Риболов на шарани в България

Риболов на шарани в България
Дата и час: Нед Сеп 22, 2019 18:24

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 76 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Окт 17, 2016 10:29 
Аватар

Images: 39
Топчетата на Диман си заслужават цената. Опитай ги.
Освен това ще получиш и ценни съвети, и то напълно безплатно.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Re: Бизнес със риболовни захранки(протеинови топчета)

Sponsor

Sponsor

МнениеПубликувано на: Вто Окт 18, 2016 15:26 
Аватар

Images: 86
Янико написа:
metalex написа:
Carptdv написа:
Къде има топчета по 11лв,Българските производители предлагат топчета от 15лв и се стига до 27лв.Само за приятели цената е до 11лв.

Барфин, например.

Ама за 2 кг.

Ако имаше такива цени в България,топчетата щяха да свършват за броени дни.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 18, 2016 15:44 
Аватар

Carptdv написа:

Има разбира се и то на доказани марки от по 2кг по 20лв , което е по 10лв за кг , но явно не гледаш където трябва ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 18, 2016 19:02 

Images: 0
С.Върбанов написа:
Carptdv написа:

Има разбира се и то на доказани марки от по 2кг по 20лв , което е по 10лв за кг , но явно не гледаш където трябва ;)

Осветли ни колега think

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 18, 2016 19:23 
Аватар

Images: 44
Dynamite baits

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 18, 2016 19:47 
Аватар

че на барфин са 9лв за 800гр което за кг. прави 11.25.Въпроса е друг.Топчетата ще се ползват за хранене или за стръв.Защото са 2 различни неща.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 18, 2016 20:57 
Аватар

С.Върбанов написа:
Carptdv написа:

Тези топчета от 2кг по 20лв,струват в момента 14лв,а по друго време са 18лв,а в националната им валута са на 7 до 9,цифра която ние не можем да направим или нямаме желание.Никога не можем да стигнем ценоразписа 7 до 9.Всичко при нас се умножава по 2-2,5,дори и нашите родни производители и те умножават,затова
говорим,че пазарът ни е Тегав

Ако колегата успее да направи цифроблатта на Европеиците и тяхното качество,ще има доволно клиенти.

Последна промяна Carptdv на Вто Окт 18, 2016 21:05, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 18, 2016 21:01 
Аватар

Images: 56
Carptdv написа:
С.Върбанов написа:
Carptdv написа:

Тези топчета от 2кг по 20лв,струват в момента 14лв,а по друго време са 18лв,а в националната им валута са на 7 до 9,цифра която ние не можем да направим или нямаме желание.Никога не можем да стигнем ценоразписа 7 до 9.Всичко при нас се умножава по 2-2,5,дори и нашите родни производители и те умножават,затова

И как реши родните производители по колко умножават :?:

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 18, 2016 21:17 
Аватар

a4koy написа:
че на барфин са 9лв за 800гр което за кг. прави 11.25.Въпроса е друг.Топчетата ще се ползват за хранене или за стръв.Защото са 2 различни неща.

Това немога да го рабера!? :shock:
С това което храниш и ти събира рибата с това е логично да ловиш.Друг е въпроса дали ще направиш стръвта по атрактивна с аромат ,цвят,плаваемост и т.н.

Рядко ловя на топчета,но ако ми се наложи го правя със собствено производство.Вършат ми чудесна работа и хващат доста риби.
Повярвай на стръвта си.Прочетете малко опитайте това онова и ще разберете че не е мисия невъзможна да си приготвиш работеща стръв. drink3

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 18, 2016 21:20 
Аватар

Images: 5
Да си производител в България на каквото и да било, пр. топчета или захранки, дрехи за риболов и т.н. не е лесна работа дори бих казал неблагодарна. Да докараш качество на цени близки до топ производителите от чужбина си е направо чудо.
Специално за пр.топчета и захранки си трябват профи машини, работна ръка, фирма, осигуровки, ток, наем на помещение(ако нямате такова) и т.н.
За рецептите, не е кой знае каква тайна и всеки който има свободно време , знания и средства може да си направи ловящи топчета.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 18, 2016 21:32 
Аватар

Аз като гледам цените на родните топчета са двойно по-ниски от "европейските", а качеството мисля, че много от нас са се убедили, че е високо. Така, че не виждам за какво се спори. Да, ccmoore имат топчета по 6 паунда, ама ако купиш 100кг на един път. Елементарна справка с цените на суровините ще покаже защо килограм качествени топчета няма как да струва 5лв. Да, може да се хващат риби на грис и соево брашно, спор няма, но това не може да се продава като комерсиален продукт, несериозно е.

Пп. Елементарно е, защо не си купуваш салам, който струва 3лв/кг (има такива) - защото знаеш какво има в него или по-точно знаеш какво няма.

Мисля, че този спор е напълно безмислен.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 18, 2016 21:44 
Аватар

Метода да храниш с евтини топчета и да използваш тях или други по качество топчета е много успешен,поне за мен,рибата иска да има повече храна на дъното,и тръгне ли да се храни идва успеха,а това може да се постигне с евтини топчета,които топчета ги водят с много ниски хранителни качества.

Цифроблата е в полза на европеиците,при тях е 10 при нас 20,малката цифра е печеливша.При тях и наи високото качество е малка цифра,а при нас отиваме на една надница за да си купиш топче с високо качество и то 1 кг,килограм които рибата ще изяде за аламинут.Затова при европеиците храната е с поносима цена,както за човека така и за рибата и това прави потреблението по голямо и оплаквания няма нито от търговци нито от клиенти.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 18, 2016 22:05 
Аватар

Говориш за най-високо качество. Тези, поне които съм виждал, почват от 15 евро килото (800гр ако трябва точно да ги броим). Ако имаш наблюдение и резултати за конкретна марка, по-полезно ще е да споделиш. Храненето с евтини топчета е успешно, когато са качествени. Целта е да се харесат на шарана и той да се връща за тях, а не просто количеството.
Аз лично от опит мога да споделя, че съм правил домашните топчета с качествени продукти и простата сметка ми показа, че под 17-18лв/кг не мога да падна (пазарувам си по цени на дребно). Като сложа и часовете за връткане и т.н. на мен лично ми излиза по-евтино да си купувам готови. Избрал съм да заложа на български, не заради цената!

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Сря Окт 19, 2016 08:59 
Аватар

Images: 56
Carptdv написа:
С.Върбанов написа:
Carptdv написа:

Ако колегата успее да направи цифроблатта на Европеиците и тяхното качество,ще има доволно клиенти.

Имам един въпрос към тебе.Колко килограма топчета купуваш за един сезон горе долу на сегашните цени на топчетата и колко килограма би купувал при цена 10лв за килограм примерно?

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Сря Окт 19, 2016 10:55 

Images: 4
a21 написа:
Говориш за най-високо качество. Тези, поне които съм виждал, почват от 15 евро килото (800гр ако трябва точно да ги броим). Ако имаш наблюдение и резултати за конкретна марка, по-полезно ще е да споделиш. Храненето с евтини топчета е успешно, когато са качествени. Целта е да се харесат на шарана и той да се връща за тях, а не просто количеството.
Аз лично от опит мога да споделя, че съм правил домашните топчета с качествени продукти и простата сметка ми показа, че под 17-18лв/кг не мога да падна (пазарувам си по цени на дребно). Като сложа и часовете за връткане и т.н. на мен лично ми излиза по-евтино да си купувам готови. Избрал съм да заложа на български, не заради цената!

Много ми е интересно колко струва най-скъпият компонент,който слагаш в топчето?
А и не вярвам да слагаш 100 грама?
Някой би ли публикувал рецепта със себестойност?
Съмнявам се.

http://fishingbg.eu/

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 76 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа