Риболов на шарани в България

Риболов на шарани в България
Дата и час: Пет Апр 10, 2020 00:13

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 237 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Яну 24, 2017 03:33 
Аватар

Предполагам, че почти няма член на този форум, който не е чул за организацията или поне не е прочел за някоя от многото успешни акции срещу бракониерските набези през 2016г. Повдигам темата, защото лека-полека наближава пролетта и с това поредното обезрибяване на държавните водоеми. Призовавам цялата рибарска общност от цялата страна да се надигнем ОРГАНИЗИРАНО срещу бракониерската пасмина, която мачка с мрежи безнаказано големите ни държавни водоеми години наред. За пример могат да ни послужат организираните доброволчески отряди на риболовци за язовирите - Ал. Стамболийски, Копринка, Сопот, Лобош, и Жребчево.
Сформираха се групи с изключително дейната подкрепа от страна на председателя на организацията Стефан Тодоров и Атанас Аргиров със седалище град Стара Загора !
На погоре изброените язовири е създадена стройна организация от риболовци-доброволци, които с много труд, хъс и себераздаване успяха да унищожат километри мрежи и да откажат бракониерски групи от мрежаране! Призива ми към ВСИЧКИ вас е станете едни от нас и дайте своя принос към опазването на националното ни богатство - държавните ни язовири. Язовири като - Батак, Искър, Тополница, Доспат,Maлко Шарково, Кърджали, Тича, Студен кладенец, Ивайловград, Тракиец, Мандра и т.н имат нужда от ВАС, колеги. Организирайте се по места и се противопоставете в пъти на по малобройната от вас групичка от шепа жалки бракониери!!! Уверявам ви, че тази прослойка жалки престъпници са уязвими повече, отколкото може да си представите и с едно обединение на 8-10-15 и повече риболовци сте ги пречупили за отрицателно време(от собствен опит го казвам)
Всеки който има желание да надигне глава и да свие юмрук нека пише и да се постави началото на своята лична борба срещу статуквото, което вече не се търпи!!!
На всеки,който му пука за всичко написано от мен да прегледа трите поснати от мен линка, за да му се доизясни картинката.

https://www.facebook.com/cro2016.bg/

http://m.btvnovinite.bg/video/videos/ne ... vodni.html

http://iara.government.bg/?p=18040

Бий бракониера по главата...бий,бий,бий...!

Върнете се в началото
 Профил  

Централна Рибно-Опазваща Организация - ЦРОО !

Sponsor

Sponsor

МнениеПубликувано на: Сря Яну 25, 2017 16:17 

Колега,случайно да си чувал за''Фронтът за борба с бракониерите на яз.Пясъчник''?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 25, 2017 18:21 
Аватар

st_piskov написа:
Колега,случайно да си чувал за''Фронтът за борба с бракониерите на яз.Пясъчник''?

Освен, че съм чувал следя с интерес за гадовете, които ловят и им се кефя адски много на момчетата. Не случайно Пясъчник е един от най-богатите откъм риба държавни язовири в България!
Каква връзка има твоя въпрос с първия ми пост?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Яну 26, 2017 00:33 

MARIO написа:
st_piskov написа:

Освен, че съм чувал следя с интерес за гадовете, които ловят и им се кефя адски много на момчетата. Не случайно Пясъчник е един от най-богатите откъм риба държавни язовири в България!

Нищо,просто ми стана интересно,че в поста ти няма нищо споменато за него,а всичко тръгна в България от това сдружение!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Яну 26, 2017 08:36 
Аватар

st_piskov написа:
MARIO написа:
st_piskov написа:

Нищо,просто ми стана интересно,че в поста ти няма нищо споменато за него,а всичко тръгна в България от това сдружение!

Целта на поста не ми е да изброявам сдруженията и да давам оценки ! Желанието ми е българския риболовец да се "събуди" от летаргичния сън и да разбере ,че вкъщи на топло пред компютъра с ръце над клавиатурата и писаници и гневни слова към ширещото се бракониерство нищо няма да се промени. Трябват ДЕЙСТВИЯ !!! Иван, Драган или Петкан дали са към ЦРОО,Фронта или друга организация това е без значение, въпроса всеки един от нас да бъде съпричастен по някакъв начин към борбата с бракониерите!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Яну 27, 2017 14:20 
Аватар

"ПОЗДРАВЛЕНИЯ" колеги за активността в темата!
Преди броени минути разбрах, че преди в края на миналата година от яз.Ивайловград с мрежи са гребнати 600 кг. шаран от 10кг до 31.200кг най-големия! Докато пасувате гребането ще продължи до момента, в който и жаби няма да останат !!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Яну 27, 2017 14:44 
Аватар

Images: 56
ще осигури на членовете на Централна рибно-опазваща организация да бъдат в тесен контакт със служители на Агенцията като подават сигнали и имат възможност да вадят бракониерски мрежи от язовирите.

То да вадиш бракониерски мрежи никой не може да ти забрани по-принцип,както и да подаваш сигнали.
Имат ли право от цроо да пишат актове на бракониери?

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Съб Яну 28, 2017 11:18 
Аватар

st_piskov написа:
MARIO написа:
Колега, та нали за това е борбата за промяна в закона ! За да се случи това трябва АКТИВНОСТ от самите нас! За да ни чуят управляващите ни трябва масовост, точно за това ви приканям за обединение на силите по градове и паланки!
За Пясъка...да, още се вадят мрежи,но предполагам драстично са намалели! Нека момчетата от фронта да кажат?

Koлега,да ти кажа ли какъв е ефекта от една тригодишна борба с бракониерите от Пясъчник-никакъв!Да, има ги бракониерите ,но са почти единици вече и са страхливи като мишки.Язовирът вече втора година ври от шаран ,но почти целогодишно е пълен с лагери,които целодневно пълнят ЧУВАЛИ с маломерни шаранчета и продават по 4 лв.кг!А за малките бели рибки,които налитат на всякаква стръв няма да говорим!Всичко се прибира,ВСИЧКО!И за сметка на какво?На сумати безсънни нощи,на сумати средства,които всеки един от тези момчета си вади от джоба за да се осъществи една такава акция,на сумати зарибявания.За студа няма да говорим!Километри извадени мрежи,тонове спасена риба и само няколко написани и НЕПЛАТЕНИ акта!Какви управляващи,какви 5 лева?Държава няма...и закони!За самосъзнанието на българина няма да говорим...нищо не става от нас!Срещи с областни управители,шефове на Иара,полиция и т.н и т.н.!Всеки обещава подкрепа и помощ и дотам!Истината е една-докато на българския риболовец не му уври главата,че ние самите трябва да си пазим рибното богатство,риба в нашите водоеми няма да има!Лично на мен, вече ми писна от тази безмислена на този етап кауза!!!!!

За самосъзнанието на българския риболовец или по скоро за липсата на такова си 100%прав! Не мисля, че това което сте направили е безмислено, напротив! Резултат има и то е виден! От тук нататък една охрана на язовира без зарибяване и въпреки недобросъвестните риболовци, които прибират маломерни рибки...ще продалжава да ври от риба на язовира !

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Яну 28, 2017 12:16 

Images: 4
MARIO написа:
Янико написа:
Понеже съм реалист.
Зима е.Прехвърчат снежинки.Да,ама идва лято.

Лятото ще дойде и ще си кукаме като кукувици.
Понеже и аз съм реалист и ще кажа едно ... с твоята пасивност, на комшията-рибар до теб същото апатично състояние... е заслужаваме си тая орисися да ни тъпкат, даже ни е малко....

Марио,нищо не си разбрал.

http://fishingbg.eu/

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Съб Яну 28, 2017 13:05 
Аватар

Images: 67
Държаваа няма да ти подаде ръка,ще ти подложи крак. :idea: Я се сети за зарибяването ти!
Вземи форума за пример.Аз лично познавам само трима(единия вече не е между нас),дето на 100% пускат рибите си.Още толкова,дето почти всичко пускат.От там нататък,всичко уловено се тъпче в багажниците.Промяна в съзнанието трябва,ама как да стане?!Плуващо свободно месо си е това! agagsdfkuk

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Съб Яну 28, 2017 13:34 
Аватар

kameno karp написа:
Държаваа няма да ти подаде ръка,ще ти подложи крак. :idea: Я се сети за зарибяването ти!
Вземи форума за пример.Аз лично познавам само трима(единия вече не е между нас),дето на 100% пускат рибите си.Още толкова,дето почти всичко пускат.От там нататък,всичко уловено се тъпче в багажниците.Промяна в съзнанието трябва,ама как да стане?!Плуващо свободно месо си е това! agagsdfkuk

Говорим за обиране на мрежиии...другите проблеми за които пишеш ти и други са ясни . С филосовстване се забиваме в глухата уличка ,в която се намираме и в момента!!!!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Яну 28, 2017 13:37 
неможач

Images: 7
Трябва да се тръгне от някаде и това е правилното начало, аз само съжалявам, че няма поне още двама на моя акъл, и трима човека са голяма сила срещу мрежарите ,не ти трябва държавата.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Съб Яну 28, 2017 14:31 
Аватар

Не е лошо и държавата да я има,но както и ти отбеляза и без нея отчасти се получават неща когато го има наличния човешки ресурс!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Яну 28, 2017 14:43 

MARIO написа:
galin_fcb написа:
Както всяко нещо в тази държава се дъвче и предъвква N на брой пъти и накрая едно огромно ла*но,керванът ......кучетата си ................!
Елементарно е и то не само за нашето хоби а за всичко.
Хората отдавна са открили топлата вода,защо трябва да я търсим на ново?
COPY-PASTE и готово.
Обаче..................трябва някой да го направи.
Тогава всеки ще си заеме мястото в полагащата му се стаичка.

По твоята логика дай да си седим в кочинката и да не правим опит да излезем от нея. Да, шанса е минимален държавата да ни подаде ръка с борбата с бракониерството, но ако пасуваме е тагава вече сме обречени промяна да НЯМА !

Моята логика е съвсем различна.......
И колкото и да я дъвчете тая тема докато народът мизерува и гладува това ще е положението!
Думата се казва (Манталитет),и ако тая думичка не придобие друг смисъл каузата е обречена.
Не си мисли че като изказвам мнението си и не съм за това начинание,просто гледаме от различни посоки а не трябва да е така.
Обединението му е майката.
Всеки от нас е чувал изразът:
Защо да ходя за риба ако не си я взема?
Поне веднъж (да не казвам стотици пъти).
А относно логиката ми тя си остава за мен всеки си има мнение.
Подкрепям инициативата,че от някъде трябва да се започне ама дали е от тук.......незнам.
Какво ще кажете за една подписка за криминализиране на бракониерството във ВСЯКАКВИ АСПЕКТИ било то мрежи или маломерни риби.
Все си мисля че ако това стане ЦРОО ще заработи доста по-добре.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Яну 28, 2017 14:46 

Когато започнахме преди доста години да зарибяваме и охраняваме .. повечето викаха "няма смисъл" Но .. не е така .. казвам ви го от личен опит
Всяка крачка макар и малка има смисъл..
Мога да ви дам и един пример от дърва който садихме по комунизма .. сега са много големи и на някой от тях се радват хора седящи под сянката.. и винаги когато мина под дървото ми прави удоволствие и чувам тихо думичките му - БЛАГОДАРЯ ТИ!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 237 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа