Риболов на шарани в България

Риболов на шарани в България
Дата и час: Сря Юни 26, 2019 04:57

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 130 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Автомобили
МнениеПубликувано на: Вто Мар 27, 2018 13:34 
Аватар

Images: 19
Отварям темата, защото може да е полезна за всеки, който търси превоз за риболова, а и не само.
Предлагам да засегнем всички възможни варианти, като кемпер, бус, СУВ, пикап и т.н.
Предполагам, че повечето са намерили своя вариант, относно проходимост, обем и комфорт, та всеки може да сподели с какво се придвижва, как и докъде стига :lol:
Аз също бях в дилеми, какво да си купя , за да не се съобразявам с малко повече кал и локви. Минах през гледане и тестване на какви ли не варианти и в крайна сметка се спрях на Субару Форестър, ръчка, атмосферен мотор.
Все още не е влизал в тинята :lol: , иначе в снега се справя повече от чудесно.
Прикачени файлове:
IMG_20171122_150437.jpg
IMG_20171122_150437.jpg [ 180.05 KiB | Прегледано 3514 пъти ]

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Автомобили

Sponsor

Sponsor

Заглавие: Re: Автомобили
МнениеПубликувано на: Вто Мар 27, 2018 14:18 

Честито. Много е хубава.Аз също много ги харесвам,но съм се спрял на аутбек...Има ли бавни Форестъра?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Мар 27, 2018 14:25 
Аватар

Kia Mohave, взех я като втора кола само за риболов, но в последствие ми стана основна и единствена. Има бавни скорости и система за контрол при спускане/изкачване, огромен клиъринс и още по-огромен багажник и вътре е доста просторна. Не е много комфортна при по-високи скорости (над 140-150) ама то и аз вече съм за стар за такива изпълнения, така че за мене префектното решение

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Мар 27, 2018 14:39 
Аватар

Аз карам ЦРВ1 2001г 147 коня на газ. Ще разкажа какви са ми наблюденията, както положителни, така и отрицателни. Поддръжкта е много поносима, като цени. Това, което съм правил за 60к пробег на газ са задни амортесьори (бяха за смяна при покупката). По спомен, но може и леко да греша, бяха 250-260 лв и двата. Радиатор съм сменял -120лв, Съединител-260 лв, тампончета 10-20лв,термостат -60лв, за друго не се сещам в момента.
Това, което е задължително да се направи при покупка е:
-Реглаж на клапани(прави се на всеки 20к пробег, ако колата се кара на газ, ако се кара на бензин се прави на 50к)
-Масло на двигател, ролки, ремъци, това е ясно(цената не я помня, но не беше нещо кой знае какво)
-смяна на маслото на диференциала( събира точно 1 литър и се купува само на Хонда, 30л струва), сменя се на всеки 40к пробег. Ако се чува отзад при пълен ляв или десен завой чукане на метал. това е признак, че маслото в дифа е намаляло, загубило вискозитет и е за смяна. Не означава, че дифа е счупен, по-принцип е много здрав и не дава проблеми, ако се поддържа правилно.

-сменя се масло на хидравликата (сменя се на всеки 2 години, само на Хонда се сипва, млечно бяло на цвят и пак е около 30 лв, пак събира 1 л.)
-смяна на масло за скоростите. Ръчката събира 1,7л, автомата събира около 8 л и нещо такова, не помня точно. Струва пак около 30 л за литър и се слага само на Хонда.
Климатикът е много силен, както и парното през зимата.

За мен най-правилно е да се купува кола, карана само на газ, защото газта разказва играта на мотора малко-помалко. Не е ок да вземеш някоя, която някой й е взел душата и ти да я правиш после. Това важи за всички автомобили, така мисля аз. Колко ще изкара двигателя на газ е божа работа. Основен ремонт на мотора варира от 600лв до 1500лв, зависи какво се сменя. По-принцип като се прави главата, казват,че е добре да се сменят сегментите и лагерите. Глава втора употреба върви от 300 до 600лв. Препоръчително е да се вземе от англичанка, понеже там не карат на газ. Двигател втора употреба е от 800 до 1200 лв. Важно е обаче да е проверен, за да не си купим износен,като нашия.
Пояснявам, че тези ремонти идват в един момент при всички коли, карани на газ. Все пак масово се карат коли на по 300-400к км.

Разходът на гориво на газ при тези коли е следния. На магистрала със 140-150км харчи около 13л-13,5. Лятото дава малко повече, заради климатика. Най-икономична е извънградско с 80-90км, тогава дава 9-10л газ. Среден разход извънградско 11-12л. Градско много зависи в кой град се кара. В София дава 11-12л. Ако се кара само по Околовръстното дава 10 л.
Колата има фабрична дупка в багажника, която е празна, защото задната гума е отзад на вратата. Там се монтира газовата уредба и багажника остава празен. Това го няма никой друг СУВ. 1ген събира газова бутилка 30л, 2 ген малко по-голяма-35л.

За проходимостта. Задното задвижване се автоматично включва, когато предните гуми превъртят. Не е постоянно зацепено 4х4. Щеше да е по-добре да е постоянно, НО разхода гаранция се вдига моментално 1,5 до 2л. Като цяло купето е доста леко само 1450кг. Не знам дали има друг СУВ с такова тегло (Мисля, че само Митцубиши Оутледър най-стария). Това е голямо предимство при лош терен, защото лекото купе, съчетано с мощния мотор я вадят от много трудни ситуации. Колата е доста висока, доближава се до джип. Междуосиието е малко, което също допринася лесно на минава гаден терен, без да закача никъде отдолу или да си остави праговете някъде.
Лично аз ходя за риба само по диви язовири и съм стигал до места, където само джип стига. Веднъж съм я качвал на един връх на един събор. Караше 9км се само по горски път, където минават основно камиони с дърва. Гора имаше само джипове. Минавал съм и през дълбоки коловози с много кал. Винаги ме е вадела, някога лесно, някога по-трудно, не никога не е теглена или бутана. Сама си е излизала с повечко газ и мирис на съединител. Можеше и по-добре да е, ако имаше бавни скорости или да се включва 4х4, когато аз реша, но пак съм доволен и от това, като възможности. Разбира се, че не е най-проходимия автомобил на света. Но за мен по-важното при избора й беше да е евтина поддръжката и да е здрав СУВ, защото всеки може да си купи як джип, но не всеки може да му смогне на нафта и на скъпи части.

Последна промяна Momchil_Ni на Вто Мар 27, 2018 14:52, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Мар 27, 2018 14:40 
Аватар

Images: 0
Йордан Лачев написа:
Отварям темата, защото може да е полезна за всеки, който търси превоз за риболова, а и не само.
Предлагам да засегнем всички възможни варианти, като кемпер, бус, СУВ, пикап и т.н.
Предполагам, че повечето са намерили своя вариант, относно проходимост, обем и комфорт, та всеки може да сподели с какво се придвижва, как и докъде стига :lol:
Аз също бях в дилеми, какво да си купя , за да не се съобразявам с малко повече кал и локви. Минах през гледане и тестване на какви ли не варианти и в крайна сметка се спрях на Субару Форестър, ръчка, атмосферен мотор.
Все още не е влизал в тинята :lol: , иначе в снега се справя повече от чудесно.
Прикачени файлове:
IMG_20171122_150437.jpg

На това Субару 20 литра газ на 100 стигат ли му ???

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Мар 27, 2018 14:52 
Аватар

Images: 18
Изображение
Мислех да пускам такава тема за подходящи автомобили за риба, ще допълвам в темата. На този етап съм със влака, не се развалят само дизеловите сименс прегряват ако не е равно. Дават да се носи багаж личен, ако е много се доплаща но досега не са правили проблем за въдици, палатки и количка.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Мар 27, 2018 15:02 
Аватар

Kronos написа:
Честито. Много е хубава.Аз също много ги харесвам,но съм се спрял на аутбек...Има ли бавни Форестъра?

Да, с бавни е. Няколко пъти ходих в планините тази зима, като тествах колата в непочистени пътчета и без бавните се справяше. От значение са и гумите, разбира се. Принципно бях предубеден към всесезонните, но тези наистина ме изненадаха. Отлично представяне на сняг, а на сух асфалт и магистрала със скорост 140-160 също, с изключение на повечето шум на асфалта.
Скорпионът написа:
Йордан Лачев написа:

На това Субару 20 литра газ на 100 стигат ли му ???

Тъй като имам разход и на бензин, освен газ, разходът в лева за последните шест месеца е- 13-15лв. извънгадско и 17-19лв. градско.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Вто Мар 27, 2018 15:06 
Аватар

Images: 15
От 3 години А6 1.8 TQ Avant, още не съм закъсвал с него, въпреки че пробвах преди 2 седмици ), но има време loud

Прикачени файлове:
29063401_1046156895523836_1204480589835534336_n.jpg
29063401_1046156895523836_1204480589835534336_n.jpg [ 166.68 KiB | Прегледано 3455 пъти ]
28872540_1046156898857169_991155276549718016_n.jpg
28872540_1046156898857169_991155276549718016_n.jpg [ 214.97 KiB | Прегледано 3455 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Вто Мар 27, 2018 15:16 
Аватар

п.п. ако може някой да го вмъкне това в мнението ми по-горе

Няма хроничен проблем с гниене на купето, както при някои други коли. Не че няма изгнили на пазара, но са редки. Трябва да се гледа по праговете и веждите. Гумите не са евтини и затова е предимство да е с добри гуми, при покупка. Аз карам с АТ за кал, бройката е около 140-150лв има и по-евтини, но съм взел хубави. При покупка ако я няма масичката в багажника искайте отстъпка от цената 200лв, ако няма щора- 150лв. Ако малките стопчета на бронята ги няма искайте да ви свалят по 50-70 лв за брой. Много трудно се намират, не знам защо.

п.п. За мен най-правилно е да се купува кола, карана само на БЕНЗИН, защото газта разказва играта на мотора малко-помалко. (и това съм объркал, написал съм газ вместо бензин)

Леле сега като го прочетох пак имам доста грешки, жалко, че вече не мога да редактирам, дано е разбираемо.

Последна промяна Momchil_Ni на Вто Мар 27, 2018 15:37, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Мар 27, 2018 15:32 
Аватар

batefaio написа:
От 3 години А6 1.8 TQ Avant, още не съм закъсвал с него, въпреки че пробвах преди 2 седмици ), но има време loud

Проходимост и трактор са взаимно свързани, нали знаеш :lol:
п.п. Бронята от този период ли е?

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Вто Мар 27, 2018 15:44 
Аватар

А6 то може да го закарате да го вдигнат, виждал съм много такива и може да легне под него буквално. От към защита корозия са много добри, баща ми имаше такова но май беше 2.7 бензин и му спаси живота при челен удар, двигателя става на парчета и не идва до теб. От пред всичко бе помляно а вратите се отваряха свободно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Мар 27, 2018 16:51 
Аватар

Изображение
Най здравата Toyota, не закъсва никъде и я пускаш да пасе трева на водоема. :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Мар 27, 2018 17:10 
Аватар

Images: 24
Honda CR-V II 2.2 CTDI 2005 ;)

Прикачени файлове:
IMG_6457.JPG
IMG_6457.JPG [ 1.3 MiB | Прегледано 3431 пъти ]

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Вто Мар 27, 2018 17:44 

Images: 0
Opel zafira 99г автомат, на газчица с лек тунинг:повдигната и с метална кора под мотора ИзображениеИзображение

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Вто Мар 27, 2018 18:05 
Аватар

Images: 15
Йордан Лачев написа:
batefaio написа:

Проходимост и трактор са взаимно свързани, нали знаеш :lol:
п.п. Бронята от този период ли е?

Малко се поотпра, че излизах на заден, чакам да изпадне калта да я наместя loud

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 130 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа