Риболов на шарани в България

Риболов на шарани в България
Дата и час: Сря Сеп 18, 2019 17:43

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 197 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Фев 27, 2019 11:48 
Аватар

Images: 46
''ИАРА няма достатъчен ресурс да поеме охраната на язовирите''
Колега Димов 78,как ИАРА ще се справи с наплива на ''месари''по 14-те разрешени за риболов язовира?Как ще се разберете с местните''абуригени'',които една седмица преди откриване на сезона са направили лагерите,подготвили са бурканите и потриват ръце за новия сезон.До сега закона позволяваше на ИАРА да имитира проверки нощно време...а при промяна на закона,какво ще проверяват...колите ли,чувалите ли?От самото начало се опитвам да обясня,че не ЦРОО трябва да пуска подписка,а ИАРА!Знаете,че когато подписката стигне до министъра(ако стигне),директора на ИАРА трябва да се обоснове дали е уместно или не това разрешение,като съответно той ще носи отговорност ако решението е неуместно!Попитах също,след като работите съвместно с ИАРА поинтересувахте ли се какъв е извода от пробата,която направиха за нощен риболов с 6-7 язовира.Ако той е отрицателен,на какво се надявате?

п.п.-И моля те, не ме обвинявай във всички риболовни прегрешения,защото заради ИАРА,ЦРОО и др.сдружения НЕ ходя на ''диви''водоеми! :|

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Re: Анкета ЦРОО - ЯЗОВИРИ РАЗРЕШЕНИ ЗА НОЩЕН РИБОЛОВ

Sponsor

Sponsor

МнениеПубликувано на: Сря Фев 27, 2019 21:16 

Здравейте и от мен!За мен ,тук въпроса е принципен.И не става въпрос толкова ,къде да се лови,а кога/нощен риболов/.Ами ,като не можем да се разберем,аз имам предложение.Язовирите,които бяха одобрени за нощен риболов през 2013г. ,да останат на дневен ред,за нощен риболов.Всички останали претенции ,които имаме всички ние за останалите язовири ,да се решат след евентуалната промяна на закона,в частта си за нощния риболов,когато направим петиция/ако я приемем/ и я предложим пред Законодателя по съответния ред,чрез съответният ни представител,бил той и ЦРОО.Мисля ,че това касае всички риболовци и по скоро шаранджии,а не толкова ИАРА,затова инициативата трябва да бъде наша ,на всички колеги риболовци ,а не на някаква институция.А това ,че колегата Dimov78 е инициатор на това начинание ,какво лошо.Все някой трябваше да е.Не виждам защо го нападате.Ще се повторя,въпроса тука по скоро е ДА или НЕ за нощния риболов ,а не толкова къде.Нещата не могат да станат от раз ,както ви обясниха в предните постове.Ако натискаме полека ,може и да ги решим в наша полза. Поздрави!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Фев 27, 2019 21:52 

Images: 47
dragomir1960 написа:
Здравейте и от мен!За мен ,тук въпроса е принципен.И не става въпрос толкова ,къде да се лови,а кога/нощен риболов/.Ами ,като не можем да се разберем,аз имам предложение.Язовирите,които бяха одобрени за нощен риболов през 2013г. ,да останат на дневен ред,за нощен риболов.Всички останали претенции ,които имаме всички ние за останалите язовири ,да се решат след евентуалната промяна на закона,в частта си за нощния риболов,когато направим петиция/ако я приемем/ и я предложим пред Законодателя по съответния ред,чрез съответният ни представител,бил той и ЦРОО.Мисля ,че това касае всички риболовци и по скоро шаранджии,а не толкова ИАРА,затова инициативата трябва да бъде наша ,на всички колеги риболовци ,а не на някаква институция.А това ,че колегата Dimov78 е инициатор на това начинание ,какво лошо.Все някой трябваше да е.Не виждам защо го нападате.Ще се повторя,въпроса тука по скоро е ДА или НЕ за нощния риболов ,а не толкова къде.Нещата не могат да станат от раз ,както ви обясниха в предните постове.Ако натискаме полека ,може и да ги решим в наша полза. Поздрави!

Прав си колега. Но, не разбра ли, че тези 4-5 колеги от форума ги интересува само яз. Пъсъчник. За тях целта е "или Пясъчник или нищо", всички останали нямат значение. С тях, и без тях кампанията си върви. Надявам се накрая всичко да завърши както трябва.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Сря Фев 27, 2019 22:34 
Аватар

Images: 15
Dimov78 написа:

Прав си колега. Но, не разбра ли, че тези 4-5 колеги от форума ги интересува само яз. Пъсъчник. За тях целта е "или Пясъчник или нищо", всички останали нямат значение. С тях, и без тях кампанията си върви. Надявам се накрая всичко да завърши както трябва.

Вие на улави ли се правите или сте си, като се разреши нощния риболов всичкото пенсионер и месар ще прибира каквото хване през нощта и ще има среднощни отскачания до близкия град/село. ИАРА няма хора през деня да огрее, камо ли през нощта. Кой ще контролира 200-300-500 човека през нощта какво правят с рибатана големите язовири, обяснете ми господин анкета и петиция?

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Сря Фев 27, 2019 23:02 
Аватар

Images: 0
Няма какво да ти се обяснява!!! Гласуваш против, и си караш работата.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 28, 2019 06:15 

Images: 47
batefaio написа:
Dimov78 написа:

Вие на улави ли се правите или сте си, като се разреши нощния риболов всичкото пенсионер и месар ще прибира каквото хване през нощта и ще има среднощни отскачания до близкия град/село. ИАРА няма хора през деня да огрее, камо ли през нощта. Кой ще контролира 200-300-500 човека през нощта какво правят с рибатана големите язовири, обяснете ми господин анкета и петиция?

Каква е разликата, дали ще хванеш рибата през деня или нощта? Ако си разумен ще я пуснеш обратно, без значение кога си я хванал.
Представям си 200-300-500 пияни месари как тръгват вечерта да си карат рибата до вкъщи. agagsdfkuk

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 28, 2019 08:25 
Аватар

Images: 15
danarq написа:

Къде гласувам - при арменския поп? Те и британците гласуваха брекзит ама нъцки loud
При гадния комунизъм бъкаше от риба, ама и лодките бяха забранени - капиш.
Това нещо с нощните курсове го гледам всеки път на Борец, който е частен, явно анкетаджията от анкети не е ходил скоро за риба loud

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 28, 2019 08:53 
Аватар

Images: 67
batefaio написа:
danarq написа:

Къде гласувам - при арменския поп? Те и британците гласуваха брекзит ама нъцки loud
При гадния комунизъм бъкаше от риба, ама и лодките бяха забранени - капиш.
Това нещо с нощните курсове го гледам всеки път на Борец, който е частен, явно анкетаджията от анкети не е ходил скоро за риба loud

Я се сети през комунизма защо бъкаше от риба! :idea:
А по въпроса с лодките, беше забранен риболова от лодка, а не захранването и разпъването с лодка. ;)

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 28, 2019 13:47 

Здравейте! Пак ще се намеся. Въртим, сучим, работата опря пак до политика. batefaio, извинение, че се обръщам така и ще пиша на ти, мисля, че тука всички сме колеги по хоби. Политиката тука няма място мисля, но съм длъжен да обясня някой твои забележки. Та по времето на "гадният комунизъм", риба имаше защото, всяка година държавата зарибаваше язовирите с десетки хиляди бройки шаранчета, да не кажа стотици. Тогава се извършваше промишлен риболов на шаран и всеки голям язовир имаше бригада за риболов, която всяка година вадеше десетки тонове шаран. Затова имаше много риба. Язовирите тогава се охраняваха от един или двама риболовни, които се движеха с мотори. Освен това хищната/бяла/ риба никога не е била забранявана по това време. Ловеше се масово, от един пръст /размера/, до такава каквато можеш да хванеш. Това беше политика на ЛРД, за ограничаване на хищника, за да се развива популацията на шарана. Между друго, тогава бяла риба имаше в изобилие,а сега при забрана за размножаване, все по малко. Тук ще допълня, че членската маса на риболовците днес е в пъти по голяма от тогава. Да не говоря за технологиите. Що се отнася до лодките, да имаше и такъв период, но той беше в далечното минало, което много от колегите не помнят, Но и тогава имахме начини за вкарване/с дюшеци, с гуми и така/. За контрола на нощния риболов, ами човек няма ли нещо в главата си, какво значение дали е ден или нощ.Повече примери за така наречените" месари", мога да дам през деня, отколкото през нощта. Колегата от предният пост е прав. Колко рибари през нощта на пияна глава, ще тръгнат да си карат рибата. Освен това, колегите са посочили:Без лодки във водата нощно време. По този начин, улесняваме и ИАРА. Всяка лодка, която е на вода през ноща и е засечена от органа по охраната, да бъде санкционирана. Малко се увляках с писането. Та затова, което искаме да ни бъде разрешено е само един плюс за нас, най вече за шаранджиите. Всички знаем, че технологията на ловене на шафрана е малко по различна. Изисква повече време, повече обурудване, за финанси не говоря, защото според общата теория"кеф цена няма". Значи пак ще се повторя. Тука искаме да се разберем "ЗА" ли сме или "ПРОТИВ" нощния риболов. В това обсъждане, политика няма! И още нещо до колегата batefaio, заповядайте на яз. Копринка, ако нямате по близък язовир. Имам много приятели от Карлово, които редовно го посещават. И на тях им е по близо Пясъчник и Домлян, но ще гласуват и ще се съобразят с резултата от анкетата. Въф форумите се събираме за да решаваме нещата, а не да се караме. Сезона започва!Наслука на всички! Поздрави!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 28, 2019 19:53 

Kолега Димов .Нищо лично. Все ми е тая кои язовири ще разрешат .Важното е да стане .Аз се прибирам в БГ за два месеца и обикалям на всякъде .Да ама не върви на шаранджия да му кажеш как си одобрил Батак а не Пясъчник .За костурчета се дреме през деня .Ако разбираш за какво ти говоря де .Никой не ти опонира .Ти си реши има ли смисъл просто да удовлетвориш на някого желанието .А и може би решението от 2013 г ( 4 големи северна и 4 големи южна е достатъчо . Но …...шаранджийски .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 28, 2019 20:54 

Aбе хора, не разбирате ли ,че доколкото на мен ми е ясно,предложението е за сезона на 2019г.Да се издейства разрешение за нощен риболов ,в определени язовири,със заповед на министъра.След което,петицията която направим/приемем/евентуално,чрез НПО на ЦРОО,която ще ни представлява, да се внесе в законодателния орган за да се реши и гласува промяна на закона за риболова ,в часта си за "нощния риболов",с ДА или НЕ.Мисля ,че е достатъчно ясно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 28, 2019 20:57 

П.П.Ако бъде приета петицията, това да се отнася за нощния риболов на всички язовири.Така го разбирам аз.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 28, 2019 21:03 
Аватар

Олимпик друга петиция ще внасят. Съгласувана ли е с другите НЛО ?

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 28, 2019 22:49 
Аватар

Images: 46
dragomir1960 написа:
П.П.Ако бъде приета петицията, това да се отнася за нощния риболов на всички язовири.Така го разбирам аз.

Извинявай,ама нищо не си разбрал! :lol:

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 01, 2019 09:34 

Валката, дай твоето обяснение ако обичаш, защото поста ти не е ясен,поне за мен. Честита баба Марта. Наслука на всички!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 197 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа