Риболов на шарани в България

Риболов на шарани в България
Дата и час: Нед Май 31, 2020 10:15

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 110 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Ное 30, 2015 22:05 

За мен тази агенция трябва да бъде закрита :idea:[/quote]

Напълно съм съгласен....само парите прибират и не вършат никаква работа.Кадърни са на малките да :s_eh: ,а с големите си piqni ....

Върнете се в началото
 Профил  

Re: Борба с бракониерите

Sponsor

Sponsor

МнениеПубликувано на: Съб Фев 06, 2016 06:16 
Аватар

На яз.Тракиец бяхме миналата година за 2 дни.През нощта тръгвам да вадя въдицата да проверя и закачам една мрежа.Дърпам ,дърпам и не мърда .Накрая се ядосах и прегризах кордата.В тоя момент чувам лодка .Идва някакъв мъж с нея и започна да ме пита да не сте хвърляли тука? и т.н.Обясних му и тоя взе да мрънка.Каза ми ,че имал хвърлени ръбове и с цялото си нахалство взе да ги вади и ми предложи да ми дадял риба,компенсация за скъсаната въдица .Издразних се доста и му казах ,че съм дошъл за кеф и отдих не да нося риба вкъщи.И тоя ми вика ,че така се изхранвало семейството му ,че живота бил скъп и незнам си какво.Отговорих му живота като е скъп аз хвърлям ли мрежи? Не отговори нищо и си тръгна ни лук ял ни лук мирисал.Аз съм за тези групи против бракониерите и с радост бих се присъединил към някоя от тях!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Фев 14, 2016 10:38 
Аватар

По р.Тунджа е пълно с такива боклуци...Говоря за Елхово всички ги знаем но никой нищо не им прави...:@

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Фев 14, 2016 21:09 

Няма населено място в ,в което да не се знаят бракониерите,просто институцийте нищо не им правят.Миналата година с цялото си нахалство декември месец когато пъстървата се бие местните вандали изтрепаха сумати риба с юпиесите, в реката минаваща почти през центъра на града.Едва ли трябва да ви казвам,че на никого нищо не направиха.А какво остава с реки и водоеми които се намират извън населените места?За какво изобщо даваме пари за билети?И на всичкото отгоре даваме пари и да си зарибяваме,за да има повече риба за бракониерите.Просто съм потресен колеги,дали някога ще се оправим?Има ли в тунела светлинка или това е поредния бракониер с фенерче в ръка? 343

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Фев 14, 2016 21:41 

Държава-няма,Иара -няма!Не виждам смисъл всеки да се оплаква къде и какво видял!ИАРА -Пловдив са 3-ма човека за цяла Пловдивска област,нещо ,което е пълен абсурд!Няма как да огреят навсякъде,колкото и да са съвестни момчетата!Единственото решение е сами да се преборим с тази сган.Вече съществуват няколко сдружения от доброволци,които действат на няколко язовира-Пясъчник,Сопот,Копринка,,Ивайловград и т.н..Резултатите са налице.Колкото и да не му се иска на човек,това е начина,иначе оправия няма.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 18, 2016 08:10 
Аватар

Images: 56
baiRos написа:
За мен тази агенция трябва да бъде закрита :idea:

Преди две седмици бригада с червен бус с регистрация СО и още 3-4 коли ,пускат мрежи на яз.Волуяк посред бял ден пред 200 човека.2-3 мой клиенти звънят на тия смешници от иара -отговора е -Добре ще подадеме сигнала.Три -четири часа след това вадят мрежите ,пълнят чували с риба и си заминават-никой не е дошъл да провери. :lol:
За къв х.й е тая иара щом не идват на такива сигнали.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 18, 2016 14:52 
Аватар

Images: 0
slavi253 написа:
baiRos написа:

Преди две седмици бригада с червен бус с регистрация СО и още 3-4 коли ,пускат мрежи на яз.Волуяк посред бял ден пред 200 човека.2-3 мой клиенти звънят на тия смешници от иара -отговора е -Добре ще подадеме сигнала.Три -четири часа след това вадят мрежите ,пълнят чували с риба и си заминават-никой не е дошъл да провери. :lol:

За заплати бре... piqni

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 18, 2016 15:38 
Аватар

Images: 67
За тристата лева ли? ;) При кой мислиш си плащат абонамента бракониерите?! :roll:

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 19, 2016 05:59 

slavi253 написа:
baiRos написа:

И аз имах същите случаи на яз. Мандра няколко пъти но иара няма.Званете на 112 само така може да станат нещата.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юли 09, 2016 16:22 
Аватар

Images: 6
divoto zove написа:
И аз имах същите случаи на яз. Мандра няколко пъти но иара няма.Званете на 112 само така може да станат нещата.

Когато за последен път подадох сигнал за мрежи на яз. Мандра беше миналата пролет. Казаха,че ще реагират на сигнала без дори да ме попитат къде се намирам..няма смисъл..миналата седмица на Поройския, 200м мрежа беше пусната посред бял ден пред очите на десетки рибари без грам колебание, а "парашутките" са в аресенала на всеки втори "рибар" там. Имам чувството, че тези хоре не осъзнават, че вършат нещо назаконно и нямат никакъв страх от институциите.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 22, 2016 17:04 

В Северозападна България може да бъдеш отстрелян от бракониерите. Трябва и доста кураж и големи топки срещу тези хора. Хората на една заплата не искат да си залагат здравето и живота за няколко стотачки. Предпочитат да не правят нищо или да вземат още някой лев и да пазят мрежарите. Още повече, че тези хора са с добри финансови възможности и име сред обикновенните хора. Слука и успех на всички в техните начинания

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Ное 13, 2016 20:22 
Аватар

Images: 21
Ето какво става на яз.А.Стамболийси http://bigfish.bg/news/novini/Uzhas-Brakonieri-napadnaha-ribari-s-bradvi.html

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 18, 2016 19:10 

bull.bg написа:
В Северозападна България може да бъдеш отстрелян от бракониерите. Трябва и доста кураж и големи топки срещу тези хора. Хората на една заплата не искат да си залагат здравето и живота за няколко стотачки. Предпочитат да не правят нищо или да вземат още някой лев и да пазят мрежарите. Още повече, че тези хора са с добри финансови възможности и име сред обикновенните хора. Слука и успех на всички в техните начинания

Абе все си мисля ,че тези времена отминаха ,но проблема е ,че ИАРА за област Монтана са 3-ма.Няма как да се справят трима човека с област от 300кв.км????????А бракониерите вече нестрелят,но сме малко ентусиастите дето заставаме срещу тях,последно пукаха гуми и чупеха стъкла.Област Видин май пак са 3-ма ,ама там и тримата са комбина с мрежарите ,най-печени са врачани само те чат пат съсипят някой!!!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 18, 2016 19:23 

Само ДАНС, никаква иара

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 31, 2017 16:24 

Images: 0
Гр.Козлодуй миналата година за 7 дневен риболов 2 пъти званя и обеснявам че през ноща се бие на ток те ще вземем мерки!Нито ме питат каде нито нищо НЯМАМ ДУМИ.

Върнете се в началото
 Профил Personal album  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 110 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа