавния орган натоварен с тази работа. Защо си против нощния риболов??? На мен пък ми се струва,че изобщо не знаеш срещу какво си против :)

Затова,защото''те си го правят''се създадоха тези доброволни организации,които се борят срещу бракониерите!Аз много добре знам,защо съм против нощния риболов!Ако го разрешат,след година-две ще разбереш че съм бил прав(след като и жаби няма да останат)

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Сря Мар 06, 2019 17:54 
Аватар

Images: 3
Аз не съм виждал някой да прибира пръчки нощем, та какво ще стане като го разрешат?

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Сря Мар 06, 2019 21:41 

monkey написа:
Аз не съм виждал някой да прибира пръчки нощем, та какво ще стане като го разрешат?

Да, съгласен съм. До скоро никой не ги прибираше и риболова през нощта беше емоция. Но от миналата година започнаха насочени проверки на много язовири, точно срещу нощния риболов. Глобата е между 400 и 650 лв. на човек, добре дошло за управляващите. Хем повече пари в "хазната" за далаверите им, хем повече спокойствие за мрежарите, които си плащат "спокойствието". Но много скоро тази кампания с глобите за нощен риболов ще обхване всички държавни язовири, ако продължим да си мълчим.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Сря Мар 06, 2019 22:43 
Аватар

Images: 24
Колегата има предложение кои язовири да запише и предаде на председатела, който от своя страна ще даде гласност от народа(гласове събрани от риболовците в частност шаранджийте) на министерството да обмислят предложението За разрешаване на нощния риболов в дадения период през 2019.
Пропускайте яз.Пясъчник щом толкова е зависим от организация като Олимпик за да не разочаровате хората учасстващи в охраняването му и борба с бракониерите. Предлагайте други примерни и подходящи за шаранджийски риболов за да не се налага да си вадите въдици нощно време.В такъв случай да отпада проекта с разрешаването на нощния риболов и всеки да си носи отговорност дали да лови нощно време или не.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 07, 2019 20:54 
Аватар

Images: 3
Въпросът ми беше към тези които казват, че разреши ли се нощният риболов месарите ще изловят рибата. Иначе съм гласувал тук, във фейсбук няма да гласувам, защото не ползвам.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Съб Мар 09, 2019 14:37 

monkey написа:
Въпросът ми беше към тези които казват, че разреши ли се нощният риболов месарите ще изловят рибата. Иначе съм гласувал тук, във фейсбук няма да гласувам, защото не ползвам.

Много точно те разбрах колега goood .
Втората част от предния ми пост се отнасяше за колегите, които си мислят, че щом досега не са ги гонили за нощен риболов, няма да им се случи и в бъдеще.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 197 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа