Риболов на шарани в България

Риболов на шарани в България
Дата и час: Сря Юни 26, 2019 04:06

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 76 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Окт 20, 2016 09:41 

Images: 0
Китайският милиардер и създател на сайта Ali Baba, Джаk Ма казва- Най-трудно е да убедиш някой, че евтиното е хубаво

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Re: Бизнес със риболовни захранки(протеинови топчета)

Sponsor

Sponsor

МнениеПубликувано на: Чет Окт 20, 2016 13:41 
Site Admin
Аватар

Images: 244
bfpc1977 написа:
Китайският милиардер и създател на сайта Ali Baba, Джаk Ма казва- Най-трудно е да убедиш някой, че евтиното е хубаво

в БГ тази житейска мъдрост не важи.
Тук всеки първо гледа цената.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Пет Окт 21, 2016 06:10 
Аватар

Images: 2
тази тема беше ясна от самото начало,нещата си отиват на каатинар ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 02, 2019 17:23 

Добре де може ли хората дето си ги правят топчетата да споделят колко им излиза килото само това не рецепти аз примерно ги докарвам до 10 12лв което на мен ми харесва и не си купувам примерно евтината серия на Star baits . Та мисълта ми беше че по добре да си ги правя аз защото знам какво има в тях

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 02, 2019 20:40 
Аватар

Около 15 лева или малко отгоре.И така ми иде скъпо,но пък кефа да ловиш на собствените си топчета(аз на други не съм ловил) е голям!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 02, 2019 21:56 
Аватар

Images: 56
За 10-13лв се прави работещо конкурентно топче ако поръчваш съставките на по -големи разфасовки.Разбира се може да направиш хубаво топче и за 25-30лв ако си заухав и вярваш в чудеса.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 02, 2019 22:02 
Аватар

Images: 85
И по-надолу. Без някои "съставки". Но работещи. Изпитано. blink

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 02, 2019 22:31 

Темата е много полезна, защото се изясниха много неща като цена, асортимент, пазар и бизнес. И понеже темата е за бизнес цената на топчетата ще е минимално два пъти по висока от тази на вложените материали, ако всичко е ОК. Така че тънките сметки който си правим без кръчмар важат единствено когато ги правим за себе си. На практика всичко е възможно, но е трудно да се направи. След като един сок от портокали става от 5 килограма плодове, а е много по евтин от тях е очевидно, че търговията се прави от хитри хора. Литър газирана вода се продава по скъпо от изкупната цена на млякото.Търговеца прибира голямата печалба за сметка на производителя и клиента. Ако наистина имаш търговски нюх няма нужда да се захващаш с производство.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 02, 2019 22:42 
Аватар

Валентин=17 написа:
Темата е много полезна, защото се изясниха много неща като цена, асортимент, пазар и бизнес. И понеже темата е за бизнес цената на топчетата ще е минимално два пъти по висока от тази на вложените материали, ако всичко е ОК. Така че тънките сметки който си правим без кръчмар важат единствено когато ги правим за себе си. На практика всичко е възможно, но е трудно да се направи. След като един сок от портокали става от 5 килограма плодове, а е много по евтин от тях е очевидно, че търговията се прави от хитри хора. Литър газирана вода се продава по скъпо от изкупната цена на млякото.Търговеца прибира голямата печалба за сметка на производителя и клиента. Ако наистина имаш търговски нюх няма нужда да се захващаш с производство.

Мисля, че след 15 години в сферата на търговията, чак сега ми се изясниха някои тънки прийоми в бизнеса. aplaus aplaus aplaus

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 02, 2019 22:49 
Аватар

"Валентин=17" - .............

Между другото - кво искаше да кажеш? think

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Чет Яну 03, 2019 14:10 

Просто направих обобщение от постовете по темата. Остана и една незасегната теория, еднакви ли трябва да са топчетата с които подхранваме, с тези на куката? По този въпрос има много теории, ето някои от тях. Захранката трябва да впечатли стадото, и да го накара да се връща пак и пак. Състава на топчетата не е от значения. Достатъчно е шарана да опита топчето на куката само веднъж. Шарана ако хареса захранката се връща отново и търси само нея. И още подобни твърдения нямащи нищо общо помежду си, но ако се замислим ще открием, че всички са верни, макар и противоречащи помежду си.
От всичко това може да се направи следният извод. Състава на захранващите топчета трябва да пробуди в шарана ненаситен апетит за да може стадото да се завърне отново на точката. Състава на топчето закачено на куката не е от значение, достатъчно е да има същият аромат, какъвто е и на захранката. Подхранващите топчета можем да използваме и за стръв, но не е задължително. Когато стадото се завърне отново може да прояви интерес и към съвсем нови аромати и вкусове. Така че, с примамката можем да правим експерименти след като задържим пасажа, и разберем коя е най ефикасна. Ароматите и вкусовете който усещаме са временно явление, и след известно време организма свиква с тях и не ги усеща. Това важи за всички животни и е една от самозащитите на организма. Животното не усеща собствената си миризма за да може да възприема точно останалите. Но за кратко време ги изключва за да открива следващи. Това показва необходимостта от честите смени вкуса и аромата на примамката.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Яну 03, 2019 17:34 

Images: 7
Ти като си ял цял живот пържоли , спря ли да им усещаш вкуса и аромата ?
Вале , Вале .........и новата ще е като старата..................................
Човече , преди да публикуваш нещо , го прочитай най-малко 5 пъти .
И ако малко ти се види не у ред , моля те не публикувай .

Рибата усеща и друго освен аромат , затова стръвта трябва да е най-атрактивното топче на петното , защото иначе ще чакаш шаро да омете цялото петно и я му дойде реда на топчето ти за стръв , я не .

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Чет Яну 03, 2019 19:30 

Ако влезеш в автосервиз за подмяна на гуми веднага те лъхва миризма на каучук, която техника не усеща. Това се отнася за готвача лекаря и животновъда за това става на въпрос.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Яну 03, 2019 21:11 
Аватар

Stan1 написа:
Здравейте,как ви се струва идеята за производство на протеинови точета в промишлени количества с цел търговия?Може да се постигне доста по-ниска цена от предлагането на пазара от фирмите в момента .Как стоят нещата с реализирането на продукта,рибарските магазини ще имат ли интерес към българска фирма,която е непозната но с по-конкурентни цени?

Колегата задава два въпроса!?
1. Идеята за производство,на протеинови топчета в промишлени количества с цел търговия?
2. Рибарските магазини ще имат ли интерес към българска фирма,която е непозната но с по-конкурентни цени?
Лично на мен идеята ми харесва, особено за промишлените количества, ( но до тук)!
На втория въпрос : Рибарските магазини ще имат ли интерес: Ще имат разбира се..... НО при определени условия, първото е цена, второто е консигнация, продукта ако с времето се докаже, магазините ще ти поръчват, даже ще ти плащат предварително капаро!
Както пишеш по горе, че можеш да си конкурентен с цената, първото условие си го изпълнил!
С второто условие, ще почакаш няколко месеца, да видиш ще върви ли продукта, може и година, или две, вярно........ ще хвърлиш една голяма пара, и не се знае дали ще я избиеш или ще станеш следващото гОУемо име в бранша, но това времето и крайния потребител ще определят!
Лично аз топчета не ползвам, и няма да ползвам никога, в моите представи химията не е определяща, за начина ми на риболов, но това си е мое мнение, няма да съм ти клиент, но ентусиазъма и иновацията ти ми хареса !
То теб самия зависи, дали ще направиш следващия провал, или ще станеш водещия бранд в БГ, дай боже и в чужбина!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Яну 05, 2019 08:10 

Предполагам всички разбраха, че аромата колкото и да е атрактивен след извисено време нервната ни система го елиминира и не го усещаме. Ялият чесън смърди яко на околните, но не и на него. Колкото и да е странно това важи и за вкуса. Ако някои се съмнява може да направи следният експеримент. Лапва една скилидка чесън и започва да я смуче като бонбона. В първият момент усеща остра миризма и лютивината му, дори без да я дъвче.. С течение на времето това усещане отслабва, макар че при постепенното дъвчене се отделя много екстракт от скилидката. Не след дълго усещането му за аромат изчезва, след което лютият вкус също се загубва. Колкото и да е странно не след дълго загубваме усещане какво точно имаме в устата си. Този феномен действа на всички животни, включително и на шарана. Имайки в предвид това си мисля, че при продължителните ни сесии подмяната на различните аромати и вкусове ще ни донесе повече успехи, наслука.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 76 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа